Kredyty i pożyczki – co warto wiedzieć?

kredyt gotówkowy na dowolny cel

Zarówno kredyty, jak i pożyczki są bardzo powszechnymi zobowiązaniami finansowymi, które zaciąga się na zaspokojenie swoich potrzeb materialnych. Najbardziej popularny jest kredyt gotówkowy na dowolny cel, który pozwala za pieniądze banku kupić dowolną rzecz lub opłacić wybraną usługę. Jednak z roku na rok rośnie też popularność pożyczek pozabankowych, które uchodzą za łatwiej dostępne. W przypadku chęci wzięcia pożyczki pozabankowej nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wszystkie formalności można załatwić przez internet, przez co ta forma pożyczania pieniędzy stała się tak popularna.

Jak działa kredyt z banku?

Kredyt gotówkowy na dowolny cel oferuje każdy bank, jednak, mimo że takie pieniądze można wydać naprawdę na dowolny cel, to i tak trzeba go w banku podać. Ponadto jest to kredyt konsumpcyjny, a więc nie można przeznaczyć go na przykład na spłatę zobowiązań prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Jednak możemy go wydać na remont mieszkania, zakup rasowego psa, wakacje na Malediwach czy zakup podręczników do szkoły. Podając cel w banku, trzeba się go trzymać, ponieważ instytucja ta może sprawdzić, czy kredytobiorca na pewno wydał pożyczone pieniądze w zadeklarowany sposób.

W kredycie pieniądze nie stają się własnością osoby pożyczającej, a jedynie są oddawane do dyspozycji. Dlatego też bank może zapytać o cel i go sprawdzić. Ponadto umowa kredytowa regulowana jest na podstawie prawa bankowego i ustawy o kredycie konsumpcyjnym oraz ustawie antylichwiarskiej. Niestety każdego klienta banki obowiązkowo muszą sprawdzić w bazie rejestru bankowego oraz w Biurze Informacji Kredytowej, a także wyliczyć mu zdolność kredytową. Nawet jeden negatywny wpis lub niska zdolność kredytową sprawiają, że kredyt gotówkowy na dowolny cel nie zostanie przyznany. W takiej sytuacji dużo osób idzie po pożyczkę do firmy pożyczkowej.

Pożyczka z parabanku – to musisz wiedzieć

Firmy pożyczkowe działają legalnie, jak każda inna prowadzona w Polsce działalność gospodarcza. Z tym że ich celem jest pożyczanie pieniędzy. Umowy o pożyczkę zawierane są na mocy prawa cywilnego, ale przy ustalaniu warunków czy maksymalnych kosztów pożyczki firmy pożyczkowe muszą respektować zapisy z ustawy antylichwiarskiej i ustawy o kredytach konsumpcyjnych. Jednakże dzięki temu, że bazują na prawie cywilnym, legalnie mogą udzielać pożyczek za darmo.

Jak działa darmowa pożyczka? W zasadzie złożenie wniosku o pożyczkę czy kredyt i tak jest darmowe. Pożyczki udzielane przez internet wymagają jednak weryfikacji pożyczkobiorcy, dlatego na koniec wniosku trzeba dokonać przelewu z własnego konta bankowego na rachunek parabanku. Taki przelew weryfikacyjny zwykle opiewa na małą kwotę, jak 1 złoty. I jest to jedyny koszt całej pożyczki, jeśli skorzystamy z takiej oferty.

Pierwsza pożyczka za darmo to nie chwyt marketingowy, ale realna oferta. Po prostu pożyczki nie muszą być oprocentowane i to strony umowy ustalają ewentualne koszty. Chociaż zwykle parabanki stosują tę ofertę jako zachętę dla nowych klientów, którzy jeśli raz wezmą pożyczkę gotówkową, po jej spłacie mogą wziąć kolejną, już odpłatnie.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *