Jak zorganizować bankiet firmowy, aby zachwycić swoich gości?

bankiet firmowy

Bankiet firmowy może spełniać wiele funkcji. Przede wszystkim pokazuje pracownikom i kontrahentom, że ich doceniamy i cieszymy się, że z nami są. Dodatkowo wszelkiego rodzaju imprezy firmowe podnoszą zaufanie do marki i znacznie poprawiają jej wizerunek.

Od czego zacząć?

Bankiet firmowy, jak każde inne przyjęcie powinniśmy zacząć od przygotowania listy gości. Zastanówmy się, czy zapraszamy jedynie pracowników, czy może chcemy by pojawili się wraz z osobami towarzyszącymi, a może dodatkowo zależy nam na obecności naszych kontrahentów? Te ustalenia powinny rozpocząć planowanie, ponieważ dzięki nim nie tylko określimy charakter imprezy, ale także dowiemy się jaką salę powinniśmy zarezerwować.

Bardzo istotny jest także sposób w jaki będziemy zapraszać gości. W dzisiejszych czasach oczywiście najchętniej wykorzystuje się maile. Pozwala to obniżyć koszty i szybko wysłać wszystkie zaproszenia. Oczywiście niekiedy warto także korzystać z poczty tradycyjnej, szczególnie jeśli organizujemy eleganckie przyjęcie dla naszych klientów bądź wspólników.

Wybór miejsca

Kolejny krok to oczywiście wybór restauracji. W tym przypadku najlepiej kierować się opiniami. Miejsce, które wybierzemy powinno zapewnić nam spokojną imprezę i odpowiedni klimat. Ważne jest także, by zadbać o odpowiedni catering. Alkohol jest możliwy, ale nie konieczny. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj przyjęcia chcemy zorganizować.

Atrakcje

Wszyscy wiedzą, że nie tylko smaczne jedzenie i doskonała lokalizacja definiują najlepsze bankiety firmowe. Warszawa słynie także z wielu dodatkowych atrakcji. W tym mieście mamy szerokie pole do popisu. Możemy wybierać pomiędzy pokazami sztuczek magicznych, występami typu stand up, krótkimi spektaklami teatralnymi, czy nawet koncertami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by podzielić przyjęcie na dwie części i każdą z nich zorganizować w innym miejscu.

Bankiet firmowy musi być odpowiednio zaplanowany i dopracowany w najmniejszych szczegółach. Pamiętajmy, by nigdy nie zostawiać spraw organizacyjnych na ostatni moment i zawsze rozpoczynać pracę na kilka tygodni przed planowaną imprezą.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Jak zorganizować bankiet firmowy, aby zachwycić swoich gości?

  1. grażyna37 pisze:

    To bardzo ważne wskazówki. Bez tego nie ruszymy z organizacją. Od siebie dodam, że także wyposażenie sali bądź namiotu jest bardzo ważne. Jeśli brakuje wam stołów lub krzeseł to polecam ofertę wynajmu mebli bankietowych na MebleBankietowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *