O czym pamiętać otwierając e-sklep?

ecommerce dotpay

Interesująca oferta, dobre ceny i promocja to dziś już za mało, aby wyróżnić się na tle licznej konkurencji. Chcesz osiągnąć sukces? Twój e-sklep musi kojarzyć się z wartościami dodanymi, jak możliwość realizacji płatności szybko, bezpiecznie i wygodnie, nawet z poziomu urządzeń mobilnych, co m.in. oferuje system płatności elektronicznych Dotpay. Dodatkowym atutem będzie także funkcja edukacyjna serwisu.

Sprawdź cztery czynniki wpływające na sukces Twojego sklepu online:

Cena i wartości dodane

Popularność przeglądarek cenowych pokazuje, że przy wyborze produktu cena wciąż odgrywa znaczącą rolę, ale nie jest już jedynym determinantem. Internauci poza ceną porównują parametry danych rozwiązań i wartości dodane do oferty w poszczególnych sklepach (dodatkowe bonusy np.: darmowa dostawa, dodatkowy upominek do produktu, krótki czas realizacji zamówienia itp.).

Optymalizacja procesu płatności

Internauci zwracają uwagę na to, czy e-sklep posiada szybkie i bezpieczne płatności elektroniczne. Wybierając platformę sklepową zwróć uwagę, czy umożliwia automatyczną integracje z operatorem szybkich płatności online, co pozwoli na optymalizacje kosztów uruchomienia serwisu. 

Informacyjna rola serwisu

Zadbaj o „content”. Nie wystarczy sama lista produktów z cenami. Pomijając fakt, że większość z nas to wzrokowcy, dzisiejszy internauta poszukuje wiedzy. Znalezienie w Twoim serwisie interesujących informacji o danych rozwiązaniach będzie miało wpływ na realizowane u ciebie transakcje, powroty klientów do Twojego sklepu, jak również polecanie go innym.

Reklama

Witryn sklepowych podobnych do Twojej może być w sieci setki. Zadbaj o pozycjonowanie, mocny link building, jak również obecność w Social Media tam, gdzie znajduje się Twoja grupa docelowa.

dotpay dla sklepów online

O czym pamiętać otwierając e-sklep?
5 (100%) 1 vote

pozycjonowanie stron w projekt marketing

4 komentarze - O czym pamiętać otwierając e-sklep?

  1. Przydatne wiadomości. Właśnie zastanawiam się nad otwarciem własnego e-sklepu. Na pewno skorzystam 😉 Dzięki!

  2. BHPEX pisze:

    Sam współprowadzę sklep internetowy z artykułami BHP, PPOŻ., czy HACCP. Muszę przyznać, że zgadzam się z informacjami, przedstawionymi w tym tekście. Niedawno powstała nowa odsłona serwisu, w tym sklepu i szczególnie postawiliśmy właśnie na informacyjną rolę serwisu. To się sprawdza, ponieważ użytkownik czasem szuka interesujących wiadomości, albo rozwiązania jakiegoś problemu. Wówczas, trafia do nas. Uruchomiliśmy także forum i trzeba zaznaczyć, że możliwość dyskutowania o branżowych sprawach też potrafi dostarczyć potencjalnych klientów. Pozdrawiam serdecznie.

  3. Alan pisze:

    Cenne rady, na pewno skorzystamy, ale muszę dodać, że część z tych rzeczy mamy już zaimplementowanych w naszym sklepie BHP, a płatności online to dzisiaj już standard.

  4. Michalll pisze:

    Dziękuję za cenne podpowiedzi w paru kwestiach. O niektórych rzeczach zapomnieliśmy u siebie, ale narobimy braki. Ciekawy artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontakt przez Facebook Messenger