Najbardziej popularne kierunki wakacyjne wśród polskich turystów

najbardziej popularne kierunki wakacyjne wśród polskich turystów

W miarę możliwości finansowych warto zapomnieć o pracy i codziennych zmartwieniach. Warto przynajmniej raz do roku naładować akumulatory, aby po powrocie z urlopu wakacyjnego być zdrowszym, wypoczętym i wydajniejszym w pracy. Polacy coraz lepiej zarabiają i mogą sobie pozwolić dzięki temu na zrealizowanie planów wakacyjnych za granicą. W 2017 roku najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym wśród naszych rodaków, według badania przeprowadzonego przez firmę Mondial Assistance, była Chorwacja. Gdzie jeszcze chętnie spędzamy letni urlop?

Wakacyjne preferencje i zwyczaje Polaków

Ponad połowa, bo 52 proc. Polaków w ubiegłe wakacje 2017 planowało wyjazd wakacyjny. Blisko 6 mln Polaków wybrało w tym zakresie oferty zagraniczne i wydało na nie po około 2,5 tys. zł od osoby, a urlop trwał przynajmniej 11 dni. Nie oznacza to jednocześnie, że dokładnie tyle dni Polacy spędzali na plażach za granicą. Część z wymienionej puli przeznaczali na podróż.

Chorwacja to najbardziej popularny kierunek wakacyjnych wojaży, choć najczęściej wiąże się on z dojazdem własnym do hoteli, apartamentów i kampingów zlokalizowanych wzdłuż Dalmatyńskiego wybrzeża. Wyjazd do Chorwacji deklarowało 14 proc. osób, które planowały spędzić wakacje za granicą.

Na kolejnych miejscach zestawienia najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych znalazły się Hiszpania i Włochy. Oferty wyjazdów do Hiszpanii na rok 2018 można zobaczyć na stronie http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania. W biurze podróży i u pośrednika wyjazdów turystycznych http://dreamtours.pl znajdziemy też wyjazdy do Włoch.

Na czwartym miejscu, tuż za podium wśród popularnych kierunków wakacyjnych, Polacy w 2017 roku wymieniali także Grecję – kontynent i wyspy. Bardzo dużo takich ofert dostępnych jest na stronie: http://dreamtours.pl/wakacje/grecja. Równie popularna była Bułgaria, której oferty na stronie http://dreamtours.pl/wakacje/bulgaria sprzedają się bardzo dobrze.

Co z wyjazdami poza Europę?

Ataki terrorystyczne w takich krajach jak Tunezja czy Egipt, albo zamieszki w Turcji spowodowały, że rzadziej wybieramy się na wakacje poza Europą. Z drugiej strony kolejne raporty sprzedaży pokazują, że Polacy coraz przychylniej patrzą na te kierunki. Jednak w tym momencie to nie te kraje są liderami zainteresowania wśród osób, które szukają celu wyjazdowego.

Istnieje bardzo dużo atrakcyjnych wyjazdów np. do Turcji. Przykładów nie brakuje w ofertach prezentowanych na stronie: http://dreamtours.pl/wakacje/turcja. Można wyjechać do luksusowych obiektów hotelowych, w formule All Inclusive lub wyższej – Ultra All Inclusive praktycznie za cenę wakacji nad polskim morzem, z wybranego lotniska w Polsce lub w Niemczech. Z Niemiec warto latać do krajów egzotycznych – na Seszele, do Tajlandii, na Kubę czy Malediwy, ponieważ oferty cenowe są przy tym znacznie lepsze niż te, z których można skorzystać w ramach wyjazdów z polskich lotnisk.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

2 komentarze - Najbardziej popularne kierunki wakacyjne wśród polskich turystów

  1. Turcja nadał zostaje popularnym krajem dla urlopów, chociaż ceny wzrosły.

  2. Ala pisze:

    Od pewnego czasu kocham spędzać wakacje, czy nawet weekendy u naszych sąsiadów za granicą. Znaleźliśmy z mężem piękne miasteczko Eger na Węgrzech i polecam tam jechać każdemu, kto chce odpocząć, zrelaksować się w termach czy nawet popróbować przepysznego wina. Klimat i atmosfera tego miasta są zachwycające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger