Jaki expres kolbowy wybrać?

Jaki expres kolbowy wybrać?

Espresso to punkt wyjścia do świata kaw. Głęboki, intensywny aromat przenosi nas na włoskie uliczki, pobudza nasze zmysły i dodaje nam energii. Z dobrym espresso zrobimy dobre latte, cappuccino czy flat white. Picie espresso w kawiarni to niemalże rytuał. Zdarza się jednak, że zechcemy zrobić krok dalej i cieszyć się aromatycznym espresso w zaciszu naszego domu. Właśnie wtedy musimy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaki expres kolbowy wybrać?

O czym należy pamiętać?

Przed zakupem expresu kolbowego powinniśmy pamiętać o jednej niezwykle istotnej rzeczy, a mianowicie, że do przygotowywania naszej wymarzonej kawy niezbędny będzie dobry młynek. Expresy kolbowe są sprzedawane bez dodatku młynka i to my sami musimy zadbać o jego zakup. Warto zainwestować w młynek, który pozostawi nasze ziarna w nienaruszonej jakości, a nam pozwoli dowolnie regulować grubość i wielkość ziaren. Najczęściej w sklepach z expresami do kawy znajdziemy dodatkowe akcesoria, a w wśród nich właśnie młynki. Jeśli zdecydujemy się na młynek ręczny musimy pamiętać, że do czasu parzenia naszej kawy doliczyć musimy jeszcze czas jej mielenia. Możemy więc postawić na nieco bardziej zautomatyzowane rozwiązanie. Aromat świeżo zmielonej kawy jest jednak na tyle atrakcyjny i kuszący, że bez względu na to, z której opcji skorzystamy, powinniśmy być zadowoleni.

Jak wybrać expres kolbowy?

Kiedy upewnimy się już, że jesteśmy wyposażeni w odpowiedni młynek, przychodzi czas na wybór samego expresu. Jeśli nie mamy doświadczenia w zakupie tego typu rozwiązań na własny użytek to musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, na które warto zwrócić uwagę. Najczęściej to właśnie one determinują cenę naszego expresu.

  • Bojler – w skrócie możemy określić go jako serce expresu. To właśnie w nim mieści się para i gorąca woda. Od jego wielkości zależy też wydajność expresu i stabilność temperatury. Bojlery w expresach kolbowych najczęściej oscylują wokół trzech poziomów i to właśnie od nich zależy cena urządzenia.
  • Kontroler temperatury – to kolejny aspekt, który wpływa na jakość użytkowania, a tym samym cenę expresu kolbowego. Kontrolery temperatury możemy podzielić na analogowe i cyfrowe. Ich dobór zależy od naszych indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń.

Powyższe parametry to najważniejsze czynniki, które decydują o jakości i sposobie funkcjonowania naszego expresu do kawy. Oczywiście nie jest to wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jednak już znajomość tych różnić i zależności pozwoli nam na podjęcie najlepszej dla nas decyzji. Wiadomo również, że nasz wybór zakupowy w dużej mierze uzależniony będzie od naszego budżetu. Dokonując zakupu najlepiej więc skupić się na podstawowych parametrach, a resztę kwestii pozostawić w rękach profesjonalistów. Jeśli zdecydujesz się na zakup online to expres kolbowy kupisz tutaj. Zakupy online to szansa na spokojne rozeznanie i podjęcie decyzji zakupowej nieobarczonej presją i pośpiechem.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *