Kredyty pod zastaw działki – co to takiego? Kto udziela kredytów pod zastaw działek? Jak złożyć wniosek o taki typ finansowania?

Kredyty pod zastaw działki – co to takiego

Kto udziela kredytów i pożyczek pod zastaw działek?

Prężny rozwój branży finansowej mocno wpływa na coraz więcej ofert kredytów i pożyczek pod zastaw. Działki stanowią ciekawe zabezpieczenie dla finansowania zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Sprawdź, jak to działa!

Marzysz o własnym domu? A może planujesz zakup nowego samochodu? Nie posiadasz wystarczających środków na pokrycie kosztów wybranego przedsięwzięcia? Pamiętaj, że banki chętnie udzielą ci finansowania, nawet jeśli zabezpieczeniem kredytu będzie działka budowlana lub rolna. Wiesz, że brakuje ci zdolności kredytowej? Włączenie działki jako zabezpieczenia kredytu rozwiąże ten problem. Dowiedz się, jak skorzystać z kredytu pod zastaw działki oraz na czym polega taka forma finansowania.

Decydujesz się na kredyt pod zastaw działki? Dowiedz się, jakie instytucje udzielają chętnie tego typu finansowania. Pamiętaj, że najpopularniejsze są kredyty bankowe pod zastaw. Oddając działkę rolną lub budowlaną, nie tylko zwiększysz swoją zdolność kredytową.

Bank o wiele chętniej wyda pozytywną decyzję kredytową, jeśli oddasz dużą część swojego majątku jako zabezpieczenie zobowiązania. Finansowania pod zastaw działek udzielają zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe. Pamiętaj, że kredyty dostępne są tylko w bankach, natomiast pożyczki w firmach pożyczkowych. To podstawowy podział źródeł finansowania dowolnego celu wraz z zastawem.

Kredyt pod zastaw działki – co można zyskać?

Chcesz ograniczyć koszty zaciągnięcia kredytu|? A może liczysz na lepsze warunki? Przedstaw instytucji, że chcesz oddać działkę jako zabezpieczenie finansowania. W ten sposób na pewno poprawisz swoją sytuację. Działka w praktyce może być zabezpieczeniem kredytu na dowolny cel. Zdecyduj się na takie rozwiązanie, z zyskasz naprawdę wiele. Zastawienie działki znacznie podwyższa dostępną kwotę kredytu. W niektórych przypadkach może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej. Zastaw swoją działkę rolną lub budowlaną w ramach kredytu. Dzięki temu otrzymasz dostęp do finansowania na atrakcyjnych warunkach.

Kredyt pod zastaw działki a pożyczka hipoteczna – jakie są różnice?

W kwestii kredytów pod zastaw a pożyczek hipotecznych zwróć uwagę na podstawowe różnice. Dla pożyczki hipotecznej zabezpieczeniem może być nie tylko nieruchomość, ale także działka. Taką formę finansowania znajdziesz na stronie plmfund.pl. Pamiętaj jednak, że pożyczki w tej firmie prywatnej udzielane są tylko przedsiębiorcom, którzy potrzebują środków na rozruch nowej działalności gospodarczej lub rozwój już istniejącej. Możesz tu liczyć nawet na kilkumilionowe wsparcie bez zbędnych formalności!

Pamiętaj, że zarówno środki z pożyczki hipotecznej, jak i kredytu pod zastaw działki przeznaczysz na dowolny cel. Co musisz zrobić, aby otrzymać jedną z tych form finansowania? Zadbaj o to, aby zastawiona działka stanowiła około 80% wartości kredytu lub pożyczki. Pamiętaj też, że musisz być właścicielem działki stanowiącej przyszłe zabezpieczenie pożyczki lub kredytu w banku.

Wnioskowanie o kredyt pod zastaw działki – jak to wygląda w praktyce?

Jak wygląda proces wnioskowania o kredyty pod zastaw działki? W praktyce wniosek złożysz na takich samych zasadach, jak np., kredyty gotówkowe lub hipoteczne. Wystarczy, że skompletujesz dokumenty dochodowe, akty notarialne, odpisy z ksiąg wieczystych oraz plan zagospodarowania gruntu. Oprócz tego dostarcz do banku uzupełniony wniosek i to wszystko. Bank po rozpatrzeniu złożonych dokumentów wyda decyzję o przyznaniu finansowania lub odmowie.

Prowadzisz własną firmę? Skompletuj także dokumenty finansowe swojego przedsiębiorstwa. Działka może stanowić też zabezpieczenie dla pożyczek firmowych udzielanych np. przez PLM Fund. W tym przypadku minimalna wartość zabezpieczenia to 500 000 zł, a środki z pożyczki musisz przeznaczyć tylko na rozwój lub rozkręcenie nowej działalności.

Materiał partnera

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *