Kasoterminal Pospay 2 Online, czyli definicja elegancji i funkcjonalności!

Kasoterminale to bezspornie jedne z najbardziej wszechstronnych urządzeń, jakie są obecnie dostępne na polskim rynku fiskalnym. A niedawno w tym segmencie technologii dla biznesu pojawiło się nowe rozwiązanie od rodzimego producenta. Posnet Pospay 2 Online, bo o tym kasoterminalu mowa, to doskonały przykład kompaktowego urządzenia, które oferuje bardzo rozbudowaną funkcjonalność.

Kasoterminal – co to za urządzenie dla firmy?

Każdy kasoterminal, który jest dostępny na polskim rynku technologii sprzedaży, to rozwiązanie łączące w sobie funkcje fiskalne oraz płatnicze. Innymi słowy, takie urządzenie pozwala nie tylko na rejestrowanie obrotu z prowadzonej sprzedaży i wystawianie niezbędnych dokumentów (m.in. paragonów), ale także na wygodne akceptowanie transakcji bezgotówkowych – dokonywanych np. za pomocą karty lub smartfona. Ponadto, cechą charakterystyczną kasoterminali jest możliwość wszechstronnego zarządzania asortymentem.

W przypadku najnowszego urządzenia tego typu na polskim rynku, czyli Posnet Pospay 2 Online, służy do tego prosta w obsłudze i równocześnie funkcjonalna aplikacja POS-UP. Rozwiązanie sprzedażowe od rodzimego producenta posiada również zintegrowany terminal płatniczy Pax A50. Dzięki temu korzystanie ze wspomnianej aplikacji lub ogólnie – wykonywanie wszystkich czynności związanych z rejestrowaniem obrotu oraz obsługą transakcji bezgotówkowych – odbywa się z poziomu kolorowego ekranu dotykowego o wielkości 4,5”. Kasoterminala Posnet używa się więc w codziennej pracy niemal w taki sam sposób, co smartfona.

Dowiedz się więcej o kasoterminalach pod tym linkiem.

Posnet Pospay 2 Online może pracować w trybie kasowym lub drukarkowym

Jedną z cech charakterystycznych kasoterminala od Posnet jest możliwość wyboru trybu pracy urządzenia. W przypadku modelu Pospay 2 Online do dyspozycji użytkownika jest konfiguracja kasowa lub drukarkowa. A na czym konkretnie polegają różnice? Kasoterminal działający w pierwszym ze wspomnianych trybów (kasowym) jest urządzeniem całkowicie samodzielnym, które pozwala m.in. na zapisanie w swojej pamięci 4 000 produktów lub usług. Z kolei Pospay 2 Online w konfiguracji drukarkowej musi współpracować z zewnętrznym oprogramowaniem sprzedażowym – zainstalowanym np. na komputerze POS albo laptopie. Nie jest więc wtedy urządzeniem całkowicie samodzielnym, ale w zamian zapewnia m.in. obsługę nawet 100 000 pozycji PLU (produktów lub usług).

Najważniejszy w tym przypadku jest zaś fakt, że przedsiębiorca może dopasować tryb pracy kasoterminala do potrzeb swojej firmy. Przykładowo: Pospay 2 Online w konfiguracji kasowej sprawdzi się w mniejszych działalnościach usługowych – zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych. Natomiast urządzenie Posnet, które funkcjonuje w trybie drukarkowym, poradzi sobie nawet w przedsiębiorstwach oferujących rozbudowany asortyment.

Małe urządzenie z dwoma wydajnymi akumulatorami

W wyobrażeniach przedsiębiorców kasoterminale mogą wydawać się sporymi urządzeniami. Mowa przecież o rozwiązaniu dla handlu i usług, które oferuje funkcje fiskalne oraz płatnicze, a także korzystanie z aplikacji sprzedażowej. W rzeczywiści jest jednak zupełnie inaczej, a Posnet Pospay 2 Online tylko to potwierdza. Chodzi bowiem o jedno z najmniejszych i najlżejszych urządzeń, jakie są dostępne na polskim rynku fiskalnym. Dla formalności warto doprecyzować, że wymiary tego kasoterminala to zaledwie 80 x 81 x 152 mm (wysokość, szerokość, długość), zaś jego waga wynosi raptem 0,6 kg (z zamontowaną rolką papieru termicznego). W związku z tym, Pospay 2 Online doskonale leży w dłoni i zapewnia niezbędną wygodę pracy przy mobilnym obsługiwaniu klientów. Natomiast w przypadku działalności stacjonarnych istotne okazuje się to, że urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca na stanowisku kasowym.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że kasoterminal Posnet posiada aż dwa akumulatory – po jednym w części fiskalnej (6 800 mAh) i płatniczej (2 500 mAh). A jeżeli któryś z nich się rozładuje, drugi automatycznie przejmuje jego funkcje, pozwalając tym samym na dalsze obsługiwanie klientów. Takie rozwiązanie technologiczne to ukłon zwłaszcza w stronę działalności mobilnych, w których często trzeba liczyć się z brakiem dostępu do zewnętrznego źródła zasilania. W przypadku Pospay 2 Online przedsiębiorca zyskuje zaś znacznie większą gwarancję, że bez problemu będzie mógł przez cały dzień obsługiwać swoich klientów.

posnet-pospay-2-online

Funkcje fiskalne tego kasoterminala to m.in. łączność z CRK

Biorąc pod uwagę funkcje fiskalne kasoterminala Posnet Pospay 2 Online, istotne jest z pewnością to, że urządzenie polskiej marki zapewnia dwa różne sposoby transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas, czyli systemu nadzorowanego przez organy skarbowe. Mowa konkretnie o łączności przez Wi-Fi lub GSM. W obydwu przypadkach będzie to więc komunikacja bezprzewodowa, ale warto zdawać sobie sprawę z różnicy pomiędzy dostępnymi technologiami transmisji danych. Pierwszy sposób (przez Wi-Fi) oznacza konieczność podłączenia kasoterminala np. do firmowej sieci bezprzewodowej lub takiej, którą można udostępnić z telefonu. Z kolei drugi (przez wbudowany modem GSM) jest rozwiązaniem w pełni niezależnym, a przekazywanie wymaganych informacji do CRK odbywa się dzięki zastosowaniu karty SIM z transferem danych.

Nad sprawnym przebiegiem e-płatności czuwa eService, czyli jeden z czołowych agentów rozliczeniowych w Polsce

Terminal Pax A50, który jest jednym z kluczowych ogniw kasoterminala od Posnet, umożliwia przedsiębiorcy akceptowanie transakcji dokonywanych różnymi instrumentami płatniczymi. Klienci korzystający z usług firmy mogą więc używać zarówno swoich kart (chipowych, zbliżeniowych), jak i telefonów z aplikacją Google Pay, Apple Pay lub BLIK. Warto też dodać, że w przypadku tego rozwiązania dla biznesu za przebieg każdej transakcji bezgotówkowej odpowiada Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych – eService. Mowa więc o jednym z absolutnie czołowych agentów rozliczeniowych na polskim rynku, który od wielu lat jest chętnie wybierany przez przedsiębiorców poszukujących terminala płatniczego. Innymi słowy, eService bez wątpienia stanowi gwarancję sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego przebiegu transakcji akceptowanych z poziomu kasoterminala Posnet Pospay 2 Online.

Posnet Pospay 2 Online w sklepie ogrodniczym

Szczegółowy opis urządzenia oraz jego specyfikację poznasz tutaj.

Gdzie sprawdzi się Pospay 2 Online? Na przykład w małym sklepie

Jakiego typu działalności gospodarcze powinny rozważyć wdrożenie kasoterminala Posnet Pospay 2 Online? Urządzenie polskiej marki znajdzie zastosowanie m.in. w małych punktach handlowych. Dotyczy to zarówno niewielkich sklepów spożywczych, jak i odzieżowych, z elektroniką lub z biżuterią, papierniczych czy nawet kwiaciarni. W każdej ze wspomnianych działalności istotny może okazać się zwłaszcza drukarkowy tryb pracy tego kasoterminala od Posnet. Wówczas model Pospay 2 Online zapewni obsługę nawet 100 000 produktów, które zostaną wcześniej zdefiniowane w zewnętrznym oprogramowaniu sprzedażowym. Co więcej, urządzenie może wystawiać nie tylko paragony fiskalne, ale także faktury VAT. Sprawdzi się więc doskonale przy obsłudze różnego typu klientów – indywidualnych i biznesowych.

Unboxing urządzenia – co przedsiębiorca otrzyma w zestawie z kasoterminalem?

Wszystkich zainteresowanych Posnet Pospay 2 Online zachęcamy też do sprawdzenia filmu udostępnionego w serwisie YouTube – na kanale Polskiego Centrum Kas Fiskalnych. Unboxing przygotowany przez PCKF nie tylko potwierdza kompaktowe gabaryty urządzenia, ale także wyjaśnia, co właściciel urządzenia znajdzie w jego pudełku.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *