Jak urządzić biuro w minimalistycznym stylu?

jak urządzić biuro w minimalistycznym stylu

Decyzja o wystroju przestrzeni biurowej nie powinna być podejmowana pochopnie. Nie od dziś wiadomo, że otoczenie wpływa na jakość pracy i samopoczucie. Dowiedz się, dlaczego warto urządzić biuro w minimalistycznym stylu i jak zrobić to najlepiej!

Zalety minimalistycznego wystroju wnętrz

Jest wiele zalet urządzania wnętrz w minimalistycznym stylu. Zacznijmy od tego, że stwierdzenie „mniej znaczy więcej” przekłada się na jakość pracy. Im mniej rozpraszających przedmiotów wokół, tym łatwiej jest się skoncentrować na przydzielonych zadaniach, a co za tym idzie, wykonywać je szybciej.

Uporządkowana przestrzeń sprzyja uporządkowanej pracy. Warto także wspomnieć, że prostota jest uniwersalna i starzeje się o wiele wolniej.

Zwracaj uwagę na spójność

Jak sama nazwa wskazuje, minimalizm wiąże się z redukowaniem zbędnych przedmiotów. Ale czym kierować się przy wyborze tych rzeczy, które mają zostać? Żeby wnętrze sprawiało wrażenie starannie przemyślanego,wszystkie znajdujące się w nim elementy powinny być spójne. Co to w praktyce oznacza?

Zadbaj o redukcję kolorów do najwyżej trzech-czterech barw, które będą się powtarzać w różnych miejscach. Nie przesadź z ilością dekoracji. Zdecyduj się też, czy biuro ma być nowoczesne, czy może wyglądem nawiązywać do tradycyjnego wzornictwa. Na tej bazie dokonaj wyboru mebli. Bądź konsekwentny!

urządzanie biura w minimalistycznym stylu

Zrezygnuj z morza kabli

Znakomitym rozwiązaniem w minimalistycznym biurze będą komputer All-in-One, czyli takie, które posiadają wszystkie podzespoły ukryte w obudowie monitora. Wszechobecne kable to zmora wszystkich biur, a tego typu sprzęt pozwoli Ci zmniejszyć ich ilość i do tego powiększyć wolną przestrzeń.

Wybierając drukarki, myszy czy klawiatury, upewnij się, że wszystkie działają bezprzewodowo. Oczywiście znajdą się takie kable, z których nie będziesz w stanie zrezygnować. Poradź sobie z nimi, maskując ich obecność estetycznymi listwami w kolorze podłogi lub ścian.

Ciesz się przestrzenią

Ograniczenie mebli i innych sprzętów do absolutnego minimum sprawi, że zyskasz wolną przestrzeń. Nie próbuj jej za wszelką cenę zagospodarować. Unikaj zagracania miejsc pracy, ponieważ tego typu wnętrza działają przytłaczająco.

biuro minimalistyczny styl

Stawiaj na jakość

W natłoku rzeczy można ukryć wiele niedociągnięć. Decydując się na wkroczenie na ścieżkę minimalizmu, musisz wiedzieć, że wszystko, co umieścić w w biurze będzie mocno wyeksponowane. Wybierając elementy wykończeniowe oraz meble, kieruj się ich jakością.

Po pierwsze, taka inwestycja posłuży pracownikom latami. Po drugie, światowy design nada Twojej firmie klasy i prestiżu.

Bądź realistą

Biuro jest przestrzenią, którą się intensywnie użytkuje. Nie popadaj w skrajność, załamując się na widok sterty papierów i porozrzucanych długopisów. Minimalistyczne wnętrze powinno być neutralnym tłem do pracy, a nie wychodzić na pierwszy plan.

Nie oznacza to oczywiście, że musisz akceptować bałagan. Zadbaj o to, żeby pod koniec dnia każdy uprzątnął swoje stanowisko, dzięki czemu następnego ranka będziecie mieć świeży start.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Jak urządzić biuro w minimalistycznym stylu?

  1. Kasia pisze:

    U mnie w domowym biurze rządzi ściana z cegły, poza tym nie ma żadnych rozpraszaczy, jest nowocześnie, sporo geometrycznych wzorów. Projekt wykonała mi pracownia Architetto z Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *