Nowy JPK obowiązkowy od lipca. Dostępna wersja dla SAP

Nowy JPK obowiązkowy od lipca. Dostępna wersja dla SAP

Od kiedy nowy JPK? JPK_VAT to dokument w postaci elektronicznej. Poszczególne elementy wspomnianego pliku zostały wyszczególnione w rozporządzeniu Ministra Finansów oraz wzorze schematu JPK_VAT.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami, nowy JPK_VAT miał zacząć obowiązywać od 1 04 2020 r. (dla dużych przedsiębiorców). Niemniej jednak z uwagi na wybuch epidemii wirusa SARS-Cov-2, Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o przesunięciu terminu składania JPK_VAT wraz z deklaracją na 1 07 2020 r. (dla wszystkich przedsiębiorców). Jak się jednak okazuje, również ten termin może ulec przesunięciu. Jak poinformował wiceminister finansów Jan Sarnowski, wejście w życie nowego pliku JPK_VAT może zostać przesunięte. stać się tak może, jeżeli w tym okresie nadal będą obowiązywać obostrzenia związane z koronawirusem.

Czy warto zwlekać z przystosowaniem systemów księgowych do nowej struktury?

Wbrew pozorom fakt przesunięcia terminu wejścia w życie nowej struktury nie oznacza, że przedsiębiorcy powinni zwlekać z wyposażeniem się w program obsługujący generowanie plików JPK. Jak się bowiem okazuje, nowa schema wymagać będzie nie tylko zmiany aktualnych schematów księgowych, ale nawet wprowadzenia zupełnie nowych procesów. W związku z powyższym warto zadbać o jak najszybsze wdrożenie funkcjonalności Jednolitego Pliku Kontrolnego w systemach SAP.

JPK dla SAP

Program JPK dla SAP to zaawansowana aplikacja umożliwiająca kontrolę procesu generowania plików w formacie JPK (XML) wraz z walidacją ładowania, przetwarzania i generowania danych. JPK od Hogart obsługuje wszystkie struktury JPK: JPK_VAT, JPK_KR, JPK_FA, JPK_MAG, JPK_PKPIR, JPK_WB oraz JPK_EWP.

Opisywane narzędzie jest w 100% dopasowane do wspomnianego systemu SAP jednak – w odróżnieniu od innych programów tego rodzaju – nie ingeruje ono ani w system SAP, ani w bazę danych, a tylko pobiera udostępnione/wygenerowane dane z systemu SAP. Eksperci z firmy Hogart:

  • Pomogą w procesie udostępniania danych lub ich generowania bądź też wykonają te prace samodzielnie,
  • Zajmą się instalacją i konfiguracją aplikacji JPK dla SAP,
  • Przeprowadzą szkolenie dla pracowników firmy,
  • Zapewnią wsparcie po wdrożeniu.

JPK dla SAP

Program JPK dla SAP to rozbudowane, dostosowane do najnowszych standardów narzędzie. Hogart monitoruje wszelkie zmiany w strukturach i na bieżąco wprowadza odpowiednie aktualizacje aplikacji JPK dla SAP. Dzięki temu przedsiębiorcy mają pewność, iż posiadane przez nich narzędzie spełnia aktualne wymogi. Więcej informacji na temat programu JPK dla SAP: https://www.hba.hogart.com.pl/jpk-dla-sap/.

Materiał zewnętrzny

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *