Lokalizator pojazdów – dlaczego warto go montować?

lokalizator pojazdów

Zapewnienie bezpieczeństwa firmowemu samochodowi i kierowcy powinno być priorytetem każdego właściciela firmy. Dzięki nowoczesnym narzędziom nie jest to wcale trudne. Wystarczy zamontować dobrej klasy lokalizator GPS.

Przedsiębiorcy posiadający nawet najmniejsze floty często martwią się o bezpieczeństwo swoich samochodów i korzystających z nich pracowników. Wbrew pozorom zagrożeń czyhających na firmowe auta jest wiele.

Z jednej strony chodzi o bezpieczeństwo na drodze i zagrożenia wypadkami, z drugiej – problemem są również kradzieże samochodów, ataki bandyckie na kierowców, a nawet kradzieże cennych ładunków. We wszystkich tych sytuacjach pomocny może okazać się lokalizator pojazdów.

Lokalizator GPS – jak działa?

Dobry system lokalizacji pojazdów GPS umożliwia precyzyjne monitorowanie położenia pojazdu na mapie cyfrowej w czasie rzeczywistym. Wysokiej klasy tego rodzaju systemów warto szukać u renomowanych dostawców (np. SATIS).

Wtedy mamy pewność, że dostajemy produkt zaawansowany i niezawodny. Warto dodać, że dobry lokalizator pojazdów pozwala nie tylko śledzić trasę przejazdu auta, ale także wylicza czas postojów i średnią prędkość samochodu oraz poziom jego spalania.

Taki system opiera się przeważnie na odbiorniku lokalizacyjnym GPS i modemie GPRS (przesyła dane z lokalizatora do systemu informatycznego). Ponadto mogą być podłączane dodatkowe moduły (np. do odczytu parametrów pojazdu). Taki system powinien również korzystać z oprogramowania, do którego przekazywane są dane i który potrafi je przetwarzać oraz interpretować.

Korzyści z lokalizatora pojazdów

Lokalizator pojazdów to nie gadżet lub ciekawostka, ale ważne urządzenie, które przynosi wiele korzyści przedsiębiorcom. Przede wszystkim taki lokalizator zwiększa znacznie bezpieczeństwo samochodu i kierowcy. Przełożony na bieżąco może obserwować położenie pojazdu i dzięki temu może natychmiast reagować, gdy zajdzie jakieś niepożądane zdarzenie (np. duże korki na trasie, wypadek).

Mało tego, dobrej klasy systemy umożliwiają samodzielne definiowanie takich zdarzeń. Gdy dojdzie do któregoś z nich, alarm jest wysyłany na telefon osoby nadzorującej flotę lub na jego e-maila. Lokalizator pojazdów ułatwia także odnalezienie auta w przypadku kradzieży.

Kolejną korzyścią jest lepsze zarządzanie samochodami i pracą kierowców dzięki temu, że wiadomo w każdej chwili, gdzie znajduje się pojazd. Wtedy można na bieżąco modyfikować trasę przejazdu.

Lokalizator pojazdów pozwala na lepszą kontrolę samochodu, a także na łatwiejsze nim zarządzanie. Do tego auto z lokalizatorem GPS to pojazd znacznie bezpieczniejszy. Warto o tym pamiętać, zastanawiając się nad zamontowaniem lokalizatora GPS.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

9 komentarze - Lokalizator pojazdów – dlaczego warto go montować?

 1. robert pisze:

  moim zdaniem lokalizator to same plusy oprócz jednego ze kosztuje , my korzystamy w firmie z transmobil , widzę gdzie są kierowcy, jak wygląda zużycie paliwa. czego chcieć więcej?

  1. Mico pisze:

   Też tak uważam, zastanawiamy się też nad zakupem, byłbym wdzięczny jakbyś coś więcej powiedział o tym transmobil. Chodzi mi raczej o użytkowanie nie o cenę, bo to bez znaczenia dla nas, jeżeli coś jest na prawdę dobre i sprawdzone.

   1. Mania pisze:

    i jak Mico udało się ten transmobil kupić?

 2. andrzej pisze:

  Też korzystamy z Transmobil i mogę powiedzieć że tylko potwierdzam to co mówicie, jeżeli chodzi o lokalizator gps dla floty to pierwsza klasa.

 3. Janek pisze:

  Myślę że inwestycja w lokalizatory to jedna z najlepszych decyzji w zakresie firmy tansportowej, czy też takiej która ma samochody służbowe. My od kiedy korzystamy z systemów Transmobil mamy większe oszczędności, więc inwestycja zwraca się z nawiązką.

 4. Sebek pisze:

  Zdecydowanie lokalizatory pojazdów to strzał w dziesiątkę dla przedsiębiorców. Nie wyobrażam sobie obecnie pracy bez mojego Transmobil

 5. Janusz55 pisze:

  Lokalizatory to obecnie must have każdej szanującej się firmy. My korzystamy z rozwiązań od transmobil i jesteśmy zadowoleni. Obecnie poszerzamy flotę i z pewnością lokalizatory będą jedną z pierwszych dodatkowych „sprzętów” do uzupełnienia.

 6. Sebek pisze:

  Lokalizatory pojazdów to super sprawa i w działalności logistycznej i transportowej. My korzystamy z tych od transmobil w pojazdach służbowych pracowników. NIedawno dzięki nim udaremniliśmy kradzież jednego z samochodów. POlecam takie opcje chociaż wydają się drogie – ale zwracają się z nawiązką!

 7. Damian pisze:

  Też nie wyobrażam sobie działań w firmie i kontroli nad flotą bez solidnego sprzętu. Właśnie rozważam zakup nowego rozwiązania i TransMobil rzeczywiście jest jednym z lepszych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *