Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto z niego skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny - kiedy warto z niego skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny to często rozwiązanie, dzięki któremu możemy uporać się z licznymi zobowiązaniami finansowymi. Kiedy łączenie kilku kredytów w jeden może być dla nas opłacalne i gdzie szukać najlepszych ofert kredytów konsolidacyjnych? Dowiedz się jak działa kredyt konsolidacyjny i przekonaj się, czy to rozwiązanie dla ciebie. Być może liczba comiesięcznych zobowiązań finansowych cię przytłacza. Jeśli tak, być może dobrym rozwiązaniem będzie połączenie kilku kredytów w jeden.

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja kredytu to dobry sposób na łączenie zobowiązań kredytowych, ponieważ możemy zamienić kilku kredytów w jeden, który będzie łatwiejszy do spłaty. Wejdź na Direct Money i poszukaj najlepszej oferty kredytu konsolidacyjnego. Najpierw jednak warto wiedzieć, jak w ogóle funkcjonują kredyty konsolidacyjne i dlaczego tak często jest to optymalny sposób na wyjście z zadłużenia. Otóż podstawowym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest zamiana kilku zobowiązań finansowych w jedno. Na pierwszy rzut oka umowa kredytu konsolidacyjnego nie różni się w żaden sposób od standardowych umów, jakie zawieramy w placówkach bankowych lub w firmach, które specjalizują się w udzielaniu kredytów. Jednak podczas gdy standardowy kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć na dowolny cel, założeniem kredytu konsolidacyjnego jest spłata innych zobowiązań kredytowych, jakie posiadamy. Może to być nawet połączenie dwóch kredytów w tym samym banku w jeden – nowy, który będzie bardziej przystępny do spłaty.

Dlaczego warto skonsolidować kredyty?

Znamy już zasady działania kredytu konsolidacyjnego, jednak w jaki sposób łączenie dotychczasowych zobowiązań miałoby nam pomóc. Czy od teraz będziemy mieli mniejszą kwotę do spłaty? Niestety nie. Konsolidacja ma jednak szereg innych korzyści, przez które ta forma kredytu cieszy się dużą popularnością. Do najważniejszych z nich należą:

  • zamiana kilku comiesięcznych rat na jedną – zwłaszcza dla osób, które nie lubią pamiętać o terminach, w których trzeba wykonywać każdego miesiąca przelewy, taka zmiana to istotna zaleta kredytu konsolidacyjnego.
  • rata dopasowana do potrzeb – posiadając kilka zobowiązań kredytowych łatwo nadwyrężyć domowy budżet. Na początku jedna rata bądź dwie nie stanowią dużego problemu, jednak każde kolejne zadłużenie to większa presja na kredytobiorcach. W przypadku kredytu konsolidacyjnego można na nowo ustalić wysokość rat, które będą możliwe do spłaty.
  • nowy okres spłaty – nowa umowa kredytowa oznacza renegocjację warunków dotychczasowych zobowiązań. Dotyczy to również okresu spłaty, który można wydłużyć, zmniejszając tym samym comiesięczną ratę.
  • korzystniejsze warunki umowy – dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy w skład konsolidacji wchodzą chwilówki lub niewielkie kredyty gotówkowe, które zazwyczaj udzielane są na niezadowalających warunkach. Nowe mogą być znacznie bardziej przystępne dla kredytobiorcy.

Istnieje wiele argumentów za konsolidacją kredytów, ponieważ może to oznaczać nowe rozdanie na korzystnych warunkach dla osób, które posiadają kilka zobowiązań finansowych. Warto też śledzić promocyjne oferty, żeby zyskać jeszcze lepsze warunki nowej umowy i zaoszczędzić na odsetkach.

Kredyt konsolidacyjny a kredyt hipoteczny

Jedną z najbardziej powszechnych, a przy tym najkorzystniejszych dla kredytobiorców sytuacją jest konsolidacja kredytów gotówkowych oraz innych mniejszych zobowiązań z kredytem hipotecznym. Polega to w pewnym sensie na włączeniu pozostałych zobowiązań do kredytu hipotecznego, który i tak zazwyczaj zaciągany jest na duże sumy, liczone w setkach tysięcy. Jednocześnie warunki kredytu hipotecznego są znacznie bardziej korzystne niż umów gotówkowych, dlatego zazwyczaj konsolidacja jest bardzo opłacalna.

Materiał zewnętrzny

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *