Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Allegro od przeszło dekady jest najpopularniejszym portalem aukcyjnym. Platforma gromadzi miliony klientów, od których dostęp zyskują sprzedawcy wykorzystujący Allegro w swojej strategii sprzedażowej. Nieważne, czy dopiero zaczynasz w e-commerce, czy działasz na rynku od lat. Jeśli jeszcze nie ma Cię na Allegro – musisz się tam pojawić! Sprawdzamy, jak zacząć sprzedawać na Allegro!

Sprzedaż na Allegro czy sklep internetowy?

Początkujący sprzedawcy często stawiają sprzedaż na Allegro i sklep internetowy w opozycji do siebie. Przeszukują Internet, by znaleźć wady i zalety obydwóch rozwiązań. Tymczasem są to kanały sprzedażowe, które gromadzą odbiorców o innych charakterystykach. Co to oznacza w praktyce?

 • Allegro pozwoli Ci dotrzeć do klientów, którzy: zakupy rozpoczynają od wyszukiwarki Allegro, posiadają Allegro Smart, korzystają z udogodnień takich jak: odroczone płatności, raty Allegro, Program Ochrony Kupujących.
 • Sklep internetowy pozwoli Ci dotrzeć do klientów, którzy: szukają w Google konkretnego produktu, chcą poznać różnice pomiędzy technologiami i modelami, pochodzą z blogów i social mediów, kierują się w stronę sklepów specjalistycznych.

Właśnie dlatego już od samego początku powinieneś łączyć sprzedaż na Allegro ze sklepem internetowym i maksymalizować swoje zyski docierając do większej grupy odbiorców. W automatyzacji szeregu procesów sprzedażowych pomoże Ci oprogramowanie Sky-Shop.pl, które umożliwia obsługę sprzedaży w e-sklepie i na Allegro z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Jak sprzedawać na Allegro?

Rozpoczęcie sprzedaży na Allegro nie jest trudne. Wystarczy, że posiadasz firmę, towar na sprzedaż (rozważ także dropshipping) i chęci do udoskonalania swojej oferty. Wystawienie pierwszych aukcji to dopiero początek Twojej działalności. Na późniejszych etapach kluczowa okaże się jakość przygotowanej oferty i wpisanie się w oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów. Zobacz, jak sprzedawać na Allegro krok po kroku!

Rejestracja Allegro, czyli zakładanie konta

Chcesz zacząć sprzedawać na Allegro? Swoją działalność w serwisie rozpoczniesz od rejestracji w Allegro. Założenie konta przebiega w trzech krokach:

 1. Uzupełnienie formularza rejestracyjnego i podanie wymaganych danych firmowych.
 2. Potwierdzenie założenia konta w formie mailowej.
 3. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1,01 zł, która zostanie później zwrócona.

Posiadanie konta firmowego Allegro jest niezbędne do prowadzenia sprzedaży. Daje ono dostęp do wszelkich udogodnień i programów przygotowanych dla profesjonalnych sprzedawców. Wśród nich znajduje się m.in. Allegro Smart.
Rejestracja Allegro daje Ci możliwość sprzedaży w najpopularniejszym marketplace. Nie ma konieczności podpisywania dodatkowej umowy z operatorami płatności. W przypadku wysyłek możesz korzystać z brokerów kurierskich, a w późniejszym czasie z ofert promocyjnych przygotowanych przez firmy logistyczne dla klientów Allegro.

Co ważne, swoje konto prywatne na Allegro możesz przekształcić w konto firmowe.

Allegro Lokalnie – sprzedaż bez firmy

Dla osób, które chcą sprzedawać na Allegro bez firmy powstał serwis Allegro Lokalnie. Wprawdzie obecnie oferty publikowane w Allegro Lokalnie są publikowane wśród ofert Allegro, ale docelowo serwis ma stanowić odrębny byt.
Warto zaznaczyć, że Allegro Lokalnie nie jest dla firm, a dla okazjonalnych sprzedawców. Właśnie dlatego serwis umożliwia publikację ograniczonej liczby ofert, nie wymaga dodania opisu, dysponuje uproszczonym formularzem zamawiania i nie pozwala na ocenę sprzedawcy. Na Allegro Lokalnie nie ma także Allegro Smart.

Program do obsługi Allegro

Od teraz Twoim centrum dowodzenia będzie program do obsługi aukcji Allegro. Funkcje dostępne w systemie Sky-Shop.pl pozwolą Ci zautomatyzować pracę, zaoszczędzić czas i wyeliminują popełniane przy ręcznej pracy błędy. Poznaj integrację z Allegro! Wśród najważniejszych funkcji oprogramowania znajdziesz:

 • Masowe wystawianie aukcji.
 • Dodatkowy narzut dla produktów wystawianych na Allegro.
 • Zamykanie aukcji przy określonym stanie magazynowym i automatyczne jej wznawianie.
 • Prowadzenie i obsługa wielu kont Allegro jednocześnie.
 • Pobieranie aukcji Allegro do sklepu.
 • Produktyzacja.
 • Zamówienia z Allegro, statusy płatności i pozostałe statusy zamówienia widoczne w panelu administracyjnym Sky-Shop.pl
 • Realizowanie zamówień Smart i zamawianie kurierów bez przelogowania się, bezpośrednio w panelu systemowym.

Oczywiście, są to jedynie wybrane z dostępnych funkcji. Rozbudowany program do obsługi Allegro pozwala na konfigurację dopasowaną do aktualnych potrzeb. Co więcej, jego wszystkie funkcje poznasz podczas bezpłatnego, 14-dniowego okresu testowego!

To jeszcze nie wszystko! Teraz swoją sprzedażą na Allegro możesz zarządzać wprost ze swojego telefonu. Aplikacja mobilna Sky-Shop.pl pozwoli Ci sprzedawać niezależnie od tego, gdzie jesteś!

Aplikacja mobilna Sky-Shop.pl

Jak sprzedać produkt na Allegro?

Kiedy konto zostało założone, a aukcja wystawiona, czas zastanowić się nad tym, jak sprzedać produkt na Allegro. Już na samym początku musisz opracować swoją strategię sprzedaży. W końcu Twoja oferta prawdopodobnie będzie jedną z wielu. Dlaczego klient miałby kupić właśnie u Ciebie? Chcąc rozkręcić sprzedaż na nowym koncie Allegro zwróć uwagę na:

 • Zdobycie jak największej liczby pozytywnych komentarzy.
 • Udział w programie Allegro Smart, który przyciąga mnóstwo kupujących.
 • Ciekawa nazwa, w której zamieścić dodatkowe atuty oferty np. GRATIS ładowarka.
 • Wyczerpujący i unikatowy opis produktu wraz z jego zastosowaniem i kompatybilnością.
 • Stosowanie wyróżnień oraz promocję Allegro Ads.

Sprzedając na Allegro musisz wystrzegać się błędów, które mogą skutkować nie tylko brakiem sprzedaży, ale także upomnieniami, a nawet zablokowaniem konta w serwisie. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • Nieregulaminowe zdjęcia na miniaturkach. Produkty muszą być zaprezentowane na białym tle i nie zawierać elementów, które znajdują się poza sprzedawanym zestawem.
 • Jawne reklamowanie innych kanałów sprzedaży np. udostępnienie nazwy/kontaktu do sklepu internetowego.
 • Manipulowanie frazami kluczowymi np. wymieniania firm, do których produkt nie pasuje.

Kiedy klient kupi produkt dołóż wszelkich starań, by jak najlepiej zabezpieczyć przesyłkę i szybko ją nadać. Pozytywne komentarze dotyczące wysokiej jakości obsługi klienta pomogą Ci w budowaniu zaufania wśród kupujących.

Ile kosztuje wystawienie na Allegro?

Obecnie wystawianie na Allegro jest darmowe. Popularny serwis zmienił model rozliczeń ze sprzedawcami i w większości kategorii pozwala zamieszczać aukcje zupełnie bezpłatnie. Kosztem sprzedaży na Allegro stała się prowizja pobierana, gdy produkt zostanie sprzedany. Obliczając koszt wystawienia aukcji na Allegro uwzględnij:

 • Różną wysokość prowizji w poszczególnych kategoriach. Aktualne stawki znajdziesz bezpośrednio na Allegro.
 • Fakt, że niektóre kategorie nadal operują na koszcie wystawienia aukcji, a nie prowizji np. samochody.
 • Prowizję od kosztów wysyłki.
 • Dodatkowe prowizje przypisane do metod promowania np. wyróżnień.
 • Jeśli żaden produkt nie zostanie kupiony na aukcji przez rok od jej wystawienia, zapłacisz opłatę utrzymaniową.

Pamiętaj, że sprzedaż na Allegro to kanał sprzedaży chętnie wykorzystywany zarówno przez doświadczonych, jak i początkujących sprzedawców na rynku e-commerce. Niezależnie od tego, w którym miejscu rozwoju swojego biznesu jesteś, warto korzystać z niezawodnych narzędzi, które wpłyną na komfort i jakość Twojej pracy.

Postaw na kompleksowe oprogramowanie Sky-Shop.pl i testuj je bezpłatnie aż przez 14 dni! System otworzy przed Tobą możliwość sprzedaży na Allegro, w sklepie internetowym, a nawet eBay’u!

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

 1. Zgadza się, nie wyobrażam sobie sklepu e-commerce, który nie byłby połączony z Allegro. Niestety z drugiej strony, odnośnie do samej sprzedaży, to osoby prywatne mają nikłe szanse na sprzedaż czegokolwiek, bo Allegro ukierunkowało się bardzo na politykę pro firma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *