Jaki płatności online wybrać dla sklepu internetowego?

Jaki płatności online wybrać dla sklepu internetowego?

W czasach, w których żyjemy sporo transakcji odbywa się bezgotówkowo. Obsługa płatności online jest z reguły tak bardzo intuicyjna, że każdy sobie poradzi z płaceniem za zakupy internetowe. Dostępne są różne metody płatności mobilnych, które pozwolą nam także na zapłacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym.

Skoro się tutaj znalazłeś to zapewne nie wiesz jaki system płatności online wybrać. Nie da się ukryć, że jest wiele opcji odbierania i przyjmowania płatności internetowych i dla przedsiębiorców wybór odpowiedniej opcji bywa problematyczny. Poniżej przedstawiamy ranking, który pozwoli Ci wybrać najlepszego operatora płatności online.

Ranking operatorów płatności online

Obecnie wyróżnić można kilkoro głównych operatorów płatności bezgotówkowych. Bezpiecznych płatności możesz dokonać przez takie firmy jak:

  • Blue Media;
  • DotPay;
  • Przelewy24;
  • TPay;
  • PayLane.

Płatności odroczone; płatności ratalne czy szybkie płatności to takie formy płatności, które dotyczą sklepu internetowego. Obsługiwane są one przez bramki płatności i tak się składa, że uczestniczą w ogromnej części transakcji w sklepach internetowych. Jeśli jesteś właścicielem sklepów internetowych to dla Ciebie szczególnie ważne powinno być to, aby bramka płatności była tania i łatwa w obsłudze dla przeciętnego użytkownika. Bramka musi dawać możliwość płacenia kartą kredytową czy też obsługiwać płatności blik, które tak bardzo zyskują na uznaniu.

Możesz też skorzystać z gotowego rankingu płatności online przygotowanego przez Ekomersiaka w swoim artykule na blogu: https://ekomersiak.pl/ranking-platnosci-online-porownanie/

Płatności internetowe dla e-commerce

Operatorzy płatności robią co w ich mocy, aby balansować między utrzymaniem klienta a zyskiem dla siebie. Coraz więcej firm oferuje płatności mobilne w nowoczesnych systemach płatności online bez rejestracji konta. Przewiduje się również ciekawe pakiety korzyści dla nowych klientów, którzy dopiero wdrażają systemy szybkich płatności w swoim sklepie internetowym.

Prowizja na płatności online

Jednym z najważniejszych elementów wybierając płatności online jest stawka i prowizja jaką otrzymamy. Im niższa prowizja, tym korzystniej dla nas. W skrócie zostaje nam więcej w kieszeni. Dlatego negocjuj prowizję z płatnościami online.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Z punktu widzenia użytkownika płacącego za zakupy ważne jest poczucie bezpieczeństwa przy transakcjach z użyciem karty visa electron, karty płatniczej mastercard visa, google pay czy płatności blik. Natomiast brak płatności online działa zdecydowanie niekorzystnie na konto sprzedawcy. Wielu konsumentów rezygnuje z zakupów i współpracy ze sklepem internetowym właśnie przez to, że przyjmowanie płatności bezgotówkowej nie jest możliwe.

Koniecznie sprawdzaj opinie innych użytkowników

Przy wybieraniu bramki, za której pośrednictwem realizowane będą płatności cykliczne czy płatności kartą podpiętą do konta bankowego trzeba się kierować opiniami innych przedsiębiorców. Dodatkowo warto zwracać uwagę czy zachodzi konieczność ponoszenia opłaty aktywacyjnej. Wedle nowego modelu biznesowego coraz częściej odchodzi się od tego, aby opłata aktywacyjna była nakładana na nowych klientów.

Metody płatności online – co wybrać?

Wybierając płatności online dla naszego serwisu internetowego musimy zwracać uwagę przede wszystkim na koszty. Rosnąca inflacja sprawia, że na polskim rynku e-commerce wymuszone są znaczne zmiany. Od roku 2022 zaczęto też wprowadzać Polski Ład, który w dużym stopniu dotyka także tych osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Jednym z ważnych założeń jest to, że osoby prowadzące sprzedaż muszą posiadać terminal płatniczy. W związku z tym konieczne jest znalezienie firm, które pozwolą nam na jego montaż i zajmą się serwisem.

Tradycyjny przelew jest już wykonywany nieco rzadziej niż kiedyś. Wiele osób wchodzi na stronę banku głównie po to aby sprawdzić stan konta, zanim zdecydują się na wypłatę środków. Zwykły przelew to metoda płatności, która jest już często zastępowana przez płatności bez użycia gotówki. Natomiast karta płatnicza jest używana nie tylko do wypłaty środków, ale również do płacenia w sieci.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty warto zastanowić się nad zainwestowaniem w bramki płatnicze na swojej stronie.

Co znajdziesz na stronach internetowych operatorów?

Spory odsetek operatorów zajmujących się płatnościami online oferuje obecnie niskie prowizje związane z prowadzeniem konta, wypłaty środków, Drupal Commerce, direct billing, Click Shop. Wysokość prowizji powinna mieć dla Ciebie kluczowe znaczenie, jeśli zamierzasz uruchomić sklepy internetowe. Informacje na ten temat z reguły umieszczane są właśnie na stronach internetowych różnych operatorów, którzy udostępniają możliwość realizowania płatności bezgotówkowych.

Pakiety pełne korzyści

Niektóre z firm oferują różne pakiety. Przedsiębiorca sam musi zdecydować, która opcja będzie dla niego korzystniejsza. Warto sprawdzić ranking płatności, zanim ostateczna oferta zostanie przez nas wybrana i opcja płacenia online zostanie zainstalowana na stronie sklepu. Tak jak już wcześniej wspomniano, ważne jest aby uwzględnić kilka najważniejszych czynników, które mogą ułatwiać realizację zakupów drogą elektroniczną.

Nowe metody płatności – koniecznie musisz to mieć na swojej stronie WWW

Pamiętajmy o tym, że warto wybierać takich operatorów, którzy udostępnią płatności Google Pay. Ważne jest też to aby istniała weryfikacja przelewem oraz termin zapłaty był wygodny dla użytkownika. W tych czasach karta płatnicza coraz częściej zastępuje gotówkę.

Wielu konsumentów już w pełni zrezygnowało z używania gotówki i stawiają oni na transakcję bezgotówkowe. Jeśli jesteś przedsiębiorcą to powinieneś o tym pomyśleć i zastosować zapłaty bezgotówkowe w swoim sklepie internetowym.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *