Oszczędności wynikające z unieważnienia umowy frankowej

Oszczędności wynikające z unieważnienia umowy frankowej

Kredyty we frankach miały okazać się prawdziwym cudem, dzięki czemu płacenie rat miało wydać się zdecydowanie przyjaźniejsze. Ludzie, po przeliczeniu na franki szwajcarskie, mieli płacić zdecydowanie mniejsze raty. Tak faktycznie było, ale do pewnego czasu. Do momentu aż się okazało, że banki stosowały w umowach złe zapisy i raty zaczęły szybować do góry, jak szybkie samoloty. To właśnie z tego względy powstał m.in. kalkulator frankowicza.

Pomoc dla frankowiczów

Nielegalne uczynki banków zostały na szczęście ukrócone, a frankowicze, którzy zawierali umowy na początku lat dziewięćdziesiątych, zyskali szansę na odzyskanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Co więcej, zaczęto mówić o czymś takim, jak oszczędności wynikające z unieważnienia umowy frankowej. Czy jednak ich osiągnięcie jest możliwe? W jakiej kwocie mogą to być oszczędności? Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od wielu czynników. Aby móc znaleźć odpowiedź na te pytania, potrzebny będzie kalkulator frankowicza. Narzędzie, które dostępne jest w świecie wirtualnym (na przykład https://kancelariafrankowicza.pl/kalkulator-frankowicza/), za darmo. To taka podpowiedź dla tych wszystkich osób, jakie mają umowy we frankach szwajcarskich. To na jego podstawie można wywnioskować, czy unieważnienie umowy frankowej jest faktycznie opłacalne i jakie pieniądze można dzięki temu zyskać.

Szacunkowe wartości

Korzystanie z takiego kalkulatora nie powinno sprawiać żadnych problemów. Tym bardziej, że wystarczy wypełnić tylko rubryki, jakie znajdują się w nim. Wśród danych, jakie trzeba będzie podać, są:

  • waluta w jakiej kredyt był wypłacony (w tym przypadku frank szwajcarski),
  • data wypłaty kredytu i przewidywana data zakończenia,
  • kwota kredytu w PLN,
  • przelicznik franka szwajcarskiego,
  • marża,
  • liczba rat,
  • wcześniejsza spłata,
  • typ rat.

Po naciśnięciu ikonki wylicz, otrzyma się wynik. Nie można zapomnieć o tym, że kalkulator frankowy podaje szacunkowe wartości. Mogą one zostać nieco zaniżone, czy też podwyższone, jeżeli ktoś uda się do profesjonalnej kancelarii po pomoc. Czy warto korzystać z takiego narzędzia? Oczywiście, że tak. Chociażby z tego względu, aby zdać sobie sprawę z tego, ile tak naprawdę pieniędzy można odzyskać.

Własne pieniądze

Mówi się oszczędności wynikające z unieważnienia umowy frankowej. Tak naprawdę nie można zapomnieć o tym, że są tak naprawdę pieniądze, jakie należą do kredytobiorcy. To ta kwota, która wcześniej została pobrana w wyniku zbyt wysokich rat, jakie naliczył bank. Nie ma co machać na nie ręką, godząc się na nieuczciwe postępowanie banku. Nie można tego robić, aby banki dostały „nauczkę”. A co można zrobić z pieniędzmi, jakie uda się odzyskać? W wielu przypadkach może to okazać się spory zastrzyk gotówki o jaki należy powalczyć, dlatego nie ma co zwlekać. Po otrzymaniu satysfakcjonującego wyniku w kalkulatorze frankowym, pozostanie poszukać tylko kancelarii, jaka zajmuje się sprawami frankowiczów. To ona będzie wiedziała, jak napisać porządny pozew bankowy. Po to, aby móc w przyszłości powalczyć w imieniu klienta, o to co bank zabrał niezgodnie z prawem.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *