Jaki wybrać terminal płatniczy do nowej firmy?

Jaki wybrać terminal płatniczy do nowej firmy?

Otwierasz nową firmę: sklep, punkt usługowy lub warsztat? Liczysz, że szybko zdobędziesz duże grono wiernych klientów? Tak będzie na pewno, jeśli dopasujesz swoją ofertę do ich potrzeb oraz umożliwisz im bezgotówkowe regulowanie płatności.

Liczba kart płatniczych, którymi posługują się Polacy, sięgnęła pod koniec ubiegłego roku niemal 40 mln. Transakcje dokonywane przy ich pomocy opiewają rocznie na kwoty już ponad 700 mld zł. Z wyników badania przeprowadzonego przez jednego z dostawców usług płatniczych wynika, że już ponad połowa Polaków preferuje bezgotówkowe metody płatności.

Chcą oni płacić przy pomocy kart w sklepach, restauracjach i firmach usługowych typu niewielki warsztat samochodowy czy mała osiedlowa pralnia. Jeśli ktoś zamierza uruchomić działalność gospodarczą i świadczyć jakiekolwiek usługi, powinien postarać się o terminal. Może to być bezpłatny terminal płatniczy pep.pl. (źródło: https://biznes.newseria.pl/news/ponad-50-proc-polskich,p1271414892)

Jaki terminal najlepszy dla ciebie?

To, jaki terminal powinien wybrać przedsiębiorca, zależy przede wszystkim od tego, jaką formę działalności zamierza prowadzić. Terminale można podzielić na stacjonarne oraz mobile. Pierwsze potrzebują podłączenia do stałego źródła zasilania oraz dostępu do stacjonarnego lub mobilnego Internetu. Doskonale sprawdzą się w przypadku kasy, czyli stałego miejsca w sklepie czy punkcie usługowym, gdzie klient realizuje płatność. Ale już gorzej poradzą sobie w restauracji, kiedy kelner podchodzi do stolika z rachunkiem.

Przy takim rodzaju działalności o wiele lepiej sprawdzi się lżejszy i mniejszy terminal mobilny. Jest on wyposażony w akumulator, zatem działa niezależnie od źródła prądu. Jeśli prowadzisz firmę kurierską lub dowozisz zakupy czy jedzenie na telefon, u ciebie również świetnie sprawdzi się mobilny terminal do kart płatniczych. Pozwól swoim klientom na płatność kartą, a na pewno do ciebie wrócą.

Nie tylko terminal

Podstawową funkcją terminali – zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych – jest realizacja płatności. Podstawową, ale nie jedyną, bo niektóre modele mają również inne funkcjonalności. Mogą to być doładowania telefonów, obsługa kart rabatowych, voucherów czy płatność za rachunki. Takie dodatkowe usługi pomogą przyciągnąć dodatkowych klientów.

Każdej firmie zależy na szybkości obsługi klienta. Ale pośpiech może generować pomyłki związane z wpisywaniem kwoty należności do terminala, warto więc rozważyć zakup modelu zintegrowanego z kasą fiskalną. Oba urządzenia komunikują się automatycznie i nie wymaga to ingerencji sprzedawcy.

Odbywa się to w ten sposób, że kasa przesyła do pamięci terminala kwotę należności, a terminal przeprowadza transakcję, jeśli na koncie użytkownika karty znajdują się środki. Dane są z powrotem odsyłane do kasy i tam następuje finalizacja sprzedaży, czyli wystawienie paragonu fiskalnego. Korzystanie z terminala zintegrowanego z kasą ułatwia sprzedawcy sporządzanie codziennych raportów kasowych.

Terminal płatniczy to urządzenie, bez którego trudno dzisiaj prowadzić jakąkolwiek działalność handlową i usługową. Jeśli planujesz otwarcie nowej firmy, poszukaj odpowiedniego terminala dla siebie.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *