Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Allegro od przeszło dekady jest najpopularniejszym portalem aukcyjnym. Platforma gromadzi miliony klientów, od których dostęp zyskują sprzedawcy wykorzystujący Allegro w swojej strategii sprzedażowej. Nieważne, czy dopiero zaczynasz w e-commerce, czy działasz na rynku od lat. Jeśli jeszcze nie ma Cię na Allegro – musisz się tam pojawić! Sprawdzamy, jak zacząć sprzedawać na Allegro!

Sprzedaż na Allegro czy sklep internetowy?

Początkujący sprzedawcy często stawiają sprzedaż na Allegro i sklep internetowy w opozycji do siebie. Przeszukują Internet, by znaleźć wady i zalety obydwóch rozwiązań. Tymczasem są to kanały sprzedażowe, które gromadzą odbiorców o innych charakterystykach. Co to oznacza w praktyce?

 • Allegro pozwoli Ci dotrzeć do klientów, którzy: zakupy rozpoczynają od wyszukiwarki Allegro, posiadają Allegro Smart, korzystają z udogodnień takich jak: odroczone płatności, raty Allegro, Program Ochrony Kupujących.
 • Sklep internetowy pozwoli Ci dotrzeć do klientów, którzy: szukają w Google konkretnego produktu, chcą poznać różnice pomiędzy technologiami i modelami, pochodzą z blogów i social mediów, kierują się w stronę sklepów specjalistycznych.

Właśnie dlatego już od samego początku powinieneś łączyć sprzedaż na Allegro ze sklepem internetowym i maksymalizować swoje zyski docierając do większej grupy odbiorców. W automatyzacji szeregu procesów sprzedażowych pomoże Ci oprogramowanie Sky-Shop.pl, które umożliwia obsługę sprzedaży w e-sklepie i na Allegro z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Jak sprzedawać na Allegro?

Rozpoczęcie sprzedaży na Allegro nie jest trudne. Wystarczy, że posiadasz firmę, towar na sprzedaż (rozważ także dropshipping) i chęci do udoskonalania swojej oferty. Wystawienie pierwszych aukcji to dopiero początek Twojej działalności. Na późniejszych etapach kluczowa okaże się jakość przygotowanej oferty i wpisanie się w oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów. Zobacz, jak sprzedawać na Allegro krok po kroku!

Rejestracja Allegro, czyli zakładanie konta

Chcesz zacząć sprzedawać na Allegro? Swoją działalność w serwisie rozpoczniesz od rejestracji w Allegro. Założenie konta przebiega w trzech krokach:

 1. Uzupełnienie formularza rejestracyjnego i podanie wymaganych danych firmowych.
 2. Potwierdzenie założenia konta w formie mailowej.
 3. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1,01 zł, która zostanie później zwrócona.

Posiadanie konta firmowego Allegro jest niezbędne do prowadzenia sprzedaży. Daje ono dostęp do wszelkich udogodnień i programów przygotowanych dla profesjonalnych sprzedawców. Wśród nich znajduje się m.in. Allegro Smart.
Rejestracja Allegro daje Ci możliwość sprzedaży w najpopularniejszym marketplace. Nie ma konieczności podpisywania dodatkowej umowy z operatorami płatności. W przypadku wysyłek możesz korzystać z brokerów kurierskich, a w późniejszym czasie z ofert promocyjnych przygotowanych przez firmy logistyczne dla klientów Allegro.

Co ważne, swoje konto prywatne na Allegro możesz przekształcić w konto firmowe.

Allegro Lokalnie – sprzedaż bez firmy

Dla osób, które chcą sprzedawać na Allegro bez firmy powstał serwis Allegro Lokalnie. Wprawdzie obecnie oferty publikowane w Allegro Lokalnie są publikowane wśród ofert Allegro, ale docelowo serwis ma stanowić odrębny byt.
Warto zaznaczyć, że Allegro Lokalnie nie jest dla firm, a dla okazjonalnych sprzedawców. Właśnie dlatego serwis umożliwia publikację ograniczonej liczby ofert, nie wymaga dodania opisu, dysponuje uproszczonym formularzem zamawiania i nie pozwala na ocenę sprzedawcy. Na Allegro Lokalnie nie ma także Allegro Smart.

Program do obsługi Allegro

Od teraz Twoim centrum dowodzenia będzie program do obsługi aukcji Allegro. Funkcje dostępne w systemie Sky-Shop.pl pozwolą Ci zautomatyzować pracę, zaoszczędzić czas i wyeliminują popełniane przy ręcznej pracy błędy. Poznaj integrację z Allegro! Wśród najważniejszych funkcji oprogramowania znajdziesz:

 • Masowe wystawianie aukcji.
 • Dodatkowy narzut dla produktów wystawianych na Allegro.
 • Zamykanie aukcji przy określonym stanie magazynowym i automatyczne jej wznawianie.
 • Prowadzenie i obsługa wielu kont Allegro jednocześnie.
 • Pobieranie aukcji Allegro do sklepu.
 • Produktyzacja.
 • Zamówienia z Allegro, statusy płatności i pozostałe statusy zamówienia widoczne w panelu administracyjnym Sky-Shop.pl
 • Realizowanie zamówień Smart i zamawianie kurierów bez przelogowania się, bezpośrednio w panelu systemowym.

Oczywiście, są to jedynie wybrane z dostępnych funkcji. Rozbudowany program do obsługi Allegro pozwala na konfigurację dopasowaną do aktualnych potrzeb. Co więcej, jego wszystkie funkcje poznasz podczas bezpłatnego, 14-dniowego okresu testowego!

To jeszcze nie wszystko! Teraz swoją sprzedażą na Allegro możesz zarządzać wprost ze swojego telefonu. Aplikacja mobilna Sky-Shop.pl pozwoli Ci sprzedawać niezależnie od tego, gdzie jesteś!

Aplikacja mobilna Sky-Shop.pl

Jak sprzedać produkt na Allegro?

Kiedy konto zostało założone, a aukcja wystawiona, czas zastanowić się nad tym, jak sprzedać produkt na Allegro. Już na samym początku musisz opracować swoją strategię sprzedaży. W końcu Twoja oferta prawdopodobnie będzie jedną z wielu. Dlaczego klient miałby kupić właśnie u Ciebie? Chcąc rozkręcić sprzedaż na nowym koncie Allegro zwróć uwagę na:

 • Zdobycie jak największej liczby pozytywnych komentarzy.
 • Udział w programie Allegro Smart, który przyciąga mnóstwo kupujących.
 • Ciekawa nazwa, w której zamieścić dodatkowe atuty oferty np. GRATIS ładowarka.
 • Wyczerpujący i unikatowy opis produktu wraz z jego zastosowaniem i kompatybilnością.
 • Stosowanie wyróżnień oraz promocję Allegro Ads.

Sprzedając na Allegro musisz wystrzegać się błędów, które mogą skutkować nie tylko brakiem sprzedaży, ale także upomnieniami, a nawet zablokowaniem konta w serwisie. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • Nieregulaminowe zdjęcia na miniaturkach. Produkty muszą być zaprezentowane na białym tle i nie zawierać elementów, które znajdują się poza sprzedawanym zestawem.
 • Jawne reklamowanie innych kanałów sprzedaży np. udostępnienie nazwy/kontaktu do sklepu internetowego.
 • Manipulowanie frazami kluczowymi np. wymieniania firm, do których produkt nie pasuje.

Kiedy klient kupi produkt dołóż wszelkich starań, by jak najlepiej zabezpieczyć przesyłkę i szybko ją nadać. Pozytywne komentarze dotyczące wysokiej jakości obsługi klienta pomogą Ci w budowaniu zaufania wśród kupujących.

Ile kosztuje wystawienie na Allegro?

Obecnie wystawianie na Allegro jest darmowe. Popularny serwis zmienił model rozliczeń ze sprzedawcami i w większości kategorii pozwala zamieszczać aukcje zupełnie bezpłatnie. Kosztem sprzedaży na Allegro stała się prowizja pobierana, gdy produkt zostanie sprzedany. Obliczając koszt wystawienia aukcji na Allegro uwzględnij:

 • Różną wysokość prowizji w poszczególnych kategoriach. Aktualne stawki znajdziesz bezpośrednio na Allegro.
 • Fakt, że niektóre kategorie nadal operują na koszcie wystawienia aukcji, a nie prowizji np. samochody.
 • Prowizję od kosztów wysyłki.
 • Dodatkowe prowizje przypisane do metod promowania np. wyróżnień.
 • Jeśli żaden produkt nie zostanie kupiony na aukcji przez rok od jej wystawienia, zapłacisz opłatę utrzymaniową.

Pamiętaj, że sprzedaż na Allegro to kanał sprzedaży chętnie wykorzystywany zarówno przez doświadczonych, jak i początkujących sprzedawców na rynku e-commerce. Niezależnie od tego, w którym miejscu rozwoju swojego biznesu jesteś, warto korzystać z niezawodnych narzędzi, które wpłyną na komfort i jakość Twojej pracy.

Postaw na kompleksowe oprogramowanie Sky-Shop.pl i testuj je bezpłatnie aż przez 14 dni! System otworzy przed Tobą możliwość sprzedaży na Allegro, w sklepie internetowym, a nawet eBay’u!

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

 1. Zgadza się, nie wyobrażam sobie sklepu e-commerce, który nie byłby połączony z Allegro. Niestety z drugiej strony, odnośnie do samej sprzedaży, to osoby prywatne mają nikłe szanse na sprzedaż czegokolwiek, bo Allegro ukierunkowało się bardzo na politykę pro firma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger