Kolektor danych – sprzęt niezbędny w każdym magazynie

kolektor danych

Informatyzacja logistyki postępuje w ogromny tempie. Dzisiaj standardem staje się nie tylko system WMS, ale również szereg innych rozwiązań sprzętowych. Dzisiaj opowiemy o kolektorach danych.

Rozwiązania informatyczne dla logistyki- przegląd

Podstawą wszelkich rozważań mających na celu racjonalizację logistyki powinno być (przynajmniej w początkowej fazie) skupienie się na wyborze odpowiedniego systemu WMS, czyli profesjonalnego systemu do zarządzania magazynem (Warehouse Management System).

Ten system informatyczny obejmuje swoim działaniem wszelkie sfery funkcjonowania współczesnego magazynu. Od przyjęcia towaru do magazynu, przez proces składowania towaru w magazynie, aż po wydanie towaru do Klienta poza magazyn, wraz z jego wysyłką. System WMS do swojego działania potrzebuje nie tylko właściwej instalacji i konfiguracji, ale również integracji ze sprzętem automatycznej identyfikacji takim jak drukarki etykiet, czytniki kodów, czy kolektory danych.

Kolektor danych- najlepszy przyjaciel nowoczesnego magazyniera

Kolektor danych to przenośny komputer wyposażony w dotykowy ekran oraz skaner kodów kreskowych lub imagerowy czytnik kodów dwuwymiarowych datamatrix. Tego typu urządzenie jest elementem niezbędnym do właściwego wykorzystania systemu WMS. Kolektor danych, zwany również terminalem radiowym, terminalem magazynowym, czy komputerem z czytnikiem kodów jest łącznikiem pomiędzy systemem zarządzania magazynem, a operatorem pracującym w magazynie.

Komputer przenośny połączony z siecią korporacyjną za pomocą technologii wi-fi umożliwia wyświetlenie poleceń pochodzących z systemu WMS, które są następnie wykonywane przez operatora. Wykonanie polecenia potwierdzane jest za pomocą zeskanowania kodu kreskowego, czy kodu dwuwymiarowego danej lokalizacji, czy danego produkt. Informacja o wykonaniu zadania jest przekazywana zwrotnie do systemu klasy WMS.

Kolektory danych mogą być również dostarczane w formie komputera montowanego na wózku widłowym. Tego typu wózkowy kolektor danych jest urządzeniem, które musi być połączone z zewnętrznym skanerem kodów, ze względu na mocowanie do konstrukcji wózka w sposób trwały.

HIT-Kody Kreskowe- Twój ekspert w dziedzinie automatycznej identyfikacji

Poznański integrator systemów automatycznej identyfikacji firma HIT-Kody Kreskowe już od ponad 20 lat wdraża systemy oparte o technologie kodu kreskowego. W naszej ofercie znajdują się zarówno systemy informatyczne klasy WMS, jak i rozwiązania sprzętowe typu kolektory danych, czytniki kodów kreskowych takich firm jak Zebra Technologies, Honeywell, Datalogic.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *