O czym pamiętać otwierając e-sklep?

ecommerce dotpay

Interesująca oferta, dobre ceny i promocja to dziś już za mało, aby wyróżnić się na tle licznej konkurencji. Chcesz osiągnąć sukces? Twój e-sklep musi kojarzyć się z wartościami dodanymi, jak możliwość realizacji płatności szybko, bezpiecznie i wygodnie, nawet z poziomu urządzeń mobilnych, co m.in. oferuje system płatności elektronicznych Dotpay. Dodatkowym atutem będzie także funkcja edukacyjna serwisu.

Sprawdź cztery czynniki wpływające na sukces Twojego sklepu online:

Cena i wartości dodane

Popularność przeglądarek cenowych pokazuje, że przy wyborze produktu cena wciąż odgrywa znaczącą rolę, ale nie jest już jedynym determinantem. Internauci poza ceną porównują parametry danych rozwiązań i wartości dodane do oferty w poszczególnych sklepach (dodatkowe bonusy np.: darmowa dostawa, dodatkowy upominek do produktu, krótki czas realizacji zamówienia itp.).

Optymalizacja procesu płatności

Internauci zwracają uwagę na to, czy e-sklep posiada szybkie i bezpieczne płatności elektroniczne. Wybierając platformę sklepową zwróć uwagę, czy umożliwia automatyczną integracje z operatorem szybkich płatności online, co pozwoli na optymalizacje kosztów uruchomienia serwisu. 

Informacyjna rola serwisu

Zadbaj o „content”. Nie wystarczy sama lista produktów z cenami. Pomijając fakt, że większość z nas to wzrokowcy, dzisiejszy internauta poszukuje wiedzy. Znalezienie w Twoim serwisie interesujących informacji o danych rozwiązaniach będzie miało wpływ na realizowane u ciebie transakcje, powroty klientów do Twojego sklepu, jak również polecanie go innym.

Reklama

Witryn sklepowych podobnych do Twojej może być w sieci setki. Zadbaj o pozycjonowanie, mocny link building, jak również obecność w Social Media tam, gdzie znajduje się Twoja grupa docelowa.

Załóż konto w Dotpay:

logo dotpay

Kliknij tutaj i zarejestruj konto w systemie Dotpay.

Ważna informacja: Kliknięcie w link nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomóc rozwijać wtyczkę Fast Micro Pay. Jeżeli zdecydujesz się założyć konto w Dotpay z powyższego linku, to zarobię na tym niewielką prowizję partnerską. Promuję systemy płatności, które okazały się dla mnie pomocne. Uważam, że system płatności Dotpay może się też przydać Tobie. Podejmij racjonalną decyzję. Prosiłbym, abyś nie wybierał bramki płatności co do której nie jesteś przekonany w 100%.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

4 komentarze - O czym pamiętać otwierając e-sklep?

  1. Przydatne wiadomości. Właśnie zastanawiam się nad otwarciem własnego e-sklepu. Na pewno skorzystam 😉 Dzięki!

  2. BHPEX pisze:

    Sam współprowadzę sklep internetowy z artykułami BHP, PPOŻ., czy HACCP. Muszę przyznać, że zgadzam się z informacjami, przedstawionymi w tym tekście. Niedawno powstała nowa odsłona serwisu, w tym sklepu i szczególnie postawiliśmy właśnie na informacyjną rolę serwisu. To się sprawdza, ponieważ użytkownik czasem szuka interesujących wiadomości, albo rozwiązania jakiegoś problemu. Wówczas, trafia do nas. Uruchomiliśmy także forum i trzeba zaznaczyć, że możliwość dyskutowania o branżowych sprawach też potrafi dostarczyć potencjalnych klientów. Pozdrawiam serdecznie.

  3. Alan pisze:

    Cenne rady, na pewno skorzystamy, ale muszę dodać, że część z tych rzeczy mamy już zaimplementowanych w naszym sklepie BHP, a płatności online to dzisiaj już standard.

  4. Michalll pisze:

    Dziękuję za cenne podpowiedzi w paru kwestiach. O niektórych rzeczach zapomnieliśmy u siebie, ale narobimy braki. Ciekawy artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *