Maszyna do mycia sali gimnastycznej. Optymalne rozwiązanie czyszczące!

mycie podłogi sportowej

Maszyna do mycia podłóg w salach gimnastycznych jest niezbędna na dużych obiektach sportowych, gdzie konieczne jest częste mycie powierzchni. Wynika to z faktu, że każdego dnia z obiektów korzystają zarówno dzieci, jak i młodzież i osoby w starszym wieku podczas treningów np. piłki nożnej lub siatkówki. W efekcie dochodzi do powstawania licznych zabrudzeń, także w skutek osadzania się piasku lub kurzu. Dzięki maszynie do mycia podłogi sportowej możliwe jest regularne dbanie o jej czystość.

Dlaczego regularne mycie podłogi w halach sportowych jest tak ważne?

Na podłodze w hali sportowej nieustannie osadza się kurz i zabrudzenia, co jest efektem regularnej eksploatacji. Wpływa na stan podłogi ma również niewłaściwe obuwie sportowców, które może pozostawiać rysy na powierzchni użytkowej.

Na ogół podłogi w halach sportowych są wykonywane z solidnych materiałów, jednak i tak wymagają dokładnego i regularnego mycia, by zachować trwałość na długie lata. Wybierając odpowiednią maszynę do mycia podłogi zyskuje się pewność, że będzie ona czysta. Oto sugestie jak znaleźć idealną maszynę.

maszyna do mycia podłogi w sali gimnastycznej

Szczegółowy poradnik z ofertą: https://doporzadku.pl/blog/jaka-maszyna-do-czyszczenia-podlogi-sportowej/

Maszyna do mycia podłogi z parkietu

W niektórych obiektach sportowych inwestor decyduje się na ułożenie podłogi z parkietu, co jest dość dużą i kosztowną inwestycją. Tym bardziej powinno się przykładać szczególną wagę do dbałości o nią i zrobić to, co niezbędne by na lata zachowała estetyczny wygląd.

Zdarza się, że pojawiają się błędne opinie co do tego jak należycie dbać o stan parkietów sportowych. Nie każdy wie jak robić to odpowiednio w sytuacji, kiedy podłoga jest wykonana z lakierowanego drewna. W praktyce wiele osób myje takie podłogi wodą, co wynika z techniki stosowanej od lat, ale nie zawsze jest właściwe. Często zapomina się również o niezbędnej konserwacji, jakiej wymaga drewno, by po wielu latach nadal wyglądało estetycznie.

Specjaliści są zgodni, że podłogę sportową powinno się myć codziennie, by móc zachować jej odpowiednią „przyczepność”. Do tego zaś konieczne jest jej czyszczenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Dlatego też zamiast miotły i mopa lepiej sprawdza się maszyna do mycia podłogi sportowej.

Dlaczego maszyna do mycia podłogi sportowej jest lepszym rozwiązaniem niż mycie podłogi z zastosowaniem mopa?

Sprzątanie w salach sportowych powinno być regularne i najlepiej wykonywać je codziennie rano. Jest to optymalna pora, ponieważ przez noc osiada kurz i pyły. Na podłodze sportowej osady działają zaś, jak struktura papieru ściernego i powodują, że sportowcy ćwiczący na niej rysują ją i uszkadzają. Dlatego tak istotne jest codzienne, poranne mycie podłogi.
Nie ma znaczenia fakt jak często w sali sportowej odbywają się ćwiczenia, ponieważ czyszczenie i tak powinno być regularne. Najlepiej używać do tego maszyny do mycia podłogi, ponieważ pozwala to usprawnić pracę i zadbać o jej regularność. Ta zaś jest bardzo ważna, by móc zachować nienaganny wygląd podłogi.

Dlaczego podłoga w obiektach sportowych, zwłaszcza tych starszych niszczy się i traci blask?

Podłoga w hali sportowej wymaga szczególnego dbania i regularnego czyszczenia, by na wiele lat zachowała nienaganny wygląd. W starszych budynkach problem jest tym poważniejszy, że nie ma odpowiedniej wentylacji, co niestety negatywnie wpływa na parkiet, zwłaszcza kiedy jest on drewniany i wykonany starszą metodą np. lakierowania. W takiej sytuacji już sam pył stanowi poważny problem, ponieważ to on w głównej mierze odpowiada nie tylko za zniszczenia parkietu ale też za upadki sportowców.

Nie trudno dostrzec, kiedy podłoga w hali sportowej nie jest odpowiednio wyczyszczona. Widać to kiedy wchodzi się do sali i można dostrzec w pobliżu krokwi, oświetlenia oraz wentylatorów osiadły kurz. Wówczas oznacza to, że parkiet nie jest odpowiednio często myty.

W praktyce ograniczenie ilości kurzu w sali może być trudne, ale warto podjąć właściwe kroki w tym kierunku. Dzięki zastosowaniu właściwych środków czystości i odpowiedniego sprzętu możliwe jest ograniczenie ilości pyłu i kurzu, a tym samym przedłużenie żywotności parkietu.

W niektórych obiektach zastosowanie mają maty, które zatrzymują brud. Są one umieszczane przed wejściem do budynków sportowych i stanowią optymalne rozwiązanie, o jakie warto zadbać zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, z uwagi na zwiększoną liczbę zabrudzeń jakie przynosi się z zewnątrz.

Również w okresie letnim powodują one ograniczenie ilości pyłu i kurzu jakie przedostają się na podeszwach butów do środka obiektu sportowego. Same maty nie są jednak wystarczające, ponieważ ważne jest także regularne dbanie o stan podłóg i czyszczenie ich z zastosowaniem właściwych narzędzi i środków czystości.

Jakie maszyny do mycia podłogi sportowej warto wybrać i dlaczego?

Na rynku można znaleźć szeroki wybór maszyn do sprzątania powierzchni hal sportowych. Poleca się zwłaszcza te produkty, które są żywotne i mogą długo i bezawaryjnie służyć czyszczeniu powierzchni sportowych.

Na rynku można znaleźć np. maszynę bateryjną szorująco – zbierającą do podłóg. To rozwiązanie stworzone z myślą o firmach w których pojawia się konieczność częstego mycia z uwagi na duże rozmiary. Maszyna sprawdza się nawet w problematycznych i trudnych pomieszczeniach, a w czasie godziny jest w stanie umyć około 1700 m2 powierzchni.

viper-as-430b

Innym, popularnym obecnie rodzajem maszyn wybieranych na potrzeby mycia hali sportowych i innych tego typu obiektów jest maszyna bateryjna z napędem do czyszczenia podłóg, którą cechuje łatwość obsługi. Większość tego typu maszyn posiada kontrolę trakcji i jest wyposażona w silnik napędowy o mocy 150 W, co wpływa na lekkość i swobodę obsługiwania.

viper-as-5160T

Maszyna jest wliczana w szereg wysokowydajnych automatów prowadzonych w sposób ręczny i posiadających akumulatory oraz zbiorniki. W ten sposób możliwa jest praca nawet przez wiele godzin. Sama maszyna jest prosta w obsłudze i ergonomiczna, co zapewnia perfekcyjne czyszczenie powierzchni.

Profesjonalna samojezdna maszyna zamiatająco-myjąco-zbierająca

Tego typu maszyna jest przeznaczona do dbania o czystość hal sportowych i sprzątanie dużych powierzchni takich jak np. sale gimnastyczne. Maszyna ma zastosowanie na różnego typu posadzkach: od posadzek betonowych, po parkietowe, kamienne, wykonane z gzymsu, płytek itp. Urządzenie jest wyposażone w specjalny system, który odpowiada za natrysk środka czyszczącego i pozwala efektywnie myć parkiet, jednocześnie oszczędzając koszty eksploatacji nawet o połowę.

nilfisk-SC-401

Samojezdna maszyna zamiatająco-myjąco-zbierająca posiada szczotki boczne, spryskiwacze i szczotki walcowe, co wpływa na możliwość zamiatania i mycia jednocześnie. W ten sposób ogranicza się też czas przeznaczony na sprzątanie ręczne, kiedy trzeba najpierw zamiatać podłogę a następnie myć ją. Maszyna posiada również opcję dozowania wody i środków czyszczących oraz funkcję docisku szczotek, która jest w pełni regulowana z poziomu pulpitu osoby obsługującej.

Korzyści z zastosowania innowacyjnych maszyn czyszczących hale sportowe

Korzyści, na jakie wskazuje się podczas stosowania innowacyjnej maszyny to przede wszystkim możliwość wykonywania kilku czynności podczas jednej pracy urządzenia. Jest to jednoczesne zamiatanie, szorowanie na mokro i osuszanie powierzchni. Odbywa się to podczas pracy jednej osoby i w trakcie jednego przejazdu maszyny, co znacząco skraca również czas przeznaczony na mycie i utrzymanie czystości w hali sportowej.

Kompleksowe zastosowanie maszyny powoduje, że może ona być użyta na dużych obiektach sportowych i na różnego typu powierzchniach o szerokiej gamie twardości. W odróżnieniu do innych urządzeń nowoczesna maszyna jest w stanie za jednym przejazdem efektywnie oczyścić parkiet, zbierając nawet duże odpadki, czyścić z zastosowaniem wody i osuszać.

Do innych atutów zastosowania maszyn w halach sportowych zalicza się również możliwość zastosowania nowoczesnego natrysku detergentów, co jest efektem systemu natrysku. W ten sposób znacząco ogranicza się też ilość wody i chemii stosowanej do czyszczenia parkietu.

System czyszczenia jest uznawany za innowacyjny z uwagi na zamontowane w maszynie silniki ssące powietrza oraz dysze główne, które podają roztwór pod odpowiednim ciśnieniem i efektywne zbiorniki ciśnienia. Te ostatnie działają poprzez podawanie przez boczne dysze dokładnej dawki roztworu w trakcie całego procesu czyszczenia posadzki.

W wyposażeniu nowoczesnych maszyn, które mają zastosowanie w halach sportowych znajduje się też duży kosz, o pojemności około 30 litrów. To produkt wykonany ze stali nierdzewnej, a przez to trwały i odporny na uszkodzenia. Dzięki temu możliwe jest skuteczne sprzątanie i zamiatanie posadzek nawet wówczas, kiedy zgromadziło się na nich wiele zabrudzeń i kurzu. System ssący odpowiada za przenikanie poprzez otwory i umieszczanie w innym zbiorniku brudnej wody.

Do atutów wyposażenia nowoczesnych maszyn sprzątających zalicza się również innowacyjną konstrukcję, co wynika z zastosowania ciśnieniowego natrysku. W efekcie nie ma konieczności mocowania bocznych osłon szczotek, ponieważ tę rolę pełnią kurtyny powietrza maszyny. Dokładna dawka płynu lub innego środka czyszczącego umożliwia użycie tylnej ssawy o szerokości takiej samej jak główna szczotka urządzenia, co nie wymaga zastosowania wody. W ten sposób maszyna działa znacznie bardziej precyzyjnie.

Inne czynności, jakie warto mieć na uwadze kiedy chcemy zadbać o parkiet w halach sportowych

By parkiet w hali sportowej zachował nienaganny wygląd na wiele lat konieczny jest nie tylko wybór dobrej jakości maszyny czyszczącej, ale również pamiętanie o regularnym konserwowaniu powierzchni. Codziennie powinno się zamiatać powierzchnię, usuwając z niej kurz i pył. Ważne jest również suche mopowanie, które pozwala na pozbycie się brudu, zwłaszcza w okresie, kiedy niesprzyjająca pogoda na zewnątrz powoduje, że znaczna liczba zabrudzeń jest przynoszona do środka na podeszwach butów.

Regularnie warto też pozbywać się zaschniętych zabrudzeń z powierzchni hal sportowych. W tym celu używa się ręczników nasączonych wodą i ściereczek z mikrofibry, które pcha się po parkiecie w jednym kierunku, by usunąć brud.

Źródło: https://czyszczacamaszyna.pl/blog/maszyna-do-czyszczenia-drewnianej-podlogi-sportowej/

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *