Kryptowaluty – jak zacząć inwestować?

Zadowolony mężczyzna trzyma monetę Bitcoin jako symbol inwestowania w kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Wraz ze wzrostem zainteresowania tą tematyką, wiele osób zastanawia się, jak zacząć inwestować w Bitcoin i inne cyfrowe pieniądze. Przed zawarciem pierwszej transakcji warto poznać zasady i strategie tradingu na tym rynku. Poniżej znajdziesz porady na temat tego, jak zostać inwestorem kryptowalutowym w 5 prostych krokach.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak inwestować w kryptowaluty na dwa sposoby,
  • jak założyć konto maklerskie, aby zacząć inwestować,
  • jakie instrumenty masz do wyboru,
  • dlaczego warto stale podnosić swoją wiedzę na temat kryptowalut,
  • jak inwestować, aby ograniczyć ryzyko i zwiększyć szansę na zyski.

Zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty, warto wiedzieć, jakie rodzaje i metody masz do dyspozycji. Pogłęb swoją wiedzę na ten temat, a ułatwisz sobie podejmowanie decyzji inwestycyjnych i zminimalizujesz ryzyko straty.

1. Kryptowaluty dla początkujących – giełda czy kontrakty CFD?

Na początku wybierz metodę inwestowania w kryptowaluty, która będzie dla Ciebie najlepsza. Dostępnymi możliwościami są zakup Bitcoina i innych walut na giełdach lub handel kontraktami CFD za pośrednictwem brokera.

Giełdy kryptowalut oferują bezpośredni zakup i sprzedaż instrumentów. Wymagają one wpłaty pieniędzy, które będą wykorzystywane do zakupu. Przed zdecydowaniem się na daną giełdę warto dokładnie sprawdzić, jakie opłaty pobiera, jakie są jej limity wypłat, jakie środki zabezpieczeń oferuje i jakie narzędzia inwestycyjne posiada.

Drugą opcją jest handel kontraktami CFD. Co to jest? Contracts for Difference, czyli umowy oparte o różnicę kursową, umożliwiają handel na zmianach cen instrumentów bez posiadania ich fizycznie. Dzięki temu handel na kontraktach CFD jest łatwiejszy, szybszy i wymaga mniejszych nakładów finansowych niż zakup kryptowalut bezpośrednio na giełdzie. Kontrakty CFD oferują również szerszy zakres narzędzi i analiz rynkowych, które mogą pomóc w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Kontrakty CFD na kryptowaluty znajdziesz np. w ofercie OANDA TMS Brokers. Inwestorzy, którzy zdecydują się założyć konto maklerskie właśnie u tego brokera, zyskują m.in.:

  • możliwość zarabiania na spadkach i wzrostach kursu,
  • brak prowizji giełd kryptowalutowych,
  • szybkie wpłaty i wypłaty kartą lub blikiem.

2. Jak zacząć inwestować w kryptowaluty? Załóż konto maklerskie

Aby inwestować w kryptowaluty na giełdzie, należy założyć konto na wybranej platformie inwestycyjnej. Natomiast żeby rozpocząć inwestowanie w kontrakty CFD, musisz otworzyć rachunek u brokera, który oferuje tego typu instrumenty. Ważne jest, aby wybrać firmę, której działalność regulują odpowiednie instytucje. Przed podjęciem decyzji warto też porównać warunki handlowe, takie jak spready, prowizje, warunki wypłaty środków, narzędzia analizy rynku i wsparcie techniczne. Wspomniany OANDA TMS Brokers wypada dobrze w każdym z tych aspektów!

3. Inwestowanie w kryptowaluty – wybierz instrument

Kolejny krok to wybór kryptowaluty, w którą chcesz zainwestować. Opcje są bardzo różnorodne – od najpopularniejszego Bitcoina, przez Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin, Polkadot, Binancecoin itd. Warto dokładnie przeanalizować rynek i wybrać walutę, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom i celom inwestycyjnym.

4. Ucz się i śledź rynek kryptowalut

Inwestowanie w kryptowaluty wymaga stałego monitorowania zmiennego rynku i poszerzania swojej wiedzy. Przed zawarciem każdej transakcji, czy to giełdowej, czy CFD, powinieneś zapoznać się z analizami rynkowymi, wiadomościami z branży i prognozami cenowymi.

W przypadku wyboru kontraktów CFD na kryptowaluty warto skorzystać też z dostępnych szkoleń i aplikacji inwestycyjnych, np. przygotowanej przez OANDA TMS Brokers.

5. Inwestuj ostrożnie i z umiarem

Pamiętaj, że rynek kryptowalut charakteryzuje się dużą zmiennością, co stanowi zarówno szansę, jak i wyzwane dla traderów. Dlatego należy handlować z umiarem i zawsze zwracać uwagę na ryzyko. Nigdy nie inwestuj więcej, niż jesteś gotów stracić!

Wybór metody inwestowania w wirtualne waluty zależy od Twoich indywidualnych preferencji i doświadczenia. Jeśli dopiero zaczynasz albo do tej pory zajmowałeś się giełdą i chcesz spróbować czegoś nowego, polecamy Ci inwestowanie w  CFD na kryptowaluty za pośrednictwem OANDA TMS Brokers!

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *