Praca na swoim – pamiętaj o księgowości

Praca na swoim – pamiętaj o księgowości

Mamy już dość pracy na etacie dla kogoś? Nie jesteśmy w stanie uwolnić swojego potencjału poprzez powtarzalne wykonywanie mało interesujących obowiązków? A może to czas na spróbowanie własnych sił w biznesie? Sprawdźmy, z czym to się wiąże i jak ułatwić start własnego biznesu z programem 360 Księgowość.

Praca na swoim? Z czym się wiąże?

Odwieczne pytanie większości osób aktywnych zawodowo – praca na etacie, czy własna działalność? Ciężko jest nam w jednoznaczny sposób odpowiedzieć, o ile nie zdecydujemy się na wykonanie bardzo wnikliwej analizy nie tylko dochodów, ale też odpowiedzialności.

Oczywiście praca na etacie to synonim stabilności, ograniczonej odpowiedzialności za wyniki finansowe firmy i szereg benefitów, które wiążą się z pracą u kogoś. Z drugiej jednak strony wiele prawdy leży w stwierdzeniu, że to właśnie etat zabija kreatywność. Dlatego coraz większa rzesza pracowników stara się uwolnić i spróbować swoich sił w prowadzeniu własnej firmy. Własna firma to szereg zalet – swoboda wykonywania takiej pracy, jaka nam się podoba, w wielu przypadkach jest to też dowolność w wyborze klientów, niezależność i w teorii nieograniczony potencjał zarobkowy. Z drugiej strony działalność to także ogromna odpowiedzialność. Terminowość, solidność, dbanie o opinię firmy i realizacja szeregu formalności, które wcześniej w żadnym wypadku nie interesowały nas, jako pracowników. Przykładem może być księgowość.

Praca na swoim? Z czym się wiąże? 

360 Księgowość – partner w Twoim biznesie

Własna działalność gospodarcza to paradoksalnie znacznie więcej pracy niż to, do czego przyzwyczailiśmy się na etacie. My jednak podchodzimy do tego w nieco inny sposób. Własny biznes traktujemy jak dziecko – dbamy o nie i inwestujemy czas, energię i pieniądze.

Pamiętajmy jednak, że prowadząc działalność, musimy dbać o przeróżne aspekty naszej działalności – reklamę, marketing, łańcuch dostaw, finanse i księgowość właśnie. Samodzielne dopilnowanie każdego obszaru to duże wyzwanie, jednak nowoczesne rozwiązania, które zyskują na popularności, w efektywny sposób ułatwiają nam pracę, automatyzują szereg procesów i oszczędzają czas. Takim właśnie partnerem w biznesie jest oprogramowanie 360 Księgowość – prosty i intuicyjny program do księgowości, który przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorców, zarówno tych na ryczałcie, jak i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a nawet pełną księgowość. 

360 Księgowość - partner w Twoim biznesie

W czym 360 Księgowość pomoże naszej firmie?

Jak program 360 Księgowość jest w stanie pomóc naszej firmie w realizowaniu podstawowych procesów biznesowych związanych z prowadzeniem księgowości? Zakres funkcjonalności systemu jest niezwykle szeroki i nie ogranicza się jedynie do księgowania wszelkich zdarzeń gospodarczych i wystawiania faktur z logo naszej firmy. 

360 Księgowość to nieocenione wsparcie przy tworzeniu i wysyłaniu plików JPK. Funkcje ZUS i PIT przedsiębiorcy także ułatwiają pracę. 360 Księgowość zapewnia nam także funkcje automatyzujące wyciągi bankowe i realizację szeregu dodatkowych procesów, dzięki czemu nasza firma spełniać będzie wszystkie wymogi formalne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Jak wiadomo, prowadzenie działalności nie zawsze musi odbywać się wprost z biura. My, jako właściciele biznesu sami możemy decydować o tym, gdzie załatwiamy swoje sprawy. 360 Księgowość pomaga nam w tym, dając dostęp do wszystkich zasobów oprogramowania z poziomu dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Co to dla nas oznacza? Będąc na wakacjach na drugim końcu świata, możemy wystawić fakturę lub wygenerować istotne dokumenty. Nie zapominajmy także o dodatkowych możliwościach wspierających rozwój firmy w postaci partnerów zewnętrznych systemu – analiza finansowa, digitalizacja faktur, system kadrowo-płacowy i wiele więcej. Aby móc przekonać się o zaletach takiego rozwiązania, możemy założyć darmowe konto i korzystać z pełni funkcjonalności do 6 miesięcy. Takie rozwiązanie daje nam czas na zapoznanie się z oprogramowaniem i podjęcie decyzji czy będzie dla nas odpowiednie.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *