Otwierasz własną firmę? Sprawdź, jakich usług potrzebujesz, aby zapewnić bezpieczeństwo

Otwierasz własną firmę? Sprawdź, jakich usług potrzebujesz, aby zapewnić bezpieczeństwo

Zakładanie własnej firmy to nie lada wyzwanie – szczególnie w dzisiejszych czasach. Trzeba być przygotowanym na szereg niebezpieczeństw, które czekają na niemal każde funkcjonujące przedsiębiorstwo. Należy zadbać o to, aby firma działała w sposób bezpieczny – zarówno dla siebie, jak i dla klientów.

Bezpieczeństwo w firmie – jak o nie zadbać?

Bezpieczeństwo w przypadku firmy to już nie tylko szczelnie zamknięte drzwi, okna i system monitoringu. Owszem, wciąż istnieje szansa bezpośredniego zagrożenia, jednak najwięcej niebezpieczeństw czyha w sieci. To właśnie za sprawą łącza internetowego mogą zostać wykradzione takie informacje, jak dane na temat umów, kont osobistych, transakcji czy co gorsza – pracowników i klientów, czyli osób, które dają firmie kredyt zaufania. Jak można im przeciwdziałać?

Jak przeciwdziałać cyberzagrożeniom w firmie?

Zanim przejdzie się do bardziej zaawansowanych technik ochrony, należy przystosować środowisko sieciowe w lokalizacji, w której znajduje się firma. Najlepiej zdecydować się na technologię FTTH, czyli światłowód. Jest to łącze, które składa się z włókien szklanych. Zapewnia najszybsze i najstabilniejsze połączenie. Kable są znacznie cieńsze niż klasyczne rozwiązania, co również wpływa na bezpieczeństwo – trudniej uzyskać do nich dostęp i je naruszyć.

Kolejnym krokiem jest zainwestowanie w programy antywirusowe. Niezwykle ważne jest to, aby stale aktualizować bazę danych, a także zakupić pełną wersję – jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w firmie, nie można iść na kompromisy.

Zaawansowana ochrona danych. Usługi Data Center – co to jest?

Usługi Data Center zapewniają zaawansowaną ochronę danych. Jest ona możliwa dzięki specjalnie dostosowanej infrastrukturze – zarówno za sprawą specjalistycznych urządzeń, jak i wykwalifikowanej obsługi. Data Center jest zazwyczaj oferowane w formie outsourcingu usług przez zewnętrzne firmy, takie jak na przykład Comarch lub INEA.

Wszystkie osoby, które zadają sobie pytanie: co to jest Data Center, mogą znaleźć odpowiedź, przeglądając ofertę tych dwóch usługodawców. Data Center Comarch to usługi, które są świadczone w modelu hostingowym i w chmurze. Dzięki nim można korzystać z zaawansowanych technologicznie obiektów, których infrastruktura jest dostosowana do przechowywania oraz przetwarzania danych.

Z kolei INEA świadczy usługi Data Center za pomocą infrastruktury, która jest zlokalizowana poza administracyjnymi granicami Poznania w Wysogotowie, 5 km od drogi A2. INEA Data Center to 1500 m2 powierzchni na trzech poziomach, gdzie znajdują się kioski po 26 szaf, 48U każda, a także system UPS w układzie N+1. Nowoczesne rozwiązania oparte na zaawansowanych technologiach, takie jak kolokacja serwerów, backup danych, chmura dla firm czy dedykowane usługi dla klientów Veeam, to trzon bezpiecznego INEA Data Center. Nad usługami w ramach Data Center czuwa całodobowy nadzór Network Operations Center.

Jakie usługi INEA Biznes sprawdzą się w nowo założonej firmie?

To przede wszystkim kolokacja serwerów, dzięki której dopiero raczkujący na rynku biznes może zaoszczędzić na budowie własnej infrastruktury. INEA CloudPro, czyli wysokowydajna chmura dla firm w bezpiecznym modelu IaaS, a także Backup danych, zapewniający skuteczną metodę ochrony przed zniszczeniem i utratą danych firmy. Taką możliwość zyskujemy tylko wtedy, gdy kopia bezpieczeństwa znajduje się w innej lokalizacji niż siedziba firmy. Dzięki INEA Data Center każda firma, która zdecyduje się na wymienione usługi, może mieć pewność, że dane i informacje są przechowywane w bezpiecznym miejscu – nienarażonym na ataki zarówno z zewnątrz, jak i przez Internet.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *