Kalendarze firmowe na 2022 – jakie wybrać? Na co zwracać uwagę?

Kalendarze firmowe na 2022 – jakie wybrać? Na co zwracać uwagę?

Organizacja czasu od zawsze była istotna, ale w dzisiejszych czasach jest już zupełną koniecznością, gdyż coraz większy napływ zajęć bez rozplanowania skończy się chaosem. Jest to szczególnie ważny element, jeśli bierze się pod uwagę kontakty profesjonalne, o których nie można zwyczajnie zapomnieć i je ominąć. W takim przypadku najlepiej postawić na kalendarz. Jednak na rynku można spotkać się z jego różnymi wersjami. Który wybrać, aby dobrze się sprawdził?

Na jaki kalendarz postawić?

Odpowiednio dobrane kalendarze firmowe na 2022 rok mogą mieć różne formy, które będą się od siebie różniły zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. Dziś nie trzeba nawet stawiać na kalendarze fizyczne, gdyż coraz ciekawsze propozycje oferują również projektanci aplikacji komputerowych i smartfonowych.

Do najpopularniejszych modeli kalendarzy zaliczamy opcje:

  • książkowe,
  • ścienne,
  • biurkowe,
  • kieszonkowe,
  • elektroniczne.

Warto przyjrzeć się najlepszym rozwiązaniom, które przydadzą się przy organizowaniu swojego zarówno prywatnego, jak i zawodowego czasu.

Kalendarz książkowy, ścienny a może biurkowy?

Warto przyjrzeć się na początku rozwiązaniom, które od lat są najpopularniejszą opcją firmową. Tutaj bardzo częstym wyborem były i są kalendarze książkowe, a wszystko to dzięki ich niezwykłej pojemności, która zależy jednak od tego, jak zostały one zaprojektowane.

W tym przypadku istnieją zarówno kalendarze dzienne, jak i tygodniowe. Jak można się domyślić, największą różnicą jest ich objętość – dzienne mają więcej miejsca do zapisku swoich notatek i planów. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, jak dużo informacji zwykle zapisujemy, gdyż krótkie notatki o spotkaniach w danym dniu zmieszczą się w poręczniejszej wersji tygodniowej. Jednak dokładne opisy danego dnia z wyróżnieniem szczegółów lepiej i wygodniej będzie zapisać w wersji dziennej. Warto również zadbać o funkcjonalność takiego kalendarza, który powinien zawierać dobre zapięcie, miejsce na długopis, jak i możliwość szybkiej nawigacji.

Kalendarze ścienne są ciekawą opcją, która jednak nie przyda się tak bardzo indywidualnej osobie, jak po prostu całemu zespołowi, który będzie mógł sprawdzić najważniejsze zbliżające się wydarzenia w firmie. Jeśli chodzi o kalendarze biurkowe, to wypadają one powoli z obiegu, szczególnie w ich trójkątnej postaci. Jeśli chodzi o tak zwany zrywkowy model, jest on przydatny do zapisywania ważnych informacji, które pojawiają się nagle, jednak coraz częściej odpowiadają za to smartfony.

A może postawić na kalendarz elektroniczny?

W dobie technologii wiele osób odchodzi od kalendarzy w formie fizycznej – nawet od wersji książkowych. Czy to już czas, aby o tym pomyśleć? To zależy od usposobienia do technologii. Synchronizacja pozwala na dostęp do danych kalendarzowych na każdym ze swoich urządzeń, co jest zdecydowanym plusem. Warto jednak pamiętać, że wystarczy nie mieć przy sobie ładowarki, a plan będzie nie do odczytania.

Kalendarze klasyczne mają też przewagę, jeśli chodzi o sposób zapisu. Chodzi o to, że ręczne zapiski aktywują szersze sieci neuronalne, co przekłada się na lepsze zapamiętanie tego, o czym musimy pamiętać. Jednak elektroniczne wersje mają też swoje zalety – szybka możliwość dodawania wydarzeń, jak i opcja planowania nawet na lata do przodu są niewątpliwymi plusami.

Fot.:pixabay.com

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *