Na co zwrócić uwagę zakładając konto firmowe?

Na co zwrócić uwagę zakładając konto firmowe?

Wybór konta bankowego to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych na początku prowadzenia działalności gospodarczej. Może ono zostać zmienione, jednak wymaga to poinformowania kontrahentów czy urzędu skarbowego. Warto zatem wybrać konto idealnie dopasowane do firmy od samego początku. Warto skorzystać z rankingu kont firmowych – https://www.wktorymbanku.pl/ranking-kont-firmowych/.

Bankowość elektroniczna

Konto firmowe zwykle można założyć bez wychodzenia z domu. Jest to możliwe za pomocą internetu lub podczas video rozmowy z doradcą bankowym. Bank powinien oferować dostęp do konta firmowego poprzez bankowość elektroniczną. Warto zwrócić uwagę również na to, czy dostępna jest dla użytkownika aplikacja mobilna. Dzięki temu, za pomocą telefonu komórkowego, można w każdym momencie wykonać przelew czy sprawdzić stan konta.

Karta debetowa i kredytowa

Wybierając konto bankowe warto zwrócić uwagę na dostępność bankomatów i zasady korzystania z nich. Niektóre banki oferują darmowy dostęp do wszystkich bankomatów, inne tylko do własnych. Na karcie debetowej dobrze jest ustalić dzienny limit wypłat i kwot transakcji. Pozwoli to na uniknięcie wypłaty całości środków w przypadku kradzieży karty. Większość ofert bankowych przewiduje możliwość otwarcia linii kredytowej na karcie. Kredyt w rachunku bieżącym jest zazwyczaj korzystny dla firm, gdyż jest nisko oprocentowany. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku przejściowych problemów z płynnością finansową.

Warunki i opłaty na koncie firmowym

Samo otwarcie rachunku bankowego zwykle jest bezpłatne. W zamian za różnego rodzaju udogodnienia banki mogą pobierać różne opłaty. Podstawową jest miesięczna opłata za prowadzenie rachunku bankowego. Często dodatkowo płatne są również przelewy. Wśród ofert znaleźć można takie, które zakładają wykonanie kilku bądź kilkunastu przelewów miesięcznie bezpłatnie. Za pozostałe należy zapłacić zgodnie z ustalonym przez bank cennikiem. Banki zazwyczaj nie pobierają opłat za przelewy dokonywane między swoimi klientami. Oznacza to, że jeśli kontrahent ma otwarty rachunek w tym samym banku, przelewy będą bezpłatne.

Dodatkowo bank może nałożyć opłatę za kartę debetową czy kredytową. Zależna jest ona zwykle od ilości wykonanych w miesiącu transakcji i ich kwoty. Im więcej transakcji na wyższą kwotę dokona klient, tym mniej zapłaci. W przypadku korzystania z linii kredytowej trzeba liczyć się z koniecznością nie tylko zwrotu kapitału, ale i zapłaty odsetek. Otwierając konto bankowe można także zarobić. Nie są to co prawda duże kwoty, a sama możliwość zarobku uwarunkowana jest otwarciem subkonta oszczędnościowego. Bank nalicza miesięczne odsetki, które dopisuje do rachunku głównego.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *