Programy partnerskie – powszechny sposób na zarobek w internecie

programy partnerskie

Internet oferuje wiele różnych, nowych opcji zarobkowych. Jest to osobny, ogromny rynek. Część z nas traktuje tę przestrzeń jako okazję do dorobienia, inni znaleźli w niej swój sposób na życie.

Zarabianie na programach partnerskich

Reklamodawcy współpracują z twórcami internetowymi na zasadzie tzw. afiliacji, czyli programów partnerskich. Właściciele stron internetowych, blogów, wideo blogów i wszelkich innych internetowych mediów mogą zarabiać na udostępnianiu reklam na swojej „powierzchni” internetowej.

W zależności od typu programu partnerskiego na jaki się zdecydujemy, będziemy otrzymywać odpowiednie kwoty pieniędzy, w zamian za pewne działania naszych odbiorców. Może to być zwykłe wyświetlenie reklamy, lub podjęcie jakiś działań w związku z nią, np. zarejestrowanie się na danym serwisie, który reklamujemy.

Afiliacja generuje ogromne zyski dla nas i dla reklamodawców – warto więc dowiedzieć się o niej więcej.

Rodzaje programów partnerskich

Programy partnerskie są wciąż rozwijającą się dziedziną, jest ich wiele – tu postaram się poruszyć temat tych najbardziej podstawowych, z którymi możemy spotkać się na co dzień.

Jeżeli szukamy konkretnych programów partnerskich i posiadamy ogólną wiedzę, warto od razu odwiedzić stronę make-cash.

Jedną z najstarszych i najmniej skutecznych (dla reklamodawcy) metod afiliacji jest CPM.

Reklamodawca płacił odpowiednią kwotę za tysiąc wyświetleń banera reklamowego.

Innym, również starym, ale wciąż używanym i najbardziej popularnym typem programu partnerskiego jest CPC.

Reklamodawca płaci nam za każde kliknięcie w reklamę, link i przejście na daną stronę. Z tej metody zarabiania korzystają nie tylko niszowi twórcy internetowi, właściciele niewielkich serwisów, ale też ogromne witryny, wielkie serwisy informacyjne i strony z porównaniami produktów od różnych producentów.

Kolejną metodą zarabiania na programach partnerskich jest CPL – jeśli oglądający reklamę uzupełni formularz, zarejestruje się na stronie, pobierze aplikację, wtedy dostaniemy odpowiednią kwotę pieniędzy.

Kolejną podstawową metodą afiliacyjną jest CPS – w tym wypadku reklamując dany produkt, dostaniemy procent od każdego egzemplarza, kupionego z naszego polecenia.

Na podstawach się nie kończy

Programy partnerskie to ogromne, rozwijające się rynki reklamowe.

W chwili obecnej, dużo osób korzysta z afiliacji hybrydowych – łączących na przykład CPC i CPL. Wszystko zależy od reklamodawcy.

Ze szczegółowymi informacjami i gotowymi opisami poszczególnych programów partnerskich można się zapoznać na stronie make-cash.

Dlaczego warto skorzystać z usług afiliacji

Bez odpowiedniego programu partnerskiego nie będziemy w stanie w ogóle otrzymywać zysków z naszej działalności internetowej, szczególnie skupiając się na twórczości i publikowaniu treści na własną rękę.

Niektóre serwisy oferują domyślne programy partnerskie, ale posiadając więcej wiedzy, będziemy w stanie zarabiać jeszcze więcej i płacić niższe prowizje. Jeśli nawet nie publikujemy żadnych treści, korzystając z odpowiednich usług afiliacyjnych i tak możemy zarabiać.

Możemy promować niektóre serwisy, lub produkty wśród naszych znajomych, klientów, widzów i otrzymywać procent od każdej transakcji, której oni dokonają na danej witrynie. Jest to całkowicie legalne rozwiązanie, a nasz portfel w krótkim czasie może nabrać nieco masy.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

3 komentarze - Programy partnerskie – powszechny sposób na zarobek w internecie

  1. Hania pisze:

    To bardzo fajny sposób na szybkie pieniądze na stronie

  2. Eryk pisze:

    Hania, nie liczyłbym na szybkie pieniądze z programów partnerskich. Zarabianie na programach partnerskich wymaga czasu i często pierwsze pieniądze pojawiają się dopiero po kilku miesiącach systematycznej pracy.

  3. Pamiętam gdy ja zaczynałem działać online około 10 lat temu to rozpocząłem od sprzedaży swoich produktów. Dopiero później odkryłem programy partnerskie, na których zarobiłem łącznie kilkaset tys. złotych. Żałowałem, że nie zacząłem do razu od programów partnerskich, bo po zaoszczędził był dużo czasu i nerwów 🙂
    Chociaż nie korzystam już z nich tak jak kiedyś, to do dziś uwielbiam programy partnerskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *