Jak zarabiać przez Internet?

jak zarabiać przez internet

Jak zarabiać przez Internet? Wybierz formę zatrudnienia!

Jak zarabiać przez Internet? Wybierz formę zatrudnienia!

Kluczową decyzją dla Twojego biznesu będzie wybór formy zatrudnienia. Możesz zdecydować się albo na prowadzenie własnej działalności, albo na tradycyjną pracę na etacie. To drugie rozwiązanie ma swoje plusy, ponieważ nie wymaga od Ciebie dopełniania żadnych formalności, wiedzy na temat podatków ani zatrudniania księgowej. Nie musisz też martwić się o zlecenia, co miesiąc inkasując tę samą bezpieczną kwotę.

Z drugiej strony pracując na etacie, zawsze musisz dostosowywać się do woli przełożonych i akceptować powierzane Ci obowiązki. Kiedy prowadzisz działalność freelancerską i jesteś swoim własnym szefem bądź szefową, samodzielnie decydujesz o przyjmowanych zleceniach i rozpoczynanych współpracach. Pracujesz też w dowolnych godzinach.

Praca na etacie jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które oczekują przede wszystkim stabilizacji i bezpieczeństwa. Szeroki wybór ofert w tej kategorii to skutek pandemii koronawirusa, która sprawiła, że wiele firm zaczęło funkcjonować w modelu zdalnym lub hybrydowym. Dzięki temu szybko i łatwo znajdziesz stanowisko przewidujące pracę przez Internet. W taki sposób działają między innymi przedsiębiorstwa w branżach:

 • IT,
 • marketingu cyfrowego,
 • konsultingu i obsługi klienta,
 • rachunkowości,
 • edukacji,
 • zarządzania i administracji.

Freelance gwarantuje Ci znacznie szersze możliwości, ponieważ pozwala łączyć działalności z różnych branż i pracować dla wielu klientów jednocześnie. Wymaga jednak sporej dozy samodzielności i odporności na ryzyko.

Jak zarabiać przez Internet? Załóż działalność gospodarczą!

Zarabianie przez Internet kojarzy się głównie z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. To rozwiązanie, które zapewnia Ci pełną niezależność i możliwość kreowania osobistej marki. Wiąże się także z pewnymi kosztami, ale z drugiej strony eliminuje problem limitu przychodów. Chcąc bowiem świadczyć usługi jako freelancer w dowolnej dziedzinie, w ramach działalności nierejestrowanej możesz zarobić wyłącznie połowę pensji minimalnej brutto miesięcznie.

Rejestracja firmy wydaje się więc nieuniknionym krokiem, jeśli poważnie myślisz o zarabianiu przez Internet bez etatu. To na szczęście nic skomplikowanego. Na początku warto zainteresować się najprostszą formą przedsiębiorstwa, czyli jednoosobową działalnością gospodarczą. Aby ją założyć, wystarczy wypełnić wniosek CEIDG-1 online. Musisz podać w nim takie dane jak nazwa firmy i kod PKD, a także podjąć decyzje dotyczące modelu rozliczania się z fiskusem oraz sposobu prowadzenia księgowości.

Jedyne koszty, które trzeba ponosić w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej, to comiesięczne składki ZUS i ewentualne wydatki na księgowość. Te pierwsze w początkowym okresie podlegają jednak atrakcyjnym obniżkom, a tych drugich można uniknąć, decydując się na przykład na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Tak czy inaczej, koszty wynikające z rejestracji firmy nie powinny być żadnym zagrożeniem dla Twojego przyszłego budżetu.

Jak zarabiać przez Internet? Postaw na e-commerce!

Za jeszcze inny rodzaj działalności należy uznać sprzedaż internetową. To jeden z najbardziej obiecujących i najszybciej rozwijających się rynków. Gwarantuje niemal nieograniczone możliwości rozwoju i przyjmuje różne formy, dzięki czemu taki biznes możesz dostosować do własnego potencjału i preferencji.

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem wydaje się sprzedaż w dropshippingu, który pozwala na założenie działalności e-commerce z niewielkim wkładem finansowym. Jest to model przenoszący odpowiedzialność za wszystkie procesy logistyczne na specjalne hurtownie. Współpracujący z nimi właściciel sklepu nie musi więc przejmować się magazynowaniem towarów ani kompletowaniem i wysyłką zamówień. Zaoszczędzone zasoby może natomiast przeznaczyć na rozwój marki i pozyskiwanie nowych klientów.

Ogromną zaletę dropshippingu stanowi też jego prostota. Z założeniem i prowadzeniem sklepu w tym modelu poradzi sobie dosłownie każdy. Niemała w tym zasługa innowacyjnych platform sklepowych, działających w systemie abonamentowym. Gwarantują one dostęp do gotowych integracji z hurtowniami dropshippingowymi, dzięki czemu wystarczy kilka kliknięć, aby ich produkty znalazły się w Twojej ofercie.

Oprogramowanie tego typu wydaje się dziś właściwie absolutną podstawą każdej działalności e-commerce. Jego kompleksowy charakter najlepiej widać po ofercie platformy Sky-Shop. Udostępnia ona użytkownikom między innymi takie funkcje jak:

 • intuicyjny kreator sklepów,
 • setki edytowalnych szablonów stron www,
 • gotowe integracje z hurtowniami (także dropshippingowymi),
 • dostęp do podstawowych narzędzi marketingowych,
 • integracje z bramkami płatności i usługami kurierskimi,
 • minisystem księgowy,
 • skalowalny hosting,
 • pomoc i fachowe doradztwo.

Wszystkie udogodnienia takiego oprogramowania zawarte są w cenie abonamentu. Płacąc od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu złotych miesięcznie, zyskujesz więc dostęp do wszelkich narzędzi niezbędnych do prowadzenia własnego sklepu internetowego. Zyski płynące z takiej działalności są natomiast niemożliwe do oszacowania. W zależności od stopnia Twojego zaangażowania oraz przyjętej strategii biznesowej, mogą stanowić po prostu dodatek do wynagrodzenia z etatu, jak też pozwolić Ci na kupno własnego jachtu. Wszystko w Twoich rękach!

Jak zarabiać przez Internet? Podsumowanie

Po lekturze naszego poradnika przyznasz chyba, że możliwości zarabiania przez Internet są dziś właściwie nieskończone. Do dyspozycji masz zarówno zdalną pracę na etacie, jak i własną działalność gospodarczą. Ta może skupiać się na realizacji zleceń freelancerskich, ale też na prowadzeniu dochodowego bloga czy profilu w mediach społecznościowych. Największym potencjałem cechuje się natomiast sprzedaż internetowa, która dzięki nowoczesnym technologiom jest dziś dostępna dosłownie dla każdego.

Materiał zewnętrzny

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *