Pracodawco, zadbaj o swój wizerunek w sieci

zadbaj o profesjonalny wizerunek firmy

Dbając o renomę firmy, powinieneś również troszczyć się o jej Employer branding. Doświadczenia Twoich pracowników mogą znaleźć się w sieci szybciej niż sądzisz. Opinie o pracodawcy łatwo opublikować w znanych serwisach. Znacznie trudniej jest jej się pozbyć, gdy należy ona do negatywnych. Dlatego, zamiast obawiać się fali hejtu ze strony byłych oraz obecnych współpracowników, lepiej dbać o jak najlepsze relacje firmy z zatrudnionymi. Staraj się poznać potrzeby, oczekiwania i problemy pracowników. W ten sposób możesz znacząco wpłynąć na ich opinie o pracodawcy. Poszukując wraz z nimi rozmaitych rozwiązań zyskujesz lojalnych pracowników, którzy w sieci będą publikowali głównie pozytywne opinie o pracodawcy. Ich rekomendacje przełożą się na kreacje e-wizerunku marki w sieci. Twoim zadaniem jest zatroszczyć się o to, aby były to jak najbardziej przychylne wzmianki.

Kiedy nie dbasz o Employer branding, nie potrafisz nawiązać relacji z pracownikami to przygotuj się na to, że opinie o pracodawcy jakim jest Twoja firma nie będą najlepsze. W takiej sytuacji sam pracujesz na negatywne opinie. Pamiętaj, że będą się one przekładały na kłopoty z rekrutacją nowych pracowników, utrzymanie dotychczasowych oraz współpracę z kontrahentami. Tego typu opinie o pracodawcy są najmniej porządne. Dlatego unikaj takiej postawy.

Zatroszcz się o to, aby opinie o pracodawcy, jakim jest Twoja marka były możliwie jak najlepsze. Dzięki temu zapomnisz o rotacji, problemach z rekrutacją czy pozyskiwaniem nowych partnerów biznesowych. Wielu przedsiębiorców nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że opinie o pracodawcy są kartą przetargową współczesnego rynku pracy oraz biznesu. Jeżeli źle o Tobie piszą w Internecie, to dlaczego ktoś miałby uważać, że współpraca z Tobą w rzeczywistości jest zupełnie inna?

Rozwiązanie, które nierzadko jest podejmowane w trosce o opinie pojawiające się w sieci to marketing szeptany. Warto zlecić jego wykonanie, gdy Twoim celem jest rozpowszechnienie możliwie jak największej liczby pozytywnych rekomendacji w sieci. Solidne opinie o pracodawcy stworzy dla Ciebie profesjonalna agencja PR. Zespół specjalistów szybko sprawi, że w sieci pojawią się głównie pozytywne opinie o pracodawcy takim jak Ty. Natomiast te negatywne zostaną sprawnie usunięte. Dlatego nie czekaj, aż konkurencja zdobędzie liczne rekomendacje. Opinie o pracodawcy na miarę Twoich potrzeb stworzy m.in. zespół Warsaw Media House. Kreując różnorodne marki na zmieniającym się nieustannie rynku ma doświadczenie, jakiego często brakuje innym agencjom. Rozpoczynając współprace możesz być spokojny. Od teraz opinie o pracodawcy przestaną Ci spędzać sen z powiek. Poznaj Warsaw Media House jeszcze dziś i zacznij działać. – www.wmh.agency

WMH sp. z o.o. sp.k, ul. Wrzesińska 12 lok 1, 03-713 Warszawa (Port Praski).
LinkedInFacebookInstagram

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Pracodawco, zadbaj o swój wizerunek w sieci

  1. Grzelanna pisze:

    Każda wskazówka jest cenna. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *