Praca przez internet na wypełnianiu ankiet i klikaniu w reklamy. Czy warto?

Praca przez internet na wypełnianiu ankiet. Czy warto?

Obecnie coraz częściej pracujemy zdalnie. Niektórzy z nas z powodzeniem zarabiają w ten sposób od lat. Jednak z pewnością każdy rozpoczynający swoją pracę w systemie on-line prędzej czy później spotka się z ofertą płatnego wypełniania ankiet. Czy da się na tym dorobić? Oczywiście, że tak – przeczytaj, jak to zrobić.

Jak rozpocząć przygodę z ankietami?

Po pierwsze, co nie jest proste, trzeba znaleźć strony wypłacalne. W Internecie jest mnóstwo platform, które wyglądają bardzo profesjonalnie i nęcą nas wizją wysokich zarobków. I właśnie te powinniśmy omijać szerokim łukiem. Najbezpieczniej jest korzystać z platform, które posiadają forum, gdzie fizyczni użytkownicy mogą wyrażać swoje opinie bądź zastrzeżenia.

Drugą kwestią, nad którą trzeba się zastanowić jest to, w jakim języku chcemy wypełniać ankiety. Polskich, legalnych stron, z wyłącznie polskimi ankietami jest stosunkowo niewiele. Znacznie bardziej opłacalne jest zarabianie na zagranicznych stronach, ponieważ stawki za ankiety są nie tylko wyższe, ale dodatkowo zarabiamy w walutach obcych takich jak EUR lub USD.

Kwestionariusze są najczęściej w języku angielskim. Jeśli nie znamy go wystarczająco dobrze, możemy z powodzeniem skorzystać z internetowego tłumacza, ponieważ w ankietach stosowany jest dosyć prosty język. Najwięcej ankiet możemy znaleźć na platformach typu PTC (pay-to-click). Więcej informacji na temat wypełniania ankiet znajdziesz tutaj (http://zarabianienaankietach24.pl/wypelnianie-ankiet/)

Ankiety na stronach PTC

Strony typu PTC to najczęściej zbiór różnych możliwości zarabiania w Internecie. Znajdziemy tam takie formy zarabiania jak:

  • ankiety
  • reklamy (otrzymujemy wynagrodzenie za ich oglądanie)
  • oferty (testowanie gier, rejestracja na innych stronach typu PTC)

Rejestrując się po raz pierwszy wypełniamy pre-ankietę z naszymi danymi metryczkowymi (np. wiek, miejsce zamieszkania, płeć, wykształcenie, wykonywany zawód, stan cywilny itp.). Później wyszukaniem dostępnych dla nas ankiet zajmują się automatyczne przeglądarki. Zdarza się, że od razu po rejestracji możemy wypełnić pierwszą ankietę.

Najczęściej na na jednej platformie swoje ankiety zamieszcza od 3 do 6 grup badawczych, więc jest to wygodna możliwość dla respondentów. Zamiast logować się na kilka stron mamy wszystko w jednym miejscu.

Ile można zarobić na ankietach?

Za jeden kwestionariusz możemy otrzymać wynagrodzenie od 0,05 USD do 0,90 USD, poświęcając przy tym od 5 do 30 minut. Nie są to duże pieniądze. Zdarza się także, że nie mamy nowych ankiet każdego dnia, tylko przykładowo co dwa dni. Patrząc na możliwości zarobkowe można śmiało stwierdzić, że kwoty, które otrzymujemy są nieproporcjonalne do nakładu pracy. Ze względu na to, że kobiety częściej zajmują się pracą przy wypełnianiu kwestionariuszy, stosunkowo większe szanse na dopasowanie ankiety mają Panowie.

Należy także być uczciwym odpowiadając na poszczególne pytania. Niestety często zdarzało się, że ankiety były wypełniane w lekceważący sposób ze względu na otrzymywane za nie małe pieniądze. W ten sposób tylko traci się możliwość uczestnictwa w badaniach w ogóle. Obecnie często w ankietach zamieszczane są te same pytania dwa lub trzy razy tylko po to, aby sprawdzić, czy respondent czyta pytania i odpowiada konsekwentnie tak samo. Jeśli użytkownik raz zostanie odrzucony za niedokładność, możliwość pracy dla danej platformy przepadnie na stałe.

Różni się także sposób wypłaty zarobionych środków. Na niektórych platformach przelew jest automatyczny (przykładowo w każdą środę), jeśli tylko osiągniemy minimalny próg do wypłaty, np. 10 USD – Na przykład w firmie Ypanda.com (https://ypanda.com). Na większości platform podstawowym kryterium jest osiągnięcie limitu, najczęściej są to kwoty rzędu 2 USD, 5 EUR, 20 PLN. Pieniądze są wypłacane na konto bankowe lub za pośrednictwem popularnych płatności internetowych (np. PayPal, Payeer).

Podsumowując

Sprawdź ile można zarobić na pracy na wypełnianiu ankiet na stylerbb.net (https://www.stylerbb.net/platne-ankiety-przez-internet-ile-mozna-zarobic/)
Na wypełnianiu kwestionariuszy z pewnością można sobie dorobić. Mogą być dobrym rozwiązaniem dla studentów, młodych mam czy obecnie niezatrudnionych. Jeśli i tak przebywa się głównie w domu, może być to dodatkowy dochód. Jednak wyniki finansowe za uczestnictwo w badaniach są na tyle nieadekwatne w stosunku do włożonej pracy, że większość respondentów szybko się zniechęca i szuka innego sposobu zarabiania on-line.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *