Jakie pożyczki ratalne warto wziąć pod uwagę szukając potrzebnych pieniędzy?

Jakie pożyczki ratalne warto wziąć pod uwagę szukając potrzebnych pieniędzy?

Pożyczki ratalne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują większego zastrzyku gotówki. Dzięki nim możemy otrzymać potrzebne pieniądze ze spłatą w dogodnych ratach. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając pożyczkę ratalną?

Pożyczki ratalne, czyli spłata w ratach dopasowanych do potrzeb

Firmy pożyczkowe oferują swoim klientom pożyczki ratalne, które nierzadko nazywane są również alternatywą dla kredytów w banku. Charakteryzują się przede wszystkim wyższymi kwotami niż oferta chwilówek. Bez problemu znajdziemy na rynku oferty z maksymalną kwotą sięgającą nawet 60 000 zł. Nie ulega wątpliwości, że przy tak wysokich kwotach należy również zwrócić uwagę na odpowiedni system spłaty. W tym przypadku zwracamy pożyczone pieniądze w formie elastycznych rat miesięcznych. Co to oznacza? Po przejściu na stronę wybranego pożyczkodawcy możemy samodzielnie ustalić wysokość pożyczki oraz okres kredytowania. Dzięki temu dopasujemy ratę do swoich potrzeb oraz możliwości.

Przed złożeniem wniosku powinniśmy przeanalizować swój budżet domowy, aby mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie w terminie. Maksymalny termin spłaty dostępny w ofercie instytucji pozabankowych wynosi 60 miesięcy, czyli 5 lat. Bez wątpienia taka oferta może rywalizować z propozycją banków. Bazę atrakcyjnych ofert można znaleźć na stronach porównywarek pożyczek, na przykład www.pozyczkowy-portal.pl.

Szybki zastrzyk potrzebnej gotówki

Jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku o pożyczki ratalne i zależy nam na szybkiej decyzji i przelewie, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Pierwsza z nich to godziny pracy firmy pożyczkowej. Musimy pamiętać, że firmy pożyczkowe rozpatrują wnioski swoich klientów wyłącznie w czasie pracy. Dlatego może się zdarzyć, że czas oczekiwania przedłuży się nawet do 24 godzin. Taka sytuacja będzie miała miejsce zwłaszcza w przypadku wnioskowania w weekend. Druga kwestia to dostępne metody weryfikacji tożsamości. Jeżeli pożyczkodawca proponuje swoim klientom wyłącznie tradycyjny przelew weryfikacyjny, może się zdarzyć, że z powodu sesji Elixir czas oczekiwania przedłuży się nawet do 24 godzin.

Najszybszymi z dostępnych rozwiązań są: aplikacja weryfikacyjna typu Instantor lub Kontomatik, a także przelew za pomocą systemu transakcji ekspresowych, na przykład BlueMedia. Dzięki temu skrócimy czas oczekiwania na decyzję do minimum. Pamiętajmy, że pożyczkodawca nie zaakceptuje wniosku, dopóki nie potwierdzi naszej tożsamości. Ostatnia kwestia to wypłata pożyczki. Przeszkodą w szybkim otrzymaniu pieniędzy mogą być sesje Elixir. Dlatego należy zwrócić uwagę, czy pożyczkodawca posiada konto w tym samym banku lub korzysta z systemu przelewów ekspresowych.

Złożenie wniosku o pożyczki ratalne bez zbędnych formalności

Firmy pożyczkowe oferują swoim klientom możliwość wnioskowania przez internet. Dzięki temu możemy dopełnić wszelkich formalności bez wychodzenia z domu, w dowolnym miejscu i czasie. Jednocześnie należy podkreślić, że to nie jedyna zaleta tej oferty. Aby otrzymać pożyczkę, nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń ani potwierdzenia dochodu z miejsca pracy. Może się zdarzyć, że zostaniemy poproszeni o wyciąg z konta bankowego. Jest to jednak rzadkość. Aby złożyć wniosek, wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Pierwszy z nich polega na przejściu na stronę pożyczkodawcy oraz ustaleniu kwoty i terminu spłaty. Drugi krok to wypełnienie formularza swoimi danymi osobowymi, kontaktowymi, finansowymi oraz adresowymi. Na końcu musimy zweryfikować swoją tożsamość. Reszta należy do pożyczkodawcy.

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy warto skorzystać z oferty pożyczki ratalnej, przeczytaj także: Czy pożyczki ratalne mogą pomóc w spłacie zobowiązań?

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *