Leasing samochodowy – jak miesięcznie płacić mniej?

leasing samochodowy

Popularność leasingu samochodowego wśród polskich przedsiębiorców nieustannie rośnie. Obok korzyści podatkowych, które niesie ze sobą to rozwiązanie, ma na to niewątpliwy wpływ także nieustanny rozwój polskiej gospodarki. Po prostu dziś prowadzenie wielu rodzajów działalności gospodarczej, nie tylko tej handlowej czy usługowej, wymaga od przedsiębiorców dysponowania własnym autem.

Leasing samochodowy na nowe auto?

Nie od dziś wiadomo, że obok samochodu służbowego (który dostajemy do użytkowania od zatrudniającej nas firmy), najlepszą marką auta jest… nowy samochód. Jednak jest on odpowiednio droższy od pojazdu używanego, a więc nie każdego stać na taki zakup i nie każdemu się on opłaca. Z tego względu często wybieramy samochód używany. Czy to jednak dobre rozwiązanie, gdy decydujemy się na leasing samochodowy? A dodatkowo: czy musimy myśleć o cenie samochodu jak o ograniczeniu dla naszych planów?

Czego oczekujemy od samochodu?
Żeby dokonać właściwego wyboru, musimy sobie szczerze odpowiedzieć na kilka pytań. Oto one:

 • Jak długo chcemy użytkować leasingowany pojazd?
 • Jak dużej wydajności oczekujemy od swojego leasingowanego auta?
 • Do czego będziemy potrzebować tego samochodu?
 • Czy zakładamy możliwość ponoszenia wydatków na naprawy auta?
 • I pytanie czysto teoretyczne, ponieważ w ciemno możemy założyć, że większość odpowiedzi będzie twierdząca: czy oszczędność kilkuset złotych na racie leasingowej jest dla nas istotna?

Jak miesięcznie płacić mniej za auto leasing?

Kilka lat temu na rynku pojawił się nowoczesny auto leasing, którego główną cechą są niskie miesięczne raty, nieraz dwukrotnie niższe od rat typowego leasingu samochodowego. Czy będzie to leasing samochodowy EasyDrive w Volkswagen Financial Services, czy Audi Perfect Lease, czy Škoda Leasing Niskich Rat – cena całego samochodu przestaje mieć znaczenie. Dlaczego? Ponieważ co miesiąc dzięki niskim ratom w kieszeni zostają nam spore środki, a decyzję co do dalszego użytkowania auta możemy podjąć na końcu umowy.

Leasing samochodu daje swobodę decyzji

W ramach takiego auto leasingu mamy możliwość oddania użytkowanego dotychczas samochodu, kiedy zbliża się zakończenie umowy. Łatwo możemy wtedy:

 • zmienić auto na nowy model
 • lub też dalej spłacać samochód i korzystać z niego przez kolejne lata.

Decyzja jest po naszej stronie, a każdy ze scenariuszy warto rozpatrzyć. Zmiana auta na nowe to wybranie najnowszego i nowoczesnego pojazdu, z mniejszym apetytem na paliwo, bezpieczniejszego i jeszcze lepiej wyposażonego, a przy tym na gwarancji. Nie musimy też tracić czasu na odsprzedaż dotychczas używanego auta kolejnemu nabywcy – po prostu oddajemy samochód leasingodawcy i wybieramy nowy. Jeśli jednak przywiązujemy się do auta – a niejeden kierowca tak ma – pomyślmy o spłacie pojazdu i zatrzymaniu go na dłużej.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

6 komentarze - Leasing samochodowy – jak miesięcznie płacić mniej?

 1. Dziś zamawiam Skodę korzystając z leasingu niskich rat. Miałem zamiar kupić coś używanego w celu oszczędności, ale po kalkulacjach wyszło, że za użytkowanie nowego samochodu będę płacił mniej niż za 7 letnie auto…. Taki mamy klimat

  1. Marek pisze:

   Tak już jest 🙂

 2. Bomi pisze:

  Zastanawiałam się nad leasingiem. Dzięki za rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam.

  1. Marek pisze:

   Proszę 🙂

 3. Gosia pisze:

  Jeszcze do niedawna przedsiębiorcy korzystający z leasingu nie mieli alternatywy. Pojawiła się ona wraz z wprowadzeniem usługi Happy Miles, dając jednocześnie szansę na optymalizację kosztów leasingu.

 4. Kamil D. pisze:

  Wydaje mi się, że leasing nadal ma branie i wcale nie odchodzi do lamusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *