Programy księgowe dla biur rachunkowych – jak usprawniają współpracę z klientem?

Programy księgowe dla biur rachunkowych

Zdobycze technologii wykorzystuje się w każdej branży, w tym z jej dobrodziejstw korzystają także biura rachunkowe. Specjalistyczne oprogramowanie potrafi nie tylko ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków, ale także sprostać wymaganiom klientów.

Większość systemów, których używają biura rachunkowe, jest podobna pod względem podstawowych funkcjonalności. Jednak jest też szereg dodatkowych opcji, które dodatkowo zwiększą wygodę pracy i podnoszą jakość świadczonych usług.

Specjalistyczne narzędzia to więcej możliwości

Zacznijmy od tego, że potrzeby firmy, która prowadzi tylko swoją księgowość, są inne niż biura rachunkowego obsługującego wielu klientów. Jednak zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku warto skoncentrować się na narzędziach dedykowanych, jak program księgowy enova365. Tak specjalistyczne oprogramowania posiadają funkcjonalności, które pomogą nie tylko usystematyzować i uporządkować wszystkie dokumenty, ale usprawnią kontakt z klientami.

Dobry program będzie posiadał takie opcje, jak zarządzanie kontaktami z klientami (CRM), rejestrację operacji, terminarz analiz finansowych dla każdej firmy, nadzór nad należnościami i zobowiązaniami, czy platformy komunikacji na linii Biuro-Klient, które ułatwią kontakt ale i wymianę dokumentów

Co program może zmienić w kontakcie z klientem?

Poza podstawowymi funkcjonalnościami dobrze skoncentrować się na systemach posiadających platformę dla klientów biura. Może ona zawierać monitoring rozliczeń, archiwum dokumentacji lub kalendarz. Każdy klient może mieć swoje konto, na którym umieszcza dokumenty, jakie powinny trafić do księgowości. Nie będzie musiał dostarczać ich osobiście – wszystko odbywa się online. To ogromna oszczędność czasu zarówno dla klienta, jak i dla biura rachunkowego. Żaden z dokumentów się nie zgubi, a przepływ informacji jest niezwykle sprawny.

Pomocna i atrakcyjna dla Klientów okaże się opcja samofakturowania, dzięki której klient biura może wystawiać dokumenty, korzystając z narzędzia, które jest w pełni zintegrowane z oprogramowaniem biura Klienci bardzo cenią sobie wygodę, więc biuro rachunkowe korzystające z tego typu rozwiązań z pewnością będzie miało pozytywne rekomendacje. Na tę wygodę wpływa także tworzenie kopii dokumentów, które następnie są przechowywane w chmurze. Dzięki temu klient ma do nich dostęp w każdej chwili.

Raport zrobisz w każdej chwili

Programy księgowe dla biur rachunkowych umożliwiają tworzenie różnego rodzaju raportów, analiz i zestawień. Nie tylko można je wykonać w ekspresowym tempie, ale dzięki platformie dla klientów, o której było wyżej, dokumenty można równie szybko dostarczyć do firmy potrzebującej analizy.

Program musi być zgodny z obowiązującymi przepisami

Przepisy się zmieniają, a my mamy obowiązek działać zgodnie z prawem. Program księgowy musi posiadać certyfikat potwierdzający jego zgodność z Ustawą o Rachunkowości. Warto też się upewnić, jak wygląda aktualizacja i czy odbywa się automatycznie.

Tak samo ważne jest bezpieczeństwo wszystkich danych klientów. Firma, która powierzy swoje dokumenty, musi mieć pewność, że wszystkie informacje na temat stanu finansowego, transakcji, czy zobowiązania są odpowiednio zabezpieczone.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *