Kobiecy biznes online – top 5 pomysłów

Kobiecy biznes online - top 5 pomysłów

Wiele kobiet, szczególnie wychowujących dzieci marzy o połączeniu kariery zawodowej z prowadzeniem domu. W dzisiejszych czasach jest to możliwe dzięki internetowi i pracy online. W Polsce jednak wciąż trudno znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę zdalną. Najwięcej możliwości stwarza założenie własnego biznesu. Oto kilka ciekawych pomysłów na biznes online dla kobiet.

1. Prowadzenie własnego bloga i sprzedaż własnych produktów

Prowadzenie własnego bloga wiąże się z budowaniem własnej marki, bez której trudno byłoby sprzedać własny produkt. Pod tym określeniem kryje się własny kurs, czy e-book, który można sprzedawać zdalnie. Do przygotowania takich produktów trzeba oczywiście posiadać odpowiednie umiejętności. Przykładowo blogerka kulinarna może oprócz bloga, na którym da się poznać jako osoba znająca się na gotowaniu, wypuścić do sprzedaży własną książkę kulinarną w formie e-booka, w której zamieści swoje sekretne przepisy. Ma to sens oczywiście wtedy, gdy blog ma już jakąś popularność i swoich czytelników, wśród których z pewnością znajdą się osoby, które taki e-book kupią.

2. Założenie własnego e-sklepu z biżuterią

Biżuteria jest produktem kochanym przez kobiety. Kupują ją też mężczyźni na prezent dla pań na specjalne okazje, jak i bez okazji. Zapotrzebowanie więc jest, a biżuteria jest towarem lekkim, który nie zajmuje dużo miejsca, co również jest nie bez znaczenia w przechowywaniu i wysyłce. Jedynym problemem mogą być ograniczone możliwości finansowe kobiet, które chciałyby w taki biznes zainwestować. Na początek warto więc wybrać do sprzedaży biżuterię, która nie wymaga dużych inwestycji, a jest efektowna i lubiana przez kobiety. Przykładem takiej biżuterii może być pozłacana biżuteria firmy Xuping. Sklep internetowy można założyć na gotowej platformie, a towar dostarczy nam hurtownia internetowa i można zaczynać.

3. Sprzedaż rękodzieła

Osoby obdarzone różnymi talentami, umiejące szyć, robić na drutach, czy szydełku, haftować, czy wytwarzać innego rodzaju przedmioty własnoręcznie, mogą zacząć je sprzedawać w internecie. Jeśli takich produktów nie mamy dużo, nie trzeba zakładać do tego celu własnego sklepu, ale robić to na aukcjach internetowych lub poprzez własną stronę internetową.

4. Dropshipping, czy sklep bez magazynu

Kobiety, które mają ograniczone warunki lokalowe i finansowe, lub nie chcą się bawić w wysyłkę towarów, wciąż mogą sprzedawać. Dropshipping polega na sprzedaży towarów, których nie mamy w magazynie i sami nie wysyłamy, lecz robi to za nas producent, lub hurtownia, z którą współpracujemy. Istnieją już specjalnie dostosowane do dropshippingu sklepy internetowe i cała gama producentów i hurtowni, oferujących współpracę.

5. Udzielanie korepetycji przez internet

Jeżeli mamy dużą wiedzę w jakiejś konkretnej dziedzinie, możemy uczyć innych. Korepetycji można udzielać ogłaszając się w różnych serwisach ogłoszeniowych i na forach oraz w mediach społecznościowych. Ostatnio też powstają specjalne platformy zrzeszające kompetentnych ludzi w różnych dziedzinach. Udzielanie korepetycji online odbywa się drogą elektroniczną oraz przez kontakt wzrokowy poprzez kamerki internetowe.

Możliwości założenia przez kobiety biznesu online jest wiele. Wybór dziedziny działania zależy od indywidualnych możliwości finansowych, wiedzy i konkretnych pomysłów. Dobrze jednak, że taka możliwość istnieje dzięki internetowi, który możemy wykorzystać do zarabiania, jeśli tylko wpadnie nam do głowy ciekawy pomysł.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

2 komentarze - Kobiecy biznes online – top 5 pomysłów

  1. Blog pisze:

    Bardzo ciekawe pomysły, które można wykorzystać szczególnie teraz, gdy w dobie koronawirusa musimy przebywać w domu. Po co gapić się bezmyślnie w telewizor, jak można ten czas lepiej wykorzystać. Być może ten artykuł kogoś zainspiruje.

  2. Responsywny pisze:

    Prowadzenie bloga to według mnie najlepsza opcja bo uniwersalna i dla każdego. Budujemy swój wizerunek i społeczność i zdobywamy fanów. Pracując systematycznie siłą rzeczy nasz biznes będzie się rozwijał, a do jakiego poziomu dojdzie zależy tylko od naszych umiejętności, talentu czy pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *