Na co Polacy najchętniej pożyczają pieniądze?

na co polacy najchętniej wydają pieniądze

Wzięcie pożyczki przestało być w polskich domach powodem do wstydu i już nie wspomina się o tym tylko w obecności najbliższej rodziny. Obecnie ten sposób zasilania domowego budżetu jest uważany przez wiele osób za dobry sposób na realizację marzeń i poprawę jakość życia. Przyjrzyjmy się, na co Polacy najchętniej biorą pożyczkę.

Dodatkowe pieniądze na trwałe dobra

W 2018 roku Konfederacja Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarczego zrealizowały raport pt.: „Sytuacja na rynku consumer finance”, z którego wynika, że Polacy bardzo chętnie, od przeszło 5 lat, za pożyczone pieniądze kupują trwałe dobra, między innymi drobny sprzęt AGD i RTV. Najlepsze oferty finansowania niewielkich zakupów można znaleźć na stronie: polecampozyczke.pl.

Magiczne święta i niezapomniane wakacje

Stale rośnie również liczba osób zapożyczających się, by wyjechać na wymarzony, zagraniczny urlop lub zorganizować święta dla całej rodziny – według danych z raportu to aż 12,5% ankietowanych. Przygotowanie uroczystych obchodów Bożego Narodzenia to dla polskiego gospodarstwa wydatek około 882 PLN (raport Deloitte „Zakupy Świąteczne 2017”). Wiele rodzin ma trudności z wygospodarowaniem takich pieniędzy z często napiętego w grudniu do granic możliwości domowego budżetu, szukają więc dodatkowych środków.

Nagłe potrzeby – leczenie, wypadek

Pomimo publicznej służby zdrowia, wielu pacjentów zaciąga pożyczki na nagłe potrzeby, a wśród nich najpopularniejszymi są: leczenie i zakup obowiązkowych lekarstw. Z dodatkowej gotówki, na przykład, by opłacić kosztowną rehabilitację, korzystają również osoby, które uległy wypadkowi. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto zajrzeć na stronę: www.ratkomat.pl i wybrać najkorzystniejszą opcję.

Zakup własnego mieszkania lub samochodu

Pożyczka na własne „M” jest najbardziej popularna wśród ludzi młodych, którzy pragną stabilizacji. Co więcej, w wielu miastach jest niewielka różnica między ratą pożyczki, a miesięczną opłatą za mieszkanie. Coraz chętniej z zewnętrznego finansowania korzystają również kierowcy. Obecnie w Polsce jest 539 samochodów na 1000 mieszkańców. Według danych z raportu 8% ankietowanych zadeklarowało, że w 2017 roku pożyczyło pieniądze właśnie na zakup auta.

Ekstra gotówka jest przeznacza przez Polaków na różne cele, które mają poprawić jakość życia. Zapożyczanie przestało być tematem tabu, a stało się sposobem na natychmiastową realizację marzeń lub leczenie w trosce o własne zdrowie i dobre samopoczucie.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

2 komentarze - Na co Polacy najchętniej pożyczają pieniądze?

  1. Kacper pisze:

    Dziwię się że ludzie pożyczają pieniądze na święta, przecież można zrobić również skromne. Jeśli chodzi o takie rzeczy jak mieszkanie to wiadomo , mało kogo stać aby kupić za gotówkę, tak samo kredyt na samochód uważam że to jest zły pomysł, lepiej uzbierać po prostu, bo auta za szybko tracą na wartości. Świetny artykuł, czekam na więcej takich.

    1. Marek pisze:

      Chyba, że auta w leasingu – to wówczas warto to rozważyć jako tarczę finansową 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *