Jakie kształty mogą przybierać etykiety termokurczliwe?

etykiety-termokurczliwe

Kształt etykiet z folii termokurczliwej jest dowolny. Ustala go producent, który dzięki temu ma możliwość, by lepiej kreować wizerunek produktu. Z tego typu folii powstają też trzy rodzaje opakowań.

Poznaj nieograniczone możliwości etykiet termokurczliwych

Etykieta termokurczliwa (ang. shrink sleeve) jest niezwykle elastyczna. Może przyjąć niemal każdy kształt, który zależy od rodzaju pojemnika, na którym się znajdzie. Etykieta może mieć np. okrągły kształt, używany często by zwrócić uwagę konsumentów. Często zobaczymy je na pudełkach, butelkach, słoikach. Naklejki drukowane są również w kształcie elipsy i prostokąta z zaokrąglonymi rogami. Jednak kształt formy jest zawsze zależny od wizji producenta. W parze z ciekawym kształtem shrink sleeve idzie wysoka jakość. Duże drukarnie cyfrowe obsługujące klientów z branży spożywczej czy przemysłowej korzystają z wysokiej jakości farb i trwałych termokurczliwych folii np. PET lub PCV. Dzięki nim etykieta jest również trwała i połyskliwa.

Wysoka elastyczność etykiet termokurczliwych jest ich największą zaletą. Umożliwia firmie nieograniczoną kreację wizerunku produktu i dopasowanie owijek do różnego rodzaju pojemników. Etykiety zabezpieczone lakierem, są odporne na ścieranie, więc można je przechowywać nawet w najtrudniejszych warunkach. Ponadto, jest to gwarancją, że etykieta produktu w trakcie transportu nie ulegnie zniszczeniu.

Jakie rodzaje opakowań powstają z folii termokurczliwej?

Tworzywo umożliwia produkcję etykiet dekoracyjnych (full body label), etykiet ochronnych (tamper evident) i etykiet promocyjnych (combo pack). Każda z nich nie tylko dobrze dopasowuje się do pojemnika, ale też podkreśla jego kształt i sprawia, że wygląda intrygująco.

Etykiety full body label są idealnie dopasowane do produktu, na którym się znajdują. Spełniają przede wszystkim funkcję dekoracyjną i możemy je zobaczyć np. na opakowaniach kosmetyków, środków czystości i produktów spożywczych. Dzięki temu, że obejmują całą powierzchnią opakowań, oferują dodatkowe miejsce na zamieszczenie informacji.

Z etykiet tamper evident korzysta się głównie w przemyśle, gdyż pełnią funkcję ochronną i również dostarczają dodatkową przestrzeń do zadrukowania w dowolny sposób. Etykiety tego typu to także plomby gwarancyjne, których obecność dowodzi, że produkt nie był jeszcze otwierany.

Z kolei combo pack służy do łączenia ze sobą kilku produktów o różnych kształtach. Używa się ich głównie podczas promocji, np. „kup 2 za 1” itp., gdyż chronią przed otwarciem.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *