Czy można zarabiać na darmowych kryptowalutach?

wazirx

Darmowe kryptowaluty, czyli tak zwane airdropy to okresowe wydarzenia organizowane przez firmy, w których możemy otrzymać konkretne kryptowauty (tokeny), za wykonanie określonych akcji.

Przykładowe zadania do wykonania za które możemy otrzymać tokeny to:

  • polubienie fanpage na facebooku,
  • weryfikacja konta na giełdzie,
  • pobranie aplikacji,
  • retweet na twitterze.

Im zadanie bardziej skomplikowane tym więcej tokenów otrzymamy i na odwrót – za proste zadania wartość tokenów będzie stosunkowo mała.

Przykład airdropa WRX na stronie giełdy WazirX

wazirx

Czy warto zbierać darmowe tokeny?

To bardzo ważne pytanie, ponieważ może się wydawać ze coś darmowego nie ma praktycznie żadnej wartości. Tak i nie. Faktycznie w momencie otrzymania airdropa, darmowe tokeny nie są nic warte, ponieważ możemy jedynie trzymać je na portfelu kryptowalut. Tokeny nie są w tym momencie notowane na giełdach, czyli nie możemy ich wymienić na inne kryptowaluty które mają już realną wartość.

Zatem pojawia się pytanie po co nam te tokeny? Tutaj kluczowe znaczenie ma czas i źródło z którego otrzymamy airdrop. Chodzi o to, że tokeny które otrzymujemy w airdropie mogą być wykorzystane w późniejszym czasie na platformie (na przykład na giełdzie kryptowalut), od której otrzymaliśmy airdrop.
Realna wartość (na przykład: obniżenie prowizji na giełdzie za posiadanie określonej ilości tokenów), powoduje że wcześniej otrzymane tokeny w airdropie, nabierają realnej wartości i są chętni aby te tokeny od nas odkupić.

Przykłady wybranych airdropów

Oczywiście nie ma żadnej gwarancji że pozyskany token w airdropie zyska dużo na wartości (czy w ogólęzyska) i będziemy mogli go sprzedać na giełdzie. Są jednak przykłady że tokeny pozyskane a darmo, zyskały później na wartości. Poniżej przykłady wybranych airdropów:

AIRdrop BNB (kryptowaluta giełdy Binance)

BNB jest kryptowalutą jednej z największych giełd kryptowalut: Binance. Posiadanie BNB uprawnia do dodatkowych korzyści z korzystaniz z giełdy. BNB można używać na giełdzie do opłaty prowizji dzięki czemu otrzymujemy 25% obniżki na giełdzie spot i 10% obniżki na binance Futures. Aktualna wartość 1 BNB to ok. 10$, ale w szczytach jego cena doszła do 38$

Airdrop WRX (token giełdy WazirX)

WazirX to indyjska giełda niedawno przejęta przez wspomniany wyżej Binance. W airdropie można było otrzymać 100 WRX których aktualna cena na giełdzie to ok. 0.1$ ale w tym roku jego cena wynosiła już 0,22$. Giełda dopiero się rozwija, więc wartość tokena WRX może się znacznie zmienić tak ja kto było w przypadku BNB (szczególnie że została przejęta przez Binance, a w ostatnim czasie rząd indyjski poluzował politykę dotyczącą kryptowalut)

Airdrop XML od Blockchain.com

Dosyć głośna sprawa, ponieważ w okresie gdy airdrop był aktywny, publikacje na ten temat pojawiały się w ogromnej ilości źródeł. Z tego względu że nie wszyscy „grali fair” (więcej na ten temat), ponieważ wykorzystywali nieświadomość bardzo świeżych użytkowników kryptowlaut, do odkupowania tokenów XML po ok. 50% ich aktualnej wartości, którą w przeciągu sekund można było wymienić na giełdzie na PLN i przelać na własne konto bankowe.

Czy airdropy są warte uwagi?

Podsumowując: wybrane tokeny mają realna wartość. Nie wszystkie są udane, nie wszystkie możemy spieniężyć i nie wszystkie są warte uwagi. Natomiast airdropy to dobry moment aby zaznajomić się z tematem kryptowalut, które od lat przedzierają się do rynku finansowego mimo że nie wszyscy dostrzegają z nich potencjał. Jeżeli zarobimy do dobrze, ale jeżeli nie to przynajmniej czegoś się nauczymy.

Załóż konto w giełdzie kryptowalut BitBay.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *