Maszyny do robienia lodów a zarabianie. Przygoda biznesowa z Łukaszem Przygodą [WYWIAD]

Dzisiejszy wywiad z Łukaszem Przygodą będzie na temat maszyn do robienia lodów w kontekście zarabiania. Jak zakupić dobrą maszynę, aby się nie psuła? Te i wiele innych pytań i odpowiedzi, które dają szerszy pogląd na lodowy biznes od kuchni.

Jak działa maszyna do lodów?

[youtube id=”aBsEel0Eddc”]

W swojej działalności stawiamy na precyzję i dbamy o to, aby umożliwić Wam korzystanie z rozwiązań o najlepszych parametrach użytkowych i wykorzystujących innowacyjne technologie. Każda oferowana przez nas maszyna do lodów włoskich dysponuje energooszczędnym systemem pracy, zapewniając tym samym możliwie najniższe koszty eksploatacji. Co równie istotne, reprezentują one najwyższy standard higieniczny HACCP, gwarantując bezpieczeństwo dopuszczanych do spożycia produktów. Dysponujemy zarówno automatami o wyposażeniu standardowym, jak i z dodatkowymi funkcjonalnymi rozwiązaniami, takimi jak np. pompa napowietrzająca czy system chłodzenia wodą lub powietrzem.

Jakie wyróżniamy maszyny do lodów?

W ofercie posiadamy maszyny do lodów włoskich, świderków oraz maszyny do lodów tajskich. Przy zakupie urządzenia oferujemy pełne szkolenie i wsparcie.

Maszyny do lodów tajskich

maszyna do lodów tajskichLody tajskie, jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z Tajlandii, np. z wyspy Koh Phi Phi, gdzie tego typu deser serwowany jest przechodniom na ulicach. Powoli robi furorę także w Polsce, choć póki co, jest to dość egzotyczne danie.

Wydaje się, że franczyza na lody tajskie, wypromuje te lody, które bez wątpienia należą do bardzo naturalnych wyrobów.

Bardzo ciekawy biznes, można uzupełnić swój lokal w taką maszynę lub też skorzystać z doświadczonej firmy franczyzowej www.lodyrolls.pl

Maszyny do zakręconych świderków

Automat do lodów amerykańskich, czyli popularnych świderków. Niską temperaturę mrożenia, potrzebną do uzyskania odpowiedniej konsystencji mieszanki, zapewniają dwa wysokiej klasy agregaty chłodnicze.

Lody amerykańskie wymagają większej gęstości masy lodowej niż tradycyjne lody włoskie. Zastosowane układy elektroniczne umożliwiają ciągłą kontrolę gęstości masy, nie dopuszczając do jej nadmiernego rozrzedzenia. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają dużą wydajność produkcji (2 × 326 porcji lodów na godzinę).

maszyna lody świderki

Maszyny do lodów włoskich

  • Wydajność / świder
  • 20 litrów/h ~ 200 lodów na godzinę.

Świdry wykonane są z konstrukcji stalowej, a do tego powlekane są tworzywem o długości ok. 340 mm i średnicy 85 mm. Pojemność cylindra to ok. 2,3litra.

maszyna do lodów włoskich

Napowietrzenie masy lodowej

Napowietrzenie masy lodowej w maszynie następuje grawitacyjnie, poprzez mieszanie masy z powietrzem w zbiorniku przy użyciu rurki umieszczonej wewnątrz zbiornika. Dzięki napowietrzaniu masy lodowej zyskujemy około 25% oszczędności na wykorzystywanej masie lodowej.

  • Zbiorniki na masę lodową 2 * 7,0 litra
  • Minimalna ilość masy, która musi znajdować się w zbiorniku to 2 x 2,3 litra.
  • Zasilanie AC 230V 16A 50Hz 1900W
  • Naprawy gwarancyjne – 12 miesięcy.

Maszyny do lodów są produkcji polskiej. Jesteśmy pewni naszych produktów, dlatego można przedłużyć okres gwarancji o kolejne 2 lata.

Jaka maszyna do lodów na sanepid?

Otwarcie własnej lodziarni nigdy nie jest łatwe. Nie chodzi tu już tylko o dużą inwestycję i spore nakłady finansowe, ale także problemy formalno-prawne. Samo uruchomienie działalności nie jest trudne, jednak kłopoty pojawiają się wtedy, kiedy lodziarnię trzeba zgłosić do kontroli sanepidowskiej.

Wymagania urzędowe wzrastają, czasem wydają się być niemal pozbawione logiki, jednak zawsze trzeba je spełnić. Lodziarnia, którą uruchamiamy pod własnym nazwiskiem, tworząc swoją markę, może być więc dość ryzykownym, ale nade wszytko także trudnym w realizacji pomysłem. Dlatego zapraszamy do nas przy zakupie maszyn do lodów. Nasza firma pomoże w procedurach sanitarnych i nie tylko.

Maszyny do lodów amerykańskich czy do lodów włoskich – co wybrać?

W Polsce spożycie lodów nieustannie wzrasta. Co prawda, daleko nam jeszcze do wyników, jakie uzyskuje się w Stanach Zjednoczonych czy w wielu europejskich państwach, ale szacuje się, że konsumpcja lodów z roku na rok będzie wzrastać. Jest to także zasługą biznesu franczyzowego. Lodziarnie, które działają w oparciu o franczyzę, notują wysokie zyski.

Są to zwykle sprawdzone desery lodowe, jakie są znane większości odbiorców. Decydując się na budki z lodami, na jakie lody warto postawić? Którą maszynę do lodów kupić?

Maszyny do świderków i maszyny do lodów włoskich

W naszym kraju największą popularnością cieszą się lody świderki oraz lody włoskie. Co prawda na rynku pojawiają się także inne rodzaje deserów lodów. Jednym z nich są choćby lody tajskie. Aby móc je produkować w oryginalny i sprawdzony sposób, należy jednak zakupić maszynę do lodów tajskich. Oczywiście, można spróbować, ponieważ Polacy często sięgają po egzotyczne smaki i oryginalne nowości, ale trzeba się liczyć dłuższym zwrotem inwestycji.

Najbardziej sprawdzone będą więc maszyny do świderków czy maszyny do lodów włoskich. Te na dobre zadomowiły się już w naszym społeczeństwie i nie wygląda na to, aby miały stracić swoją mocną pozycję. Świderki i lody włoskie spotykamy w każdym nadmorskim kurorcie. Są także obecne w wielu miastach, niekoniecznie metropoliach. Na lody świderki i lody włoskie zawsze znajdzie się odbiorca, dlatego franczyza w postaci lodziarni serwująca takie desery jest świetnym sposobem zarobkowania i nie wymaga specjalnej wiedzy czy wyjątkowych umiejętności.

Czym są granitory?

Zapewne wielu z nas pamięta jeszcze popularne dawniej saturatory. Dziś zniknęły one z naszych ulic, jednak nasza firma proponuje znacznie bardziej higieniczne i atrakcyjne rozwiązanie – granitory. Są to nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia, umożliwiające serwowanie mocno schłodzonych napojów. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w food trackach, pubach czy barach do sprzedawania różnego rodzaju napojów – soków, koktajli, drinków i wielu innych.

W asortymencie naszych produktów znaleźć można między innymi kilka modeli granitorów. Różnią się one przede wszystkim liczbą pojemników na napoje. Dzięki temu można dopasować wariant do planowanej działalności.

Oferowane przez nas urządzenia wyróżniają się przede wszystkim niskim poborem energii, jak również szybką oraz intuicyjną obsługą. Dodatkowo umożliwiają regulację temperatury płynów, co pozwala przyrządzać wiele różnych mieszanek.

Jak wybrać profesjonalną maszynę do lodów?

Maszyny do lodów, które latami były już intensywnie eksploatowane, nigdy nie będą dla nas satysfakcjonujące. Mogą się bowiem psuć, ulegać awarii. Zrodzą się więc długie przestoje, a to będzie oznaczać mniejszy zarobek.

Serwisowanie to przecież duże straty. Zakup firmowej maszyny do lodów od sprawdzonego producenta oznacza tylko plusy. Być może na początku trzeba będzie wydać trochę więcej pieniędzy, jednak to wszystko się nam na pewno zwróci brakiem przestojów i awarii. Lody franczyza to biznes sezonowy, więc trzeba korzystać z chwili, kiedy jest duże zapotrzebowanie na lody świderki czy lody tajskie.

Franczyza na lody wymaga nakładów finansowych. W przypadku biznesu lodowego, a więc otwarcia budki z lodami w centrum handlowym lub zakupu przyczepy, na przykład po to, aby serwować tam lody świderki czy lody tajskie, konieczne jest wyposażenie. Będą to więc maszyny do lodów tajskich bądź maszyny do lodów – świderki. Koniecznie stawiamy zatem na nowe maszyny do lodów, które nie zostały jeszcze wyeksploatowane i można liczyć na ich wysoką jakość. Polecamy tutaj najlepsze maszyny do lodów, z którymi można się zapoznać na stronie internetowej www.maszynylody.pl.

Jak często i czym myć maszynę do lodów?

Maszynę myjemy min co 72 godziny specjalnymi płynami, które dostarczane są do maszyny. Przy zakupie maszyny od nas, nasza ekipa przeprowadza profesjonalne szkolenie z tego zakresu.

Kupując maszynę do lodów w naszej firmie otrzymujesz pełną dokumentację do sanepidu.

Skąd wziąć przepisy do lodów?

Nasza firma produkuje maszyny do lodów, ale również produkuje masę do lodów na bazie mleka w 40 różnych smakach.

Czy robienia lodów można się szybko nauczyć?

Nasze maszyny do lodów są bardzo intuicyjne i proste. Nasza firma nie wysyła maszyny do klienta z samą instrukcją, tylko zawozimy ją osobiście, instalujemy i szkolimy tak długo – jak zajdzie na to potrzeba.

Od jakiej firmy / producenta warto kupować maszyny do lodów?

Musimy pamiętać jedno – maszyna do lodów to serce naszego biznesu. Nikt z nas nie może pozwolić sobie na postój w sezonie – wiemy z czym się to wiąże. Niestety na rynku pojawiło się dużo chińskich maszyn, niestety jednorazówki. Firma sprzedająca maszynę do lodów musi mieć pełny serwis, obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną. Istotną sprawą jest, jeśli maszyna rzeczywiście nam się zepsuje. Ważne jest, aby firma dostarczyła nam maszynę zastępczą. Zapraszamy serdecznie do nas, przedstawimy wyczerpującą ofertę.

Jaka jest cena zakupu maszyn do lodów?

Na cenę składa się wiele czynników czy maszyna będzie użytkowana w lokalu, a może w miejscu klimatyzowanym czy też nie. A może w przyczepie gastronomicznej, gdzie jest mniej miejsca. Maszynę trzeba dobrać do potrzeb klienta, ale też warunków, gdzie będzie stała. Ceny maszyn do lodów zaczynają się od 14 000 zł netto. Nasza firma oferuje atrakcyjne finansowanie.

Podsumowanie

Jeśli chcesz zarabiać, kupuj maszyny do lodów tylko u sprawdzonych dostawców działających wiele lat na rynku.

Biznes franczyzowy, a więc franczyza na budki z lodami jest propozycją dla wszystkich przedsiębiorców, którzy liczą na szybkie i duże zyski ze sprzedaży deserów lodowych. Jest to na pewno łatwiejsze i w pełni sprawdzone rozwiązanie, jeśli decydujemy się na system franczyzowy, aniżeli uruchomienie własnej, zupełnie nieznanej marki lodów. Takie budki z lodami często są niestety omijane szerokie łukiem przez potencjalnych klientów, ponieważ nie wiedzą, czego mogą się od nich spodziewać.

Franczyza lodów to bardzo sprawdzony sposób zarobkowania i pewność, że zyskamy odbiorców. Można w niej serwować zarówno lody tradycyjne, jak świderki oraz lody włoskie, ale także lody tajskie, które dopiero wchodzą na polski rynek i powoli zyskują całe grono zwolenników.

Co jest jednak najważniejsze, jeśli zależy nam na uruchomieniu zarobkowego biznesu, jakim jest z pewnością franczyza lodów?

Na pewno zakup profesjonalnej maszyny do lodów, która posiada gwarancję producenta i sprawdzonego dostawcy. Z chęci poczynienia wątpliwych oszczędności, możemy się skusić na chińskie maszyny do lodów. Całkowicie to jednak odradzamy, ponieważ maszyny do lodów to podstawa wysokiej jakości produktów, jakimi będą desery lodowe.

Muszą być bezusterkowe, sprawne i gwarantować długoletnie użytkowanie, jeśli decydujemy się w nie zainwestować niemałe środki finansowe. Maszyny do lodów kupujmy więc tylko od sprawdzonych dostawców, godnych zaufania i oferujących także możliwość serwisowania urządzeń.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

2 komentarze - Maszyny do robienia lodów a zarabianie. Przygoda biznesowa z Łukaszem Przygodą [WYWIAD]

  1. Wiktoria pisze:

    Podoba mi się ten pomysł na biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *