Pożyczka hipoteczna w pigułce. Dla kogo ten produkt finansowy będzie najlepszym wyborem?

Pożyczka hipoteczna w pigułce

Pożyczka hipoteczna bardzo często mylona jest z kredytem hipotecznym. Tymczasem, choć oba produkty finansowe posiadają cechy wspólne, w rzeczywistości należy je traktować jako coś zupełnie odrębnego i odpowiadającego na inne potrzeby. Co takiego je różni? Czym tak naprawdę jest pożyczka hipoteczna i kto powinien przede wszystkim zainteresować się tą formą finansowania?

Czym jest pożyczka hipoteczna. Dla kogo produkt ten będzie szczególnie atrakcyjny?

Pożyczka hipoteczna to jeden z produktów finansowych wchodzących do oferty wielu działających w naszym kraju banków. Przez proste skojarzenie często mylona jest z kredytem hipotecznym, który w rzeczywistości posiada nieco inną charakterystykę i inne przeznaczenie. Pożyczka hipoteczną w ujęciu definicyjnym to nic innego jak długoterminowy produkt finansowy wyróżniający się następującymi cechami:

  • możliwością przeznaczenia pieniędzy na absolutnie dowolny cel
  • koniecznością zabezpieczenia wierzytelności w postaci hipoteki ustanowionej na nieruchomości

W postaci pożyczki hipotecznej mamy więc do czynienia z produktem finansowym, który wymaga zabezpieczania w postaci hipoteki na nieruchomości, za to oferującym całkowitą dowolność w dysponowaniu pozyskanych środków. Ten właśnie ostatni element charakterystyki pożyczki hipotecznej stanowi podstawową różnicę dzielącą ją od kredytu hipotecznego, który wprawdzie również jest produktem finansowym długoterminowym i również wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości, jednak może on być spożytkowany jedynie na ściśle określone cele – zakup mieszkania czy np. budowę domu.

W jakich sytuacjach warto zainteresować się pożyczką hipoteczną? Kto może nam pomóc przy wyborze najlepszej pożyczki?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, dlaczego warto skorzystać z pożyczki hipotecznej, to tu znajdziesz prostą odpowiedź na swoje wątpliwości. Zaletami pożyczek hipotecznych są:

  • wysokość pożyczki hipotecznej to nawet 60-70% wartości nieruchomości
  • niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytów gotówkowych
  • swoboda w przeznaczaniu zdobytych dzięki niej pieniędzy

Wszystko to brzmi pięknie, ale jeśli zależy Ci na wyborze pożyczki hipotecznej najlepiej skrojonej do Twoich własnych potrzeb, rekomendujemy skorzystanie z pomocy eksperta finansowego. To on zajmie się analizą warunków pożyczki hipotecznej i jej opłacalności (przeprowadzi analizę porównawczą niższego oprocentowania pożyczki oraz kosztów związanych z jej uzyskaniem), a także zajmie się porównaniem poszczególnych, dostępnych na rynku ofert.

Pożyczka hipoteczna to rozwiązanie skierowane do osób posiadających nieruchomość i jednocześnie wykazujących potrzebę uzyskania konkretnej sumy pieniędzy, w których dysponowaniu chcą mieć całkowitą dowolność. Być może jest to coś właśnie dla Ciebie?

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *