Jak najkorzystniej wymieniać funty?

jak najkorzystniej wymieniać waluty

Gdy cena funta się obniża niektórzy są bardzo zadowoleni, ale drudzy wręcz przeciwnie. Jak w czasach taniej waluty korzystnie sprzedać funty?

Ogłoszona przez Brytyjczyków chęć oddzielenia się od Unii Europejskiej wpłynęła bardzo szybko na sytuację na rynku walutowym. Słabnący funt stał się przyczyną zmartwień wielu Polaków, którzy pracują w Wielkiej Brytanii i pobierają wynagrodzenie w funtach, a pieniądze wysyłają rodzinom w Polsce.

Problem mają również przedsiębiorcy rozliczający się w tej walucie oraz wszystkie osoby posiadające znaczne zapasy funtów, które przez lata były bardzo stabilną walutą. Wszyscy musimy aktualnie liczyć się z niską wartością funta, ale jeśli sytuacja wymaga sprzedaży funtów, nadal istnieje opcja znalezienia oferty, która będzie nas w jakiś sposób satysfakcjonowała. Dzięki funkcjonowaniu platformy wymiany walut online można dokonać wymiany korzystniejszej niż ta, która dokonywana jest tradycyjnymi metodami w kantorze lub banku. Można także mieć większą kontrolę nad przekazywanymi do Polski finansami lub samodzielnie zapewnić najwyższą możliwą w danej chwili wartość złotówkową naszych zarobków.

Ponieważ Polacy nie zamierzają rezygnować z pracy w Wielkiej Brytanii w oczekiwaniu na poprawę sytuacji i lepsze czasy, trzeba szukać sposobów by choć doraźnie poradzić sobie z nadciągającą stratą lub zaplanować coś na przyszłość i zorientować się lepiej na rynku wymiany walut. Zwłaszcza że nie wiadomo, jakie niespodzianki może jeszcze sprawić nam brytyjska waluta, a jak powszechnie wiadomo – każdy pierwszy milion składa się z pojedynczych groszy. Warto zatem oszczędzać nawet na drobnych transakcjach. W perspektywie wielu miesięcy spędzanych w towarzystwie słabego funta lepiej wymieniać nawet najmniejsze kwoty z głową, po bacznej ocenie sytuacji. Dzięki temu oszczędzona w kilka miesięcy kwota może przyjemnie zaskoczyć sprzedających.

Jak wymieniać pieniądze na platformie?

Platforma pozwala na zadeklarowanie chęci sprzedaży określonej kwoty w funtach i dopasowanie ceny sprzedaży do własnych potrzeb. Później system poszukuje dla nas partnerów do przeprowadzenia transakcji. Czasem dopasuje ich klika – na przykład składając kilka ofert kupna od innych użytkowników.

Możliwość stałego monitorowania kursów i możliwość samodzielnego ustalenia, jaka cena nas interesuje to duża zaleta platformy – pozwala na dokonanie transakcji w najdogodniejszym dla nas finansowo momencie, a same transakcje przeprowadzane są bezpiecznie i wygodnie. Podgląd ofert na bieżąco możliwy jest na przeznaczonej do tego stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/ . Dzięki praktycznemu kalkulatorowi można także sprawdzić, jakich oszczędności w stosunku do banków i kantorów lub innych ofert dokonujemy wymieniając funty za pomocą usług oferowanych przez platformę.

Tego typu usługi są bardzo cenne dla klientów, którzy cierpią z powodu obniżającej się ceny funta. Pozwalają choć częściowo zrekompensować stratę wynikającą z niekorzystnego kursu wymiany.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *