Daj odetchnąć pracownikom, wybierz oczyszczacz powietrza dla firmy

Daj odetchnąć pracownikom, wybierz oczyszczacz powietrza dla firmy

Nowoczesne oczyszczacze powietrza skutecznie usuwają szkodliwe związki chemiczne, zarazki, pyły, alergeny, a nawet przykre zapachy. Być może niebawem staną się podstawowym elementem wyposażenia biurowego. Warto zainteresować się nimi już teraz!

Temat smogu i zanieczyszczenia powietrza powraca regularnie na usta Polaków i łamy prasy. Nie da się ukryć, to jeden z najtrudniejszych problemów cywilizacyjnych, którego skutki odczuwamy w naszym kraju szczególnie dotkliwie. Jego rozwiązaniem muszą zająć się politycy, wprowadzając odpowiednie regulacje. Właściciele firm mają jednak możliwość zapewnienia pracownikom i swoim klientom wysokiej jakości powietrza w przestrzeni biurowej i handlowej. Jak? Poprzez zakup oczyszczacza powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, których zasięg działania to nawet sto metrów kwadratowych lub więcej. Dlaczego urządzenia te powinny stać się w biurach elementem równie powszechnym, co klimatyzatory lub grzejniki?

Oferta antysmogowa dla biura

Niestety, Polska plasuje się na czele list krajów o niepokojącym poziomie zanieczyszczenia powietrza. Problem widoczny jest szczególnie w dużych aglomeracjach, miastach cechujących się wysokim natężeniem ruchu samochodowego i ciepłownictwie opartym o nieekologiczne piece węglowe, tak zwane „kopciuchy”. Przed nami długa droga w kierunku transformacji energetycznej, nasze zdrowie cierpi jednak już dziś. Produkty spalania węgla lub, co gorsza, śmieci i innych tworzyw nienadających się na paliwo, wydostają się przez kominy do atmosfery i mogą wywoływać poważne choroby płucne i nowotworowe. Zanieczyszczenia te zagrażają nam nie tylko na ulicach, ale bez trudu przedostają się do wnętrz. Innowacyjne oczyszczacze skutecznie filtrują powietrze, pochłaniając te groźne związki chemiczne, jak również inne niewidoczne gołym okiem czynniki ryzyka. Niektóre z nich usuwają nawet elementy wielkości 0,3 mikrona, w tym wirusy, bakterie, alergeny, cząsteczki pleśni i grzybów.

Czyste powietrze w miejscu pracy

Dobra jakość powietrza w miejscu pracy powinna być co najmniej równie ważna jak w domach. Szczególnie, jeżeli w pracy narażeni jesteśmy na inne niesprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu czynniki, jak stres, wysiłek fizyczny lub pył (np. w przypadku prac remontowych). Większość z nas spędza w pracy przynajmniej połowę dnia. Nie powinniśmy w tym czasie martwić się o zanieczyszczenia w powietrzu.

Jaki oczyszczacz powietrza dla firmy sprawdzi się w takim razie najlepiej? Przy wyborze możemy kierować się kryterium powierzchni, jaką urządzenie ma objąć swoim działaniem. W niewielkich pomieszczeniach biurowych o powierzchni od kilku do kilkunastu metrów kwadratowych, przeznaczonych dla kilku osób, doskonale sprawdzą się mniejsze oczyszczacze, takie jak Area Max Baby DB5 firmy Fellowes. Producent ten oferuje również sprzęt, który zapewni doskonałą filtrację powietrza na większej przestrzeni i z powodzeniem może być stosowany w sklepach lub salach konferencyjnych. Wszystkie modele gwarantują wysoką skuteczność w usuwaniu z powietrza zarazków, pyłków, cząsteczek smogu i alergenów, przez co wpływają korzystnie na atmosferę pracy, obniżając wskaźniki zachorowalności wśród pracowników.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *