Naczynia jednorazowe – papierowe czy plastikowe?

naczynia jednorazowe papierowe czy plastikowe

Podczas pikniku, grilla ze znajomymi, ale i w domu. Naczynia jednorazowe to doskonały pomysł na wygodne jedzenie i szybkie sprzątanie. Na rynku do wyboru mamy naczynia jednorazowe papierowe i z tworzyw sztucznych. Choć co do tych ostatnich ekologia ma dość negatywne zdanie, nie da się im odmówić wielu atutów. Które ostatecznie wybrać?

Naczynia z tworzyw sztucznych

Podczas imprez plenerowych chyba nikt z nas nie wyobraża sobie jedzenia na porcelanie czy zastawie stołowej, niczym wyjętej z babcinej witryny. Tak, elegancko nakryty stół i do tego eleganckie, pięknie zdobione naczynia, to duet doskonały, jednak podczas dużych imprez, to się po prostu nie sprawdza. Naczynia łatwo potłuc, co generuje znaczne straty. Jeszcze większe straty pojawiają się z tego względu, że trudno wymagać od kilkudziesięciu, kilkuset, a tym bardziej kilku tysięcy uczestników, by odnosili naczynia do rozstawionej kuchni.

Z naczyniami plastikowymi jest znacznie wygodniej, tym bardziej że niejednokrotnie przemieszczamy się po terenie, w jednej ręce trzymając danie, w drugiej zaś kubek z napojem. Ciężkie, tłukące się i kruche, tradycyjne naczynia, zwyczajnie nie mają racji bytu.

Jakie atuty mają plastikowe talerzyki, miseczki, kubeczki czy sztućce? Przede wszystkim są odporne na wyższe temperatury niż papierowe produkty, dlatego przenoszenie i konsumowanie z nich zup, dań mięsnych, ale i wielu innych, nie sprawia problemów. Ponadto na rynku można znaleźć plastikowe naczynia o różnych rozmiarach i kształtach, jak w sklepie Opakowania24.eu, dzięki czemu spożywanie obiadu, niczym w domu, gdzie nie chcemy, by surówka mieszała się z sosem mięsnym, jest możliwe, a co za tym idzie, wygodne.

Papierowe naczynia jednorazowe

Na rzecz papierowych naczyń jednorazowych przemawia fakt, że są zrobione z… papieru. Ten zaś rozkłada się od 3 do 5 miesięcy, podczas gdy plastik potrzebuje kilkuset albo i tysiąca lat. Papierowe naczynia są także lekkie, dlatego bardzo wygodne w użyciu. Występują nie tylko w białej czy szarawej, dość zwyczajnej kolorystyce. Tuż obok plastikowych naczyń, które dostępne są w podstawowe palecie kolorystycznej, występują naczynia papierowe nie tylko kolorowe, ale i opatrzone motywami z bajek, kreskówek.

Tego typu naczynia idealnie sprawdzają się podczas dziecięcych imprez, a po ich użyciu, można je od razu wyrzucić, nie martwiąc się o bałagan i konieczność zmywania sterty naczyń. Jest wygodnie, niedrogo i ekologicznie. Dla dzieci również bezpiecznie, bo plastikowymi naczyniami niekiedy mogą się skaleczyć. Z papierem takie ryzyko jest znacznie mniejsze.

Które ostatecznie wybrać? Papierowe czy plastikowe? Najlepiej dostosować tego typu produkty do rodzaju imprezy, podawanych dań, ale i budżetu, a także odbiorców. Jeśli w grę wchodzi jedzenie posiłków zimnych czy deserów, bez konieczności nawet stosowania sztućców, papierowe naczynia będą idealne. Do dań ciepłych, sosów, zup, a także gorących napojów, nie obejdzie się bez naczyń plastikowych. Dobierajmy zatem zgodnie z bieżącymi potrzebami!

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Naczynia jednorazowe – papierowe czy plastikowe?

  1. opak pisze:

    Wydaje mi się, że bez takich naczyń bylibyśmy zgubieni ;D Nie wyobrażam sobie własnie takiej imprezy na ponad 1000 osób, gdzie każdy piłby piwo ze szklanego kufla. Jednak takie rzeczy są potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger