Kredyty gotówkowe – co musisz wiedzieć?

Kredyty gotówkowe

Liczba kredytów gotówkowych rośnie z roku na rok. Często zastanawiamy się, jakie warunki musimy spełniać, a także jak wyliczyć z domu miesięczną ratę i dowiedzieć się, czy mamy szansę na jego otrzymanie. Wszystkie informacje znajdziesz poniżej.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Każdy bank udziela kredytów na dowolny cel, jak wakacje, zakup samochodu czy remont mieszkania. Sprawdzone kredyty gotówkowe znajdziesz na direct.money.pl, wybierając ten najkorzystniejszy. Na pozytywną odpowiedź banku nie trzeba długo czekać, jeśli spełnia się odpowiednie warunki, takie jak stały dochód czy staż pracy. Bank chce mieć pewność, że raty będą opłacane terminowo. Istnieją trzy rodzaje kredytu: konsumpcyjny, w ROR i na karcie kredytowej. Pierwszy przeznaczany jest na dobra konsumpcyjne. W drugim przypadku umożliwia się wypłacanie większej ilości pieniędzy, niż faktyczna dostępna kwota. Ostatni typ jest wyżej oprocentowany i działa podobnie do kredytu odnawialnego. Wniosek na kredyt gotówkowy można złożyć nie tylko w oddziale banku, ale także przez internet czy infolinię. Warto wybrać bank, ponieważ udziela kredytów zgodnie z zapisami Prawa bankowego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Dzięki temu mamy pewność, że procedura działa zgodnie z prawem.

Jakie są warunki na otrzymanie kredytu?

Banki oferują kredyt w zależności od zdolności kredytowej, aby mieć pewność, że kwota zostanie opłacona. Pod uwagę bierze się wiele czynników. Na początek bank spyta o średnią pensję z ostatnich trzech miesięcy i o typ umowy. Oczywiście ta na czas nieokreślony byłaby najlepsza. Staż pracy gra także ważną rolę. Im dłuższy, tym korzystniejszy. Mogą pojawić się też pytania o miesięczny koszt utrzymania, czyli niezbędne wydatki do życia oraz ile osób jest na utrzymaniu. Jeśli oprócz kredytu istnieją inne zadłużenia i ich suma przekracza połowę dochodów, nie ma szans na otrzymanie finansowania. Posiadany majątek w postaci własnego mieszkania czy samochodu jest punktem dodatkowym. Do pytań należy także wiek, stan cywilny, zawód czy wykształcenie. Dlatego warto przygotować się dobrze na takie pytania i wcześniej oszacować swoją szansę.

Czym jest kalkulator kredytów?

Zastanawiasz się, jak obliczyć kredyt i ile wyniesie rata kredytu? Pomocny może okazać się kalkulator kredytowy, który wylicza na podstawie oprocentowania kredytu stałą ratę kredytu. Po podaniu podstawowych parametrów uzyskuje się informacje o wysokości raty i co wpływa na jej wysokość. Banki udzielają kredytów gotówkowych do maksymalnie 200 tys. zł na 10 lat. W innym przypadku trzeba zdecydować się na kredyt hipoteczny. Aby wyliczyć raty kredytu gotówkowego, należy wskazać, jaka będzie kwota kredytu, okres kredytowania i oprocentowanie nominalne. Oprocentowanie to o wartość odsetek, które trzeba będzie zapłacić w zamian za udostępnienie środków przez bank. Banki udzielają kredytów gotówkowych do maksymalnie 200 tys. zł na 10 lat. Jeśli interesuje Cię wyższa kwota lub dłuższy okres spłaty, pozostaje Ci wybrać kredyt hipoteczny. Ta wartość nie zmieni się najczęściej podczas trwania kredytu. Na wysokość oprocentowania ma marża banku i stawka WIBOR, która jest stała dla wszystkich banków i jest ustalana przez Radę Polityki Pieniężnej. Na koszt kredytu ma wpływ także prowizja, która jest zależna od banku i nie ma ustaw, które regulują jej wysokość. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z ofertą wielu banków i wybrać najlepszą.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także:

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *