Naczynia jednorazowe – papierowe czy plastikowe?

naczynia jednorazowe papierowe czy plastikowe

Podczas pikniku, grilla ze znajomymi, ale i w domu. Naczynia jednorazowe to doskonały pomysł na wygodne jedzenie i szybkie sprzątanie. Na rynku do wyboru mamy naczynia jednorazowe papierowe i z tworzyw sztucznych. Choć co do tych ostatnich ekologia ma dość negatywne zdanie, nie da się im odmówić wielu atutów. Które ostatecznie wybrać?

Naczynia z tworzyw sztucznych

Podczas imprez plenerowych chyba nikt z nas nie wyobraża sobie jedzenia na porcelanie czy zastawie stołowej, niczym wyjętej z babcinej witryny. Tak, elegancko nakryty stół i do tego eleganckie, pięknie zdobione naczynia, to duet doskonały, jednak podczas dużych imprez, to się po prostu nie sprawdza. Naczynia łatwo potłuc, co generuje znaczne straty. Jeszcze większe straty pojawiają się z tego względu, że trudno wymagać od kilkudziesięciu, kilkuset, a tym bardziej kilku tysięcy uczestników, by odnosili naczynia do rozstawionej kuchni.

Z naczyniami plastikowymi jest znacznie wygodniej, tym bardziej że niejednokrotnie przemieszczamy się po terenie, w jednej ręce trzymając danie, w drugiej zaś kubek z napojem. Ciężkie, tłukące się i kruche, tradycyjne naczynia, zwyczajnie nie mają racji bytu.

Jakie atuty mają plastikowe talerzyki, miseczki, kubeczki czy sztućce? Przede wszystkim są odporne na wyższe temperatury niż papierowe produkty, dlatego przenoszenie i konsumowanie z nich zup, dań mięsnych, ale i wielu innych, nie sprawia problemów. Ponadto na rynku można znaleźć plastikowe naczynia o różnych rozmiarach i kształtach, jak w sklepie Opakowania24.eu, dzięki czemu spożywanie obiadu, niczym w domu, gdzie nie chcemy, by surówka mieszała się z sosem mięsnym, jest możliwe, a co za tym idzie, wygodne.

Papierowe naczynia jednorazowe

Na rzecz papierowych naczyń jednorazowych przemawia fakt, że są zrobione z… papieru. Ten zaś rozkłada się od 3 do 5 miesięcy, podczas gdy plastik potrzebuje kilkuset albo i tysiąca lat. Papierowe naczynia są także lekkie, dlatego bardzo wygodne w użyciu. Występują nie tylko w białej czy szarawej, dość zwyczajnej kolorystyce. Tuż obok plastikowych naczyń, które dostępne są w podstawowe palecie kolorystycznej, występują naczynia papierowe nie tylko kolorowe, ale i opatrzone motywami z bajek, kreskówek.

Tego typu naczynia idealnie sprawdzają się podczas dziecięcych imprez, a po ich użyciu, można je od razu wyrzucić, nie martwiąc się o bałagan i konieczność zmywania sterty naczyń. Jest wygodnie, niedrogo i ekologicznie. Dla dzieci również bezpiecznie, bo plastikowymi naczyniami niekiedy mogą się skaleczyć. Z papierem takie ryzyko jest znacznie mniejsze.

Które ostatecznie wybrać? Papierowe czy plastikowe? Najlepiej dostosować tego typu produkty do rodzaju imprezy, podawanych dań, ale i budżetu, a także odbiorców. Jeśli w grę wchodzi jedzenie posiłków zimnych czy deserów, bez konieczności nawet stosowania sztućców, papierowe naczynia będą idealne. Do dań ciepłych, sosów, zup, a także gorących napojów, nie obejdzie się bez naczyń plastikowych. Dobierajmy zatem zgodnie z bieżącymi potrzebami!

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Naczynia jednorazowe – papierowe czy plastikowe?

  1. opak pisze:

    Wydaje mi się, że bez takich naczyń bylibyśmy zgubieni ;D Nie wyobrażam sobie własnie takiej imprezy na ponad 1000 osób, gdzie każdy piłby piwo ze szklanego kufla. Jednak takie rzeczy są potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *