Przelew pieniędzy do UK – jak to zrobić, by na tym nie stracić?

Przelew pieniędzy do UK – jak to zrobić, by na tym nie stracić?

Przelewanie pieniędzy z jednego kraju do drugiego jest banalnie proste, ale… może być bardzo drogie. Wszystko przez to, że banki, z których pośrednictwa najchętniej korzystamy, bezlitośnie „golą” swoich klientów na wszelkiego rodzaju opłatach. Doskonale wiedzą o tym osoby zlecające przelew pieniędzy do UK, na przykład chcące wesprzeć rodzinę na emigracji czy opłacić różne usługi w Wielkiej Brytanii podczas urlopu w Polsce. Czy można to zrobić taniej, a nawet za darmo? Okazuje się, że tak i nie jest to wcale trudne. Po szczegóły zapraszamy do naszego poradnika.

Nasze drogie przelewy bankowe…

Zlecenie przelewu pieniędzy do UK za pośrednictwem banku bez wątpienia jest wygodne – w końcu większość z nas ma własny rachunek z dostępem do bankowości elektronicznej. Problem w tym, że skorzystanie z tej opcji jest po prostu drogie, co odczują zwłaszcza osoby regularnie przelewające środki z Polski na Wyspy Brytyjskie.

Chcąc zlecić przelew pieniędzy do UK możemy skorzystać z dwóch rodzajów transferów, czyli:

  • Przelewu SWIFT
  • Przelewu SEPA

Ten drugi wydaje się być najkorzystniejszy, ponieważ zgodnie z wprowadzonym standardem z góry wiemy, ile taki przelew będzie kosztować. Wysokość opłaty naliczanej przez polskie banki waha się od 5 do 20 złotych.

Uwaga!

Przelew SEPA można zrealizować wyłącznie wybierając opcję podzielenia opłaty bankowej na nadawcę i odbiorcę, czyli SHA. Wówczas koszt przelewu ponoszą obie strony, czym odbiorca może być mocno zaskoczony.

Wadą standardu SEPA, szczególnie z perspektywy osób wysyłających środki na Wyspy Brytyjskie, jest to, że przelew można zlecić wyłącznie w euro. Dojdzie nam więc wysoka opłata za przewalutowanie, obciążona bankowym spreadem. W efekcie sumaryczny koszt może wynieść nawet kilkadziesiąt procent wartości przelewanej kwoty!

Standard SWIFT nie wypada tutaj wcale lepiej, głównie ze względu na wysoką prowizję, którą bank naliczy procentowo. Przeciętnie jest to między 10 a 20 procent wartości przelewu (sic!). Do tego dochodzi oczywiście opłata za przewalutowanie po bardzo niekorzystnym kursie bankowym.

Nic zatem dziwnego, że osoby regularnie przelewające pieniądze do UK szukają alternatywy dla oferty bankowej. Jedną z najciekawszych jest usługa EasySend. Na czym polega? Czytaj dalej.

Przelew do UK z EasySend może być nawet darmowy

EasySend to polska firma działająca na rynku przelewów międzynarodowych od 2006 roku – do tej pory obsłużyła ponad 100 tysięcy klientów. Firma działa w oparciu o licencję FCA, czyli brytyjskiego odpowiednika KNF, korzystając z najskuteczniejszych protokołów bezpieczeństwa. Dodatkowo udostępnia klientom możliwość śledzenia statusu zlecenia w dowolnym momencie. Pisząc krótko: zlecenie przelewu za pośrednictwem EasySend jest bardzo bezpieczne.

Choć firma obsługuje już kilkadziesiąt krajów, nie tylko w Europie, to świetne opinie (średnia ocen na portalu Trustpilot 4,9/5, najwyższa w branży) wypracowała sobie na realizowaniu przelewów z i do Wielkiej Brytanii. Można tutaj skorzystać z dwóch rozwiązań:

  • Przelew FAST – całkowicie darmowy, jeśli zlecamy go z Polski do Wielkiej Brytanii. Realizacja przelewu w 1 dzień roboczy.
  • Przelew SuperFAST – realizowany nawet w ciągu 10 minut. Opłata wynosi tylko 15 złotych, jest stała i niezależna od kwoty przelewu.

Warto podkreślić, że w usłudze EasySend nie ma żadnych ukrytych kosztów. Firma nie pobiera osobnej opłaty za przewalutowanie, oferując przy tym bardzo korzystny kurs wymiany walut – a już szczególnie w porównaniu z tabelami kursowymi banków.

Przelew pieniędzy do UK z pomocą EasySend można zlecić całkowicie online na stronie internetowej www.easysend.pl/przelewy-do-uk lub za pośrednictwem darmowej aplikacji mobilnej EasySend na iOS i Androida.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger