Jak zamówić kuriera po odbiór przesyłki do domu?

jak zamówić kuriera po odbiór przesyłki do domu

Najwygodniejszą opcją w usługach kurierskich jest zamawianie odbioru przesyłki pod adresem nadawcy.

W takiej sytuacji kurier przyjeżdża o określonej porze do klienta i odbiera od niego odpowiednio zapakowaną i zabezpieczoną przesyłkę wraz z listem przewozowym. Jak zamówić kuriera?

Wybór klienta

Jeśli zastanawiacie się, jak zamówić kuriera, który po przesyłkę przyjedzie do domu, to powinniście odwiedzić stronę DHL Parcel. Tam dostępna jest opcja wyboru usługi w systemie „od drzwi do drzwi”.

Zamówienia kuriera po odbiór przesyłki można dokonać będąc klientem indywidualnym za pomocą:

  • aplikacji DHL24.
  • telefonicznie, w Dziale Obsługi Klienta DHL – Przesyłki Krajowe.

Aplikacja DHL24

Klient indywidualny za pośrednictwem strony www.dhl24.com.pl może zamówić kuriera po odbiór z jego domu przesyłki krajowej. Trzeba przy tym odpowiednio zapakować paczkę, najlepiej w sztywny, jednorodny pod względem kolorystycznym karton, który nie będzie ujawniał postronnym osobom trzecim jej zawartości. W ten sposób nadamy przesyłkę o wadze maksymalnie do 31,5 kg.

Wymagane jest przy tym zarejestrowanie się na stronie www.dhl24.com.pl do po aplikacji DHL24. Po zalogowaniu się na konto użytkownika można już wypełniać listy przewozowe, a następnie zamawiać kuriera. W aplikacji należy sprawdzić adres nadawcy i dane dodanej przesyłki, potwierdzić datę i godzinę przyjazdu kuriera (minimalny przedział czasowy wynosi 2 godziny), a następnie kliknąć w przycisk „zamów kuriera”.

Odbiór i doręczenie przesyłek do 31,5 kg realizowane są w systemie od drzwi do drzwi, w jednym z trzech standardów:

  • DHL PARCEL 9 (do godziny 9. następnego dnia roboczego),
  • DHL PARCEL 12 (do godziny 12. następnego dnia roboczego),
  • do końca następnego dnia roboczego.

Przesyłkę o wadze do 31,5 kg najlepiej zapakować w pudełko kartonowe, wymiarowe, o regularnych kształtach, które w środku zostanie wypełnione folią bąbelkową, styropianem lub innym wypełniaczem, chroniącym właściwą przesyłkę.

Ciężkie przesyłki

Przesyłki o wadze powyżej 31,5 kg doręczane są przez kurierów na następny dzień roboczy, a niekiedy, w przypadku niektórych regionów i miejscowości, termin może się wydłużyć i przesyłka zostanie doręczona w ciągu 2 dni roboczych.

Ważne jest odpowiednie zapakowanie każdej przesyłki. Te o wadze powyżej 31,5 kg DHL radzi wysyłać na palecie, odpowiednio przymocowane i zabezpieczone przed przesuwaniem się w trakcie transportu.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *