Obniżanie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa za pomocą doradztwa zakupowego

obniżanie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa za pomocą doradztwa zakupowego

Można spotkać się z wieloma strategiami na zmniejszanie wydatków firmy. Wprowadzenie części z nich może skutkować pogorszeniem jakości oferowanych usług, czy zmianą wizerunku przedsiębiorstwa. Warto skupić się na metodach, które obniżą koszty, usprawnią funkcjonowanie niektórych procesów, a zarazem nie przyniosą strat w innej postaci. Jedną z nich jest doradztwo zakupowe.

Czym jest doradztwo zakupowe i dlaczego warto z niego korzystać?

Polega ono na ustalaniu ilości, jakości i ceny kupowanych (albo zamawianych) przez firmę produktów. Z pozoru wydaje się to czymś prostym i niektóre przedsiębiorstwa nie korzystają z fachowej pomocy w tej sferze.

Jednak to właśnie firmy zajmujące się doradztwem przodują w działaniach sprawiających, że firmy nabywają produkty wysokiej jakości w niskich cenach. Jak to się dzieje? Pierwszym krokiem jest dokładna analiza potrzeb zakupowych firmy. Następnie firma zajmująca się doradztwem zakupowym tworzy listę producentów/dostawców towaru w zależności od wymagań jakościowych klienta.

Po tych działaniach pozostaje optymalizacja kosztów, która osiągana jest poprzez szereg działań, takich jak pozyskiwanie konkurencyjnych dostawców, czy negocjacje cen. Warto zwrócić uwagę, iż takie firmy, jak na przykład http://optibuy.com/ skupiają się również na tworzeniu strategii zakupowych dostosowanych do profilu klientów.

Wdrażane zostają także nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalające utrzymywać wprowadzone zmiany.

Dla jakich firm są dedykowane takie usługi?

Outsourcing zakupów, czy planowanie oraz koordynowanie tych procesów jest bardzo ważny w każdym przedsiębiorstwie nastawionym na sprzedaż produktów. Dlatego też korzystanie z pomocy profesjonalistów poleca się zarówno nowym firmom, które chcą ustalić odpowiednią strategię już na starcie, poznać rynek dostawców, czy znaleźć odpowiednich producentów.

Nie jest to jednak metoda wyłącznie dla wkraczających na rynek firm, Dobrym rozwiązaniem będą konsultacje zakupowe, które pozwolą na zmniejszenie kosztów przedsiębiorstw już działających. Może okazać się opłacalne poszerzenie asortymentu, czy znalezienie nowego dostawcy.

Otwarcie na rynek światowy

Dzięki pomocy zewnętrznej firmy osiągalne jest również pozyskanie nowych partnerów w innych krajach. To właśnie bieżące śledzenie i monitorowanie zaufanych dostawców skutkuje najlepszymi zakupami.

Nikt nie zajmie się tym lepiej, niż firma, która doradza od lat, odnotowuje sukcesy i posiada nienaganne referencje. Doradztwo zakupowe jest jednym z kosztów, które szybko się zwracają i przynoszą duże zyski.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Obniżanie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa za pomocą doradztwa zakupowego

  1. Dorian pisze:

    No proszę, w taki sposób też można trochę oszczędzić pieniądze firmy, nie wiedziałem że istnieją firmy które zajmują się planowaniem zakupów, jak zwykle przydatna wiedza, którą na pewno wykorzystam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *