Mac Pro – komputer dla profesjonalistów

komputer mac pro

O estetyce Maców Pro można by napisać książkę. Można nawet odnieść wrażenie, że Apple robi to specjalnie. Po przyznajmy szczerze, całkiem uroczym Macu Pro drugiej generacji, który był wyśmiewany za podobieństwo z koszem na śmieci, nadchodzi czas nowego Maca Pro – tym razem na pierwszy rzut oka nie do rozróżnienia z tarką do sera.

Mało tego, Apple wypuszcza najdroższą tarkę do sera na świecie — najtańsza konfiguracja ma kosztować aż 6 tysięcy dolarów. Na szczęście w zestawie z nowym Mac Pro zawarto kable (warto na to zwrócić uwagę, skoro za stand do najnowszego monitora Pro Display XDR trzeba będzie dopłacić tysiąc dolców), Magic Mouse 2 i Magic Keyboard.

Dla kogo nowy Mac Pro?

Ale żarty na bok. Nowy Mac Pro to potężna bestia dla profesjonalistów. Takie ceny sprzętu nie odstraszą firm, do których naprawdę targetowane są te urządzenia — zaopatrzą się w nie na pewno, chociażby profesjonalne studia filmowe, których roczne obroty sięgają miliardów dolarów. Dla nich Mac Pro nawet w najlepszej konfiguracji — według niektórych spekulacji może ona sięgać kwoty nawet 60 tysięcy dolarów — będzie jedną z najtańszych inwestycji sprzętowych.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że Mac Pro nie jest komputerem do codziennego użytku domowego, ani rozwiązaniem dla firm, które od czasu do czasu używają Photoshopa. To tak zwana “stacja robocza”, która pozwala przeprowadzać naprawdę potężne operacje. Fakt, że Apple stworzyło kartę Afterburner, pokazuje idealnie, kto jest docelowym targetem Maca Pro. Najprawdopodobniej można będzie ją wybrać przy konfigurowaniu komputera podczas zakupu, a jej możliwości pozwolą na jednoczesne odtwarzanie 3 materiałów w 8K, przetwarzając aż 6 miliardów pikseli na sekundę. Informacje zaczerpnięte z: https://idream.pl/mac/mac-pro.html

Innowacyjne rozwiązania, które zapewnia nowa obudowa

Trzecia generacja wraca do tradycyjnego kształtu obudowy komputera, ale wprowadza też sporo ciekawych innowacji, takich jak: możliwość wymiany nóżek na kółka, co zwiększa mobilność komputera, który teoretycznie jest przecież stacjonarny; obudowa ściągana od góry i jednoelementowy “szkielet” komputera – obie te rzeczy pozwalają nowemu Macowi Pro na niespotykaną dotąd konfiguratywność (poprzednia generacja może się przy tym schować) i umożliwiają bezpośredni dostęp do podzespołów z każdej strony. Monstrualne możliwości nie będą przekładały się na monstrualną wielkość — jego wymiary wyniosą 529 x 218 x 450 mm, ważyć będzie jednak nawet 18 kilogramów.

Możliwe konfiguracje nowego Maca Pro 

Mac Pro 2019 zaczyna się przy ośmiu rdzeniach procesora Intel Xeon, a kończy na aż 28. Pomiędzy do wyboru będzie jeszcze 12, 18 i 24 rdzenie. Maksymalna ilość RAM-u wyniesie 1,5 TB, a minimalna – 32 GB. W podstawowej wersji za 6 tysięcy dolarów znajdzie się karta graficzna Radeon Pro 580X, natomiast najdroższa konfiguracja pozwoli na zamontowanie dwóch układów graficznych Rodeon Pro Vega II. Pojemność dysku SSD będzie wahać się od 256 GB do 4 TB. Mac Pro wyposażony zostanie w system operacyjny macOS 10.15 Catalina.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *