Lokalizator pojazdów – dlaczego warto go montować?

lokalizator pojazdów

Zapewnienie bezpieczeństwa firmowemu samochodowi i kierowcy powinno być priorytetem każdego właściciela firmy. Dzięki nowoczesnym narzędziom nie jest to wcale trudne. Wystarczy zamontować dobrej klasy lokalizator GPS.

Przedsiębiorcy posiadający nawet najmniejsze floty często martwią się o bezpieczeństwo swoich samochodów i korzystających z nich pracowników. Wbrew pozorom zagrożeń czyhających na firmowe auta jest wiele.

Z jednej strony chodzi o bezpieczeństwo na drodze i zagrożenia wypadkami, z drugiej – problemem są również kradzieże samochodów, ataki bandyckie na kierowców, a nawet kradzieże cennych ładunków. We wszystkich tych sytuacjach pomocny może okazać się lokalizator pojazdów.

Lokalizator GPS – jak działa?

Dobry system lokalizacji pojazdów GPS umożliwia precyzyjne monitorowanie położenia pojazdu na mapie cyfrowej w czasie rzeczywistym. Wysokiej klasy tego rodzaju systemów warto szukać u renomowanych dostawców (np. SATIS).

Wtedy mamy pewność, że dostajemy produkt zaawansowany i niezawodny. Warto dodać, że dobry lokalizator pojazdów pozwala nie tylko śledzić trasę przejazdu auta, ale także wylicza czas postojów i średnią prędkość samochodu oraz poziom jego spalania.

Taki system opiera się przeważnie na odbiorniku lokalizacyjnym GPS i modemie GPRS (przesyła dane z lokalizatora do systemu informatycznego). Ponadto mogą być podłączane dodatkowe moduły (np. do odczytu parametrów pojazdu). Taki system powinien również korzystać z oprogramowania, do którego przekazywane są dane i który potrafi je przetwarzać oraz interpretować.

Korzyści z lokalizatora pojazdów

Lokalizator pojazdów to nie gadżet lub ciekawostka, ale ważne urządzenie, które przynosi wiele korzyści przedsiębiorcom. Przede wszystkim taki lokalizator zwiększa znacznie bezpieczeństwo samochodu i kierowcy. Przełożony na bieżąco może obserwować położenie pojazdu i dzięki temu może natychmiast reagować, gdy zajdzie jakieś niepożądane zdarzenie (np. duże korki na trasie, wypadek).

Mało tego, dobrej klasy systemy umożliwiają samodzielne definiowanie takich zdarzeń. Gdy dojdzie do któregoś z nich, alarm jest wysyłany na telefon osoby nadzorującej flotę lub na jego e-maila. Lokalizator pojazdów ułatwia także odnalezienie auta w przypadku kradzieży.

Kolejną korzyścią jest lepsze zarządzanie samochodami i pracą kierowców dzięki temu, że wiadomo w każdej chwili, gdzie znajduje się pojazd. Wtedy można na bieżąco modyfikować trasę przejazdu.

Lokalizator pojazdów pozwala na lepszą kontrolę samochodu, a także na łatwiejsze nim zarządzanie. Do tego auto z lokalizatorem GPS to pojazd znacznie bezpieczniejszy. Warto o tym pamiętać, zastanawiając się nad zamontowaniem lokalizatora GPS.

Lokalizator pojazdów – dlaczego warto go montować?
4.2 (84%) 5 votes

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontakt przez Facebook Messenger