Pożyczka ratalna w praktyce – jaka jest maksymalna kwota zobowiązania i okres spłaty?

Pożyczka ratalna w praktyce –jaka jest maksymalna kwota zobowiązania i okres spłaty?

Pożyczka ratalna pozabankowa to dobry sposób na sfinansowanie pilnych wydatków. Można ją otrzymać w ciągu kilkudziesięciu minut przy zachowaniu minimum formalności. Jak w praktyce wygląda zaciągnięcie tego zobowiązania?

Maksymalna kwota pożyczki

Największe parabanki mają w swoich ofertach pożyczkę ratalną. Na stronie: pozyczkowy-portal.pl znajdziemy sprawdzone oferty pożyczki do 20000 zł. Można je zaciągnąć przez internet, a środki otrzymać w ekspresowym tempie. Tak duża kwota pozwala na sfinansowanie remontu, wakacji, czy innych wydatków.

Uproszczone procedury pozwalają na zaciągnięcie pożyczki nawet tym osobom, które nie posiadają umowy o pracę. Wystarczy być obywatelem naszego kraju, posiadać dowód osobisty i mieć stałe wpływy na konto. Może to być umowa o dzieło, zlecenie, renta, czy zasiłek socjalny – parabanki czasami żądają udokumentowania przychodów.

Wśród ofert dostępnych na stronie: https://www.ratkomat.pl/dla-firm/ o pożyczkę w wysokości 20000 zł mogą ubiegać się także firmy.

Okres spłaty pożyczki ratalnej

W przeciwieństwie do chwilówek pożyczka ratalna ma znacznie dłuższy termin spłaty. Jest to więc korzystne rozwiązanie dla tych osób, które obawiają się, że ich budżet domowy zostanie zachwiany w przypadku spłaty jednorazowej.

Parabanki oferują zobowiązania rozłożone na okres 24, a nawet 60 miesięcy. Wydłużony termin pozwala na ustalenie raty miesięcznej, odpowiedniej do naszych możliwości finansowych. Warto sprawdzić i porównać oferty różnych firm przed wyborem pożyczki. Aby spłata nie była problematyczna, należy kierować się przede wszystkim rozsądkiem i brać pod uwagę możliwości spłaty.

Ustalenie wysokości pożyczki i okresu spłaty

Na stronach pożyczkodawców umieszczane są suwaki. Wybieramy na nich wysokość potrzebnej nam kwoty oraz czas jej spłaty. Automatycznie pokazuje nam się wysokość raty miesięcznej i koszt całkowity zobowiązania. Należy zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie wydłużenie czasu spłaty.

Nawet, jeżeli generuje to większe koszty, wysokość raty może być znacznie niższa. Należy tę kwestię uważnie przemyśleć – tak, aby regularnie spłacanie zobowiązania nie było dla nas zbyt dużym obciążeniem.

Pożyczka ratalna to dobry sposób na sfinansowanie wydatków, lecz jej spłata powinna być dostosowana do naszych możliwości.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Pożyczka ratalna w praktyce – jaka jest maksymalna kwota zobowiązania i okres spłaty?

  1. KASIA pisze:

    Przy decydowaniu się na taką formę finansowej pomocy, warto jednak rozważyć czy damy radę ją spłacić w określonym terminie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *