Pieczątka imienna – sprawdź, czy przyda się także Tobie?

pieczątka imienna

Najbardziej typowe pieczątki to te, które zawierają pełne dane firmy – wraz z adresem, numerami NIP i REGON oraz numerem telefonu. To jednak tylko jeden z wielu rodzajów stempli, których możesz potrzebować, prowadząc działalność gospodarczą. Przydatna może się okazać również pieczątka imienna.

Czym jest pieczątka imienna i jak możesz ją wykorzystać? Oto najważniejsze informacje.

Pieczątka imienna znacznie ułatwi Ci pracę

Podstawowe zadanie pieczątki to uwiarygodnianie dokumentów, np. umów, faktur czy zleceń. Do tego celu wykorzystujesz stempel firmowy. Ale na wielu formularzach pojawia się również miejsce na podpis. Możesz go złożyć wyłącznie ręcznie lub też… wspomóc się odpowiednią pieczątką imienną. Wówczas wystarczy prosta (i niekoniecznie wyraźna) parafka.

Jakie dane mogą zawierać tego typu stemple? Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań – nie istnieją bowiem żadne regulacje prawne, które wskazywałyby zestaw informacji wymaganych na takiej pieczątce. Najczęstsze wersje to jednak te, które zawierają:

 • imię, nazwisko oraz stanowisko osoby firmującej dokument – są przydatne zarówno prezesom firm, osobom na stanowiskach dyrektorskich, jak i doradcom klienta,
 • imię, nazwisko oraz numer telefonu – stempel tego typu z powodzeniem zastąpi wizytówkę,
 • imię, nazwisko, numer telefonu oraz nazwę firmy.

To oczywiście tylko kilka spośród wielu kombinacji, na które można się zdecydować. Pieczątka tego typu:

 • nada ostemplowanym nią dokumentom bardziej formalny charakter,
 • ułatwi podpisywanie dużych plików dokumentów – wystarczy na niej postawić parafkę zamiast zapisywać pełne imię i nazwisko,
 • to prosta alternatywa dla wizytówek,
 • podniesie prestiż osoby, która ją posiada.

Jak zamówić pieczątkę imienną?

Imienny stempel jest najczęściej wykorzystywany zarówno w warunkach biurowych, jak i na spotkaniach biznesowych. Dlatego warto zamówić model, który połączy kompaktowe rozmiary, nowoczesny design oraz niezawodną jakość działania. Dobrym przykładem są pieczątki Modico produkowane metodą błyskową.

Możesz je zamówić w wielu punktach na terenie Polski – Warszawa czy Kraków: z łatwością znajdziesz miejsce, gdzie je wykonują. Co ważne, stemple tej marki powstają nawet w 5 minut od złożenia zamówienia. A to oznacza, że nie będziesz musiał wracać po swój stempel następnego dnia – odbierzesz go ekspresowo.

A jeżeli potrzebna Ci większa ilość pieczątek imiennych – np. dla kilkudziesięciu przedstawicieli handlowych, możesz rozważyć również zakup maszyny błyskowej do ich wyrobu opartej o technologię Sun Stamper. W ten sposób zaoszczędzisz i czas, i pieniądze.


pozycjonowanie stron w projekt marketing

2 komentarze - Pieczątka imienna – sprawdź, czy przyda się także Tobie?

 1. karolina pisze:

  Nie myślałam nigdy o pieczątce. Chyba jednak jest mi potrzebna.

 2. Nie trzeba wtedy zostawiać podpisu na dokumentach, hehe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *