Przesyłki kurierskie zagraniczne – import z Chin

Przesyłki kurierskie zagraniczne – import z Chin

Rynek przesyłek zagranicznych jest prężnie działający i wciąż się rozwija. Obecnie mamy możliwość ściągania i wysyłania towarów praktycznie na cały świat. To bardzo ułatwia handel i prowadzenie różnych działalności i przedsiębiorstw. Co jeszcze korzystniejsze – mamy możliwość korzystania z ofert wielu przewoźników. Dzięki konkurencji na rynku ceny są naprawdę korzystne. Jednak jak znaleźć te, które są najlepsze dla naszej firmy? W naszym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat przesyłek kurierskich z Chin.

Gdzie zamówić kuriera do importu paczek?

Jeśli zależy nam na najtańszym, a jednocześnie pewnym kurierze, warto skorzystać z porównywarki. Allekurier umożliwia import mały oraz średnich paczek z Chin. Waga jednej paczki nie może przekraczać 70kg. Warto wybrać tę usługę, gdyż jest w pełni kompleksowa. Kurier odbiera i dostarcza paczkę w najkrótszym możliwym czasie, a my nie musimy się o nic martwić. Usługa obejmuje także dokonanie odprawy celnej w Chinach, transport lotniczy oraz dokonanie odprawy celnej w Polsce. Klient podaje jedynie chiński adres oraz adres dostawy. Reszta pozostaje w rękach firmy Allekurier. Możemy jej zaufać i powierzyć wszelkie formalności.

Czego nie można importować z Chin?

Przed przystąpieniem do importu towarów z Chin należy zapoznać się z regulaminem. Istnieje lista rzeczy, których nie można sprowadzać do kraju. Są to między innymi: nielegalne kopie produktów, pieniądze, materiały wybuchowe, broń, żywność, substancje szybko psujące się itp. Dokładna lista produktów jest dostępna na stronie allekurier.pl. Jeśli nie masz pewności, czy dany towar jest dozwolony, możesz skontaktować się bezpośrednio z pracownikiem firmy, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Co należy wiedzieć o odprawie celnej?

Odprawa celna towaru odbywa się zarówno w Chinach, jak i w Polsce. W obu tych krajach ma swoje własne zasady. Każdy rodzaj towaru podlega eksportowej odprawie celnej w Chinach. Na szczęście jej koszt jest wliczony w cenę przesyłki kurierskiej importowej. Nie musimy więc martwić się o dodatkowe koszty. Należy jednak wiedzieć, że towar nie może mieć wyższej wartości niż 600 dolarów. W przypadku większej kwoty, nadawca w Chinach musi mieć licencję eksportową.

Odprawa celna w Polsce

Jeśli chodzi o odprawę celną w naszym kraju, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim, towar o charakterze handlowym może być sprowadzany tylko przez przedsiębiorstwa lub osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Co więcej, musimy posiadać numer EORI. Możemy go uzyskać poprzez złożenie wniosku w Urzędzie Celnym. Na wydanie numeru czeka się nie dłużej niż jeden dzień.

Import towarów z Chin jest obecnie ogólnodostępny i prosty do załatwienia. Oczywiście należy korzystać z usług doświadczonej firmy, która zna się na ściąganiu towaru zza granicy. Warto więc zapoznać się z ofertą i dowiedzieć się o wszystkich istotnych kwestiach. Będziemy mogli wtedy z pełną świadomością dobyć towar z Chin.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *