Opiekunka osób starszych w Niemczech – praca sezonowa czy stały zawód?

Opiekunka osób starszych w Niemczech - praca sezonowa czy stały zawód?

Coraz większa ilość osób myśli nad wyjazdem do pracy w Niemczech. Co prawda praca w opiece jest wymagająca, ale daje możliwość zarobienia atrakcyjnych pieniędzy. Na rynku opiekuńczym nie brakuje zróżnicowanych ofert pracy. Znajdziemy coś dla osoby z biegłym niemieckim, jak i tym komunikatywnym. Praca w opiece to bardzo elastyczny zawód. Daje możliwość zarówno jednorazowego wyjazdu, jak i cyklicznych zarobków. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb opiekunki bądź opiekuna. Jednak czy pracę w opiece można uczynić sposobem na życie?

Czy praca w opiece może zastąpić etat?

Tak! Praca w opiece z powodzeniem może zastąpić pracę etatową. Niektóre opiekunki i opiekunowie traktują ją w sposób sezonowy z różnych powodów. Jednorazowy wyjazd sprawdzi się kiedy szybko potrzebujesz przypływu środków albo masz możliwość dodatkowo dorobić do aktualnej pracy. Czasami na wyjazd decydują się nauczyciele lub studenci. Jedna największa grupa w branży opiekuńczej to dorosłe kobiety, które uczyniły z opieki sposób na życie. Jak to działa?

Podejmując pracę w opiece seniora w Niemczech musisz zadbać o to, aby była legalna. Wybieraj wyłącznie sprawdzone oferty pracy. Najlepiej podjąć współpracę z zaufaną firmą, która zajmuje się organizacją wyjazdów. Dzięki temu zyskujesz pracę z legalną umową oraz odprowadzanymi składami na ubezpieczenie. Zdecydowana większość osób decyduje się na stałą pracę w opiece. Jednak styl życia przy pracy wyjazdowej znacznie różni się od klasycznego. Wyjeżdżamy za granicę, na jakiś czas rozstajemy się z rodzinnym domem. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i poświęcić czas na znalezienie uczciwego pracodawcy.

Opieka seniora – jak szukać pracy?

Opiekunki w Niemczech zazwyczaj decydują się na współpracę z firmami opiekuńczymi lub wyjazd samodzielny. Ta druga opcja jest o wiele bardziej skomplikowana i może przysporzyć sporych problemów. Całość organizacji wyjazdu pozostaje po stronie opiekunki. W pojedynkę ciężko nam będzie również znaleźć uczciwą pracę z legalną umową, a na miejscu jesteśmy sami, nie otrzymujemy profesjonalnej pomocy. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku podjęcia pracy z ramienia firmy opiekuńczej. Dobrym przykładem jest firma Veritas Opieka. Agencja dba, aby przez cały okres zlecenia opiekunka miała kontakt z doświadczonym koordynatorem, który pomoże rozwiązać jej wszelkie problemy. Dodatkowo w razie nagłych wypadków do dyspozycji pozostaje całodobowa infolinia.

Praca z agencją Veritas Opieka bardzo często traktowana jest przez opiekunki i opiekunów jako stałe, pewne źródło dochodu. Dzieje się tak za sprawą przejrzystych warunków pracy potwierdzonych legalną umową. Veritas Opieka proponuje wysoką pensję bazową, oscylującą wokół 1800 € netto miesięcznie. Chcesz sprawdzić najnowsze oferty pracy w firmie Veritas Opieka? Zapraszamy do zakładki z aktualną bazą ofert: Praca opieka Niemcy.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *