Pożyczka dla bezrobotnych – czy w ogóle istnieje?

pożyczka dla bezrobotnych

Nie trzeba wykazywać się specjalną spostrzegawczością, by zobaczyć, jak wiele jest ofert szybkich pożyczek. Firmy pozabankowe prześcigają się w coraz ciekawszych propozycjach. Czy jednak mają coś dla ludzi bezrobotnych?

Brak pracy to same kłopoty, bo nie mamy dochodów, a więc i zaświadczenia o zatrudnieniu, które jest potrzebne, gdy staramy się o kredyt bądź pożyczkę. Na szczęście pożyczkodawcy wychodzą naprzeciw osobom w takiej sytuacji, oferując pomoc. Nie wszystkie firmy mają tego rodzaju produkty, więc musimy prześledzić trochę rynek i zobaczyć, gdzie pożyczka dla bezrobotnych jest dostępna, a gdzie raczej nie ma co o niej marzyć.

Firmy pozabankowe – szansa na pożyczkę dla bezrobotnych

W firmach pożyczkowych nie spotkamy się z tak wieloma formalnościami, co w bankach, więc pożyczka bez zaświadczeń o dochodach jest jak najbardziej możliwa. Czasem nie trzeba przedkładać żadnych dokumentów, które świadczą o tym, że pobieramy pensje. Ocenie nie jest też poddawana nasza zdolność kredytowa, jak również nasz status w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli więc nie mamy pracy i w związku z tym innych sposobów na zastrzyk gotówki, powinniśmy pomyśleć, czy skorzystanie z oferty firmy pozabankowej nie jest w tej sytuacji najlepszą opcją. Zwłaszcza że to bardzo łatwe, bo wystarczy poprzez stronę internetową złożyć wniosek.

Można też to zrobić stacjonarnie – w siedzibie firmy. Na pewno jednak przez internet lepiej, szczególnie jak zależy nam na czasie, bo często już po kilku minutach środki wpływają na nasze konto. We wniosku podajemy podstawowe informacje: imię i nazwisko, PESEL, miejsce zamieszkania (bądź zameldowania), numer konta bankowego (ale tylko jak składamy wniosek online). Pożyczka bez pracy dla bezrobotnych to przeważnie chwilówka, czyli krótkoterminowy zastrzyk gotówki, którą trzeba oddać w terminie 30-60 dni. Kwota, na jaką można liczyć, waha się od 100 zł do (w niektórych przypadkach) kilkunastu tysięcy złotych.

Ile kosztuje taka pożyczka?

To oczywiście zależy od konkretnej firmy, bo wszelkie koszty związane z oprocentowaniem, prowizją i innymi opłatami ustalane są indywidualnie. To oznacza, że mogą być one dość wysokie, więc przez zdecydowaniem się na jakąś ofertę, trzeba dokładnie sprawdzić, czy będziemy w stanie spłacić takie zobowiązanie. Pożyczka dla bezrobotnych może być jednak bardzo atrakcyjna cenowo, co zdarza się szczególnie w przypadku firm, które chcą zachęcić nowych klientów.

Jak więc widzimy, pożyczka dla bezrobotnych nie tylko istnieje, ale i jest możliwa do zdobycia. Nim jednak z niej skorzystamy, oceńmy, czy uda nam się ją spłacić, bo jej koszt może być bardzo wysoki.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *