Co to oznacza być smart podczas zakupów internetowych?

Uwielbiamy robić zakupy w internecie. To oszczędność czasu, sposób na uniknięcie sklepowych tłumów. Nieograniczony wybór do produktów, które możemy przeglądać z perspektywy kanapy. Mamy też możliwość zweryfikowania cen u konkurencji. Zniechęcające bywają jedynie koszty i szybkość przesyłki, lecz i na to istnieją metody! Warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które sprawiają, że będziemy wykonywać zakupy online smart.

Wybierz sklep, w którym dokonasz najkorzystniejszego zakupu

Wiarygodność witryny e-commerce to podstawa udanych zakupów. Przed finalizacją transakcji warto upewnić się, że kupujemy u legalnie działających i sprawdzonych firm. Każdy etap zakupu powinien mieć miejsce na jednej i tej samej platformie. O przeniesieniu na stronę banku podczas dokonywania płatności powinniśmy zostać poinformowani stosownym komunikatem.

Sprawdźmy opinie zamieszczone na witrynie sklepu. Łatwo zweryfikować czy są autentyczne. Jeśli nabierzemy przekonania, że mogły zostać sztucznie wygenerowane, czyli powtarza się ich treść, to oznacza, że wystawca zakupił bazę komentarzy. Ponadto każdy z produktów powinien posiadać pełny opis, specyfikację techniczną oraz warunki zwrotu. Jeśli to sprzęt elektroniczny należy szukać też informacji na temat okresu obowiązywania gwarancji.

Możesz kupić większe ilości, aby zrobić zapas!

Promocja na dany produkt lub specjalnie przyznany rabat może być zachętą do zakupów na zapas. Czy warto? Choć dla jednych to bezsensowne zamrażanie gotówki i utrata oszczędności, dla drugich to zakup regularnie wykorzystywanego produktu. Jeżeli mamy pewność, że dany towar przyda nam się także później, to warto zaopatrzyć się w jego zapas. Dotyczy to takich produktów jak np. karmy dla zwierząt, filtrów do czajnika i innych, które występują w wielopakach.

Kupując więcej towarów, nie ma potrzeby ciągłego myślenia o zakupach i martwienia się, czy pewnego dnia nie ich zabraknie. Zakup na większą kwotę wiąże się często z niższymi kosztami wysyłki lub nawet darmową dostawą. Większość sklepów stosuje odpowiedni próg minimalnego zakupu, aby objąć go dowozem, za który nie poniesiemy dodatkowych kosztów. Nabycie zapasu danego produktu pozwoli uzyskać pożądaną kwotę.

Korzystaj z porównywarek cenowych

To specjalne strony internetowe, które pozwalają skrócić czas dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty. Często nie mamy możliwości przejrzenia wszystkich sklepów, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonej porównywarki cenowej. Jedną z nich jest Asortimo, które może pochwalić się bogatą bazą towarów z różnorodnych kategorii. Wystarczy wpisać interesujący nas produkt, będąc na tej stronie, a zostanie wówczas wyświetlony wykaz z najkorzystniejszą ceną.

Porównywarki cenowe takie, jak Asortimo wyposażone są w kilka innych parametrów, które pomogą dokonać finalnej decyzji. Firmy, które postanawiają udostępnić swoją ofertę w tym serwisie, muszą zadbać o bogate opisy, wiele informacji i wysokiej jakości zdjęcia. Wszystko po to, aby ułatwić potencjalnemu nabywcy wybór. Baza produktów jest na bieżąco aktualizowana, dzięki czemu dostępność, a także cena jest zawsze aktualna.

Zwroty bez opłat i abonamenty zakupowe

Niestety zdarza się, że w rzeczywistości wybrany przez nas produkt nie spełnia naszych wymagań. Najczęściej ma to miejsce w przypadku zakupu odzieży, kiedy element garderoby nie pasuje nam ze względu na faktyczny rozmiar. Coraz częściej nie jest to powód do zmartwień. Wiele sklepów pamięta, że konsument ma prawo zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. W przypadku, gdy produkt okazał się wadliwy lub odbiega od umowy, przysługuje prawo gwarancji. Złożona reklamacja może skutkować obniżeniem ceny lub wymianą na inny egzemplarz. Można też całkowicie odstąpić od umowy.

Warto też skorzystać z wykupienia abonamentu w danym sklepie. Stajemy się wtedy klientami o statusie VIP. Przysługują nam specjalne rabaty, darmowa dostawa i specjalny program lojalnościowy. Często takie grono klientów staje się klubem, który może otrzymywać np. próbki przedpremierowych produktów czy ma możliwość szybszego kontaktu z działem helpdesk.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *