Marvel skins – Komiksowe skórki w CS:GO

cs-go

Od roku 2013, skórki do broni stały się nie tylko dodatkowym aspektem gry Counter-Strike: Global Offensive umilającym wizualnie oręż, którym posługują się gracze, ale również nieodzowną częścią kultury zbudowanej wokoło CS:GO.

Liczba wszystkich skórek jest naprawdę duża, i zależnie od tego jakie aspekty weźmiemy pod uwagę, może się wahać od ok. 800 do kilku tysięcy. Samych kolekcji skinów jest kilkanaście, część z nich posiada jakiś przewodni temat, np. kolekcja Gods and Monsters posiada na swojej liście CSowe skórki związane z mitologicznymi stworzeniami, bóstwami oraz koncepcjami wyciągniętymi bezpośrednio z mitologii. Uświadczymy tu takie skiny jak AWP | Medusa, G3SG1 | Chronos i M4A4 | Poseidon, będące bardzo drogimi skinami (AWP | Medusa potrafi kosztować nawet $2000), ale również łatwiej dostępne wyśmienicie przygotowane skórki takie jak UMP-45 | Minotaur’s Labyrinth, AUG | Daedalus czy AWP | Sun in Leo.

Niestety, olbrzymia kolekcja skinów w Counter-Strike: Global Offensive nie posiada nawet jednego skina bezpośrednio odnoszącego się do komiksowego uniwersum Marvela. Mimo pojedynczych zgłoszeń nowych projektów na Steam Workshops, żaden z proponowanych skinów nie został dodany do paczki skinów przygotowanych przez społeczność CS:GO. Częściowo może to być spowodowane ich względnie niską popularnością – każdy ze skinów dodawanych do paczek społeczności cieszy się olbrzymim powodzeniem i popularnością niepozostawiającą żadnych wątpliwości.

Drugim powodem może być licencja. Marvel znany jest z tego jak dokładnie strzeże swoich własności intelektualnych i praw autorskich do wizerunków superbohaterów i superzłoczyńców. Można założyć, że nawet jeżeli jakiś skin mocno wzorujący się na marce Marvela wygrałby w głosowaniu i tak nie został by wprowadzony do gry. Na pewno nie po słynnej sytuacji z M4A4 | Howl i kradzieżą praw autorskich do skina.

Dlatego w tym artykule przyjrzymy się Marvelowym skinom z dwóch perspektyw. Rzucimy okiem na propozycje Marvelowych skinów przedkładane przez graczy oraz spojrzymy na już istniejące skiny, które mogłyby pasować do poszczególnych postaci komiksowych.

Zgłoszenia na Steam Workshop

Szukając ciekawych skinów, okazało się że zgłoszeń jest bardzo niewiele. To zadziwiające biorąc pod uwagę jak popularną marką jest Marvel oraz jak wiele osób z wypiekami chodziło na wszystkie filmy do kina. Marvel na długo wyciął sobie wygodne miejsce w popkulturze, więc naturalnie zgłoszeń powinno być całkiem sporo. Tymczasem znaleźć możemy dosłownie kilka.

Między nimi jest całkiem ciekawie przygotowane M4A4 pokryte niemalże w całości wycinkami klasycznych komiksów Marvela sprawiając, że cała broń wygląda bardzo kolorowo. Istnieje również projekt AK-47 w klimacie Kapitana Ameryki z charakterystyczną teksturą jego tarczy nałożoną na korpus broni. Niestety, większość ze zgłoszeń jest przygotowana nieciekawie, brakuje im technicznego kunsztu i w wielu wypadkach zwyczajnie umiejętności graficznych – tekstury są prześwietlone, źle dopasowane do modelu broni lub w niskiej rozdzielczości. To sprawia, że trudno znaleźć na Steam Workshop sensowny skin odzwierciedlający epickość i styl Marvelowego świata.

Skiny „pasujące” do postaci Marvela

Rzucając okiem na skiny będące już częścią Marvelowego świata, łatwo możemy znaleźć kilka modeli pasujących do poszczególnych komiksowych postaci w taki czy inny sposób. Poniżej podajemy kilka najciekawszych znalezisk:

Glock-18 | Wraiths – Batman

Cały w czerniach i szarościach z zamkiem ozdobionym demonicznymi kształtami zjaw i duchów świetnie oddaje mroczny klimat Nolanowskiego Batmana. Dodatkowo niska cena sprawia, że bez najmniejszego problemu dostaniecie sztukę tego konkretnego skina za $1, nawet w wersji wyposażonej w StatTrak. Jedyny problem jest taki, że Batman nie zabijał złoczyńców 🙂 Gdyby jednak postanowił się wyposażyć w bron krótką, z pewnością był by to Glock-18 | Wraiths.

Dual Berettas | Hemoglobin – Deadpool

Te dwa bliźniacze pistolety w krwawej czerwieni i srebrze świetnie pasowałby do chyba najkomiczniejszego bohatera uniwersum Marvela, Deadpoola. Dodatkowo, sama nazwa, Hemoglobin, świetnie gra na brutalnej komediowości tego anty-bohatera. Te podwójne beretty możecie złapać za niecałe $2 lub mniej.

CZ75-Auto | Crimson Web – Spider-Man

Nasz pajęczy zmysł podpowiada nam, że w zasadzie nie tylko CZ75-Auto | Crimson Web ale cała „pajęcza” seria świetnie pasowała by do postaci Spidermana. Tak więc gdyby nasz superbohater przesiadł się z sieci i pełzania po ścianach na coś o większym kalibrze i morderczym potencjale, mógłby znaleźć przymierzenia za równo w tej broni jak i kolekcji noży. Warto dodać, że seria Crimson Web jest jedną z najdroższych i najbardziej unikatowych skórek dla noży. Bagnet M9 z tą skórką potrafi kosztować $1500 lub nawet więcej, zależnie od tego jak rozłoży się unikatowy schemat sieci. Taki skin to świetna inwestycja, którą można łatwo spieniężyć poprzez sprzedaż skinów CSGO poza Rynkiem Steam.

XM1014 | Heaven Guard – Thor

Strzelba XM1014 nie jest częstym wyborem, jest trudna w użyciu i przegrywa w dystansowych wymianach ognia z karabinami i niektórymi pistoletami. Jednak na bliższy dystans i we wprawionych rękach ta broń ma prawdziwego kopa. Naszym zdaniem świetnie odzwierciedla to charakter marvelowskiego Thora. Dodatkowo szaro-stalowo-czerwona kolorystyka dobrze odzwierciedla jego przedstawienie w serii Avengers. XM1014 | Heaven Guard dostaniemy za niecałego $1.

Sawed-Off | Wasteland Princess – Harley Quinn

Wśród graczy w CS:GO, ludzie używający obrzyna traktowani są jak szaleńcy, którzy są w stanie porzucić wygraną na rzecz dobrej zabawy. Ta pstrokato różowa strzelba ozdobiona ustami, bazgrołami, szablonowym graffiti spadających bomb oraz wyskrobanymi „killami” na lufie świetnie gra z filmowym przedstawieniem Harley Quinn w Suicide Squad. Wystarczy wymienić jeszcze nóż na kij bejsbolowy i cosplay gotowy. Sawed-Off | Wasteland Princess można kupić za ok. $2-5, chociaż Fabrycznie Nowa sztuka wyposażona w technologię StatTrak potrafi kosztować nawet $20.

MP7 | Impire – Green Goblin

MP7, świetna broń w określonych sytuacjach, pozwala na szybki i proaktywny styl gry, rushowanie pozycji i pełną adrenaliny walkę na krótkie dystanse w zamkniętych pomieszczeniach. Ten skin pokrywa twój karabinek podobiznami złośliwie wyszczerzonych impów lub, jeśli ktoś woli, goblinów. Dodajmy, że mają one żółte oczy i są zielone. Jak nic, wykapany Green Goblin. MP7 | Impire kosztuje maksymalnie $1 więc kupienie nowej sztuki nie powinno być problemem.

Podsumowanie

W tym artykule przyjrzeliśmy się kilu propozycjom marvelowych skinów jak również już istniejących skinów dobrze pasujących do ulubionych bohaterów i złoczyńców z komiksów, kreskówek i filmów z marvelowego uniwersum. Chcielibyście zobaczyć autentyczne marvelowe skiny? Jakie inne skiny odzwierciedlają dobrze komiksowego ducha? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *