Programy partnerskie – powszechny sposób na zarobek w internecie

programy partnerskie

Internet oferuje wiele różnych, nowych opcji zarobkowych. Jest to osobny, ogromny rynek. Część z nas traktuje tę przestrzeń jako okazję do dorobienia, inni znaleźli w niej swój sposób na życie.

Zarabianie na programach partnerskich

Reklamodawcy współpracują z twórcami internetowymi na zasadzie tzw. afiliacji, czyli programów partnerskich. Właściciele stron internetowych, blogów, wideo blogów i wszelkich innych internetowych mediów mogą zarabiać na udostępnianiu reklam na swojej „powierzchni” internetowej.

W zależności od typu programu partnerskiego na jaki się zdecydujemy, będziemy otrzymywać odpowiednie kwoty pieniędzy, w zamian za pewne działania naszych odbiorców. Może to być zwykłe wyświetlenie reklamy, lub podjęcie jakiś działań w związku z nią, np. zarejestrowanie się na danym serwisie, który reklamujemy.

Afiliacja generuje ogromne zyski dla nas i dla reklamodawców – warto więc dowiedzieć się o niej więcej.

Rodzaje programów partnerskich

Programy partnerskie są wciąż rozwijającą się dziedziną, jest ich wiele – tu postaram się poruszyć temat tych najbardziej podstawowych, z którymi możemy spotkać się na co dzień.

Jeżeli szukamy konkretnych programów partnerskich i posiadamy ogólną wiedzę, warto od razu odwiedzić stronę make-cash.

Jedną z najstarszych i najmniej skutecznych (dla reklamodawcy) metod afiliacji jest CPM.

Reklamodawca płacił odpowiednią kwotę za tysiąc wyświetleń banera reklamowego.

Innym, również starym, ale wciąż używanym i najbardziej popularnym typem programu partnerskiego jest CPC.

Reklamodawca płaci nam za każde kliknięcie w reklamę, link i przejście na daną stronę. Z tej metody zarabiania korzystają nie tylko niszowi twórcy internetowi, właściciele niewielkich serwisów, ale też ogromne witryny, wielkie serwisy informacyjne i strony z porównaniami produktów od różnych producentów.

Kolejną metodą zarabiania na programach partnerskich jest CPL – jeśli oglądający reklamę uzupełni formularz, zarejestruje się na stronie, pobierze aplikację, wtedy dostaniemy odpowiednią kwotę pieniędzy.

Kolejną podstawową metodą afiliacyjną jest CPS – w tym wypadku reklamując dany produkt, dostaniemy procent od każdego egzemplarza, kupionego z naszego polecenia.

Na podstawach się nie kończy

Programy partnerskie to ogromne, rozwijające się rynki reklamowe.

W chwili obecnej, dużo osób korzysta z afiliacji hybrydowych – łączących na przykład CPC i CPL. Wszystko zależy od reklamodawcy.

Ze szczegółowymi informacjami i gotowymi opisami poszczególnych programów partnerskich można się zapoznać na stronie make-cash.

Dlaczego warto skorzystać z usług afiliacji

Bez odpowiedniego programu partnerskiego nie będziemy w stanie w ogóle otrzymywać zysków z naszej działalności internetowej, szczególnie skupiając się na twórczości i publikowaniu treści na własną rękę.

Niektóre serwisy oferują domyślne programy partnerskie, ale posiadając więcej wiedzy, będziemy w stanie zarabiać jeszcze więcej i płacić niższe prowizje. Jeśli nawet nie publikujemy żadnych treści, korzystając z odpowiednich usług afiliacyjnych i tak możemy zarabiać.

Możemy promować niektóre serwisy, lub produkty wśród naszych znajomych, klientów, widzów i otrzymywać procent od każdej transakcji, której oni dokonają na danej witrynie. Jest to całkowicie legalne rozwiązanie, a nasz portfel w krótkim czasie może nabrać nieco masy.

Programy partnerskie – powszechny sposób na zarobek w internecie
5 (100%) 3 votes

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Programy partnerskie – powszechny sposób na zarobek w internecie

  1. Hania pisze:

    To bardzo fajny sposób na szybkie pieniądze na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontakt przez Facebook Messenger